Nauč se vážit sama sebe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marakuja
Kecalka 283 příspěvků 27.05.19 20:41
Nauč se vážit sama sebe

Už dlouho tady pročítám diskuze a přiznám se, že začínám být trochu alergická na radu „Nauč se vážit sama sebe“. Příjde mi, že tato věta se zbytečně nadužívá a stala se frází. Udílí se snad na jakýkoliv problém v mezilidských vztazích.

Nikdo ale neradí konkrétně, jak se to dělá. Prošla jsem také různými vztahovými kotrmelci, zklamáním, bolestí a ztrátami. Vždycky bych řekla, že si sama sebe vážím, přesto se nad problémy neumím jednoduše přenést, nešlo se povznést nad trápením, i když se ráda mám.

Jak se učí vážit si sám sebe…mít se rád?

Příspěvek upraven 27.05.19 v 20:44

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 12007 příspěvků 27.05.19 20:43

Jsem jedno ucho. Též mi to bylo doporučeno.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 27.05.19 20:45

Protoze kazdy jsme jiny, je i navod pro kazdeho jiny. Prvotni je zjistit, proc si clovek sam sebe nevazi. Muze to byt treba tyranim v detstvi, sikanou, strachem ze selhani…a jak na to? Psychoterapie pod vedenim zkuseneho terapeuta. Cesta je to ovsem dlouha a mnohdy trnita.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 27.05.19 20:45

To má podle mě člověk v sobě. Jeden se víc šťourá v neúspěších, druhý raději myslí na svoje přednosti. Učí se to ale myslím těžko, určitě obtížněji, než s odbornou pomocí.

MartinaIrena
Extra třída :D 10866 příspěvků 27.05.19 20:46

Ale když se dva lidi přestanou mít rádi a rozejdou se, tam přece nemůže pomoct, že se máš ráda. To ti nějaký blb poradil? Je jasný, že tam logicky přichází také fáze smutku a žalu, ale není to nic špatného, to k rozchodum patří.

Marakuja
Kecalka 283 příspěvků 27.05.19 20:52
@MartinaIrena píše:
Ale když se dva lidi přestanou mít rádi a rozejdou se, tam přece nemůže pomoct, že se máš ráda. To ti nějaký blb poradil? Je jasný, že tam logicky přichází také fáze smutku a žalu, ale není to nic špatného, to k rozchodum patří.

Mám pocit, že většina lidí zde je se vším hned hotová. Někdo řeší nějaký problém a většina lidí zde radí poslat protějšek do oběhu a přidá radu, nauč se mít ráda. Jako by jediným správným řešením bylo jednoduše se partnera, který není ideální na 100%, zbavit.

Tarjei
Závislačka 4906 příspěvků 27.05.19 20:55

Ja jsem se prave zvazila a i kdyz to umim, dost jsem se zdesila a uz nezeru :D
Je to snadny. Prijmout se jako celek vcetne svych chyb, dokud clovek nema zdravej vztah sam k sobe, nemuze ho mit k druhejm. Je to jako puzzle. Ty jednotlivy kousky nemusej bejt hezky ale patrej do celku.

Marakuja
Kecalka 283 příspěvků 27.05.19 20:58
@Tarjei píše:
Ja jsem se prave zvazila a i kdyz to umim, dost jsem se zdesila a uz nezeru :D
Je to snadny. Prijmout se jako celek vcetne svych chyb, dokud clovek nema zdravej vztah sam k sobe, nemuze ho mit k druhejm. Je to jako puzzle. Ty jednotlivy kousky nemusej bejt hezky ale patrej do celku.

No počkej, kdyby ses měla ráda taková, jaká jsi, tak klidně žereš :-)

Elenloth
Závislačka 4288 příspěvků 27.05.19 21:00
@Marakuja píše:
Mám pocit, že většina lidí zde je se vším hned hotová. Někdo řeší nějaký problém a většina lidí zde radí poslat protějšek do oběhu a přidá radu, nauč se mít ráda. Jako by jediným správným řešením bylo jednoduše se partnera, který není ideální na 100%, zbavit.

Nevím, jak jsi tu dlouho, ale já jsem si za čas všimla, že se tu diskuse a situace velice opakují. Máš sice pravdu, že rozvod/rozchod je zbytečně nadužívaná rada a také diskuse vždy přinese jednostranný pohled, ale dost často jsou to popisy vztahů, nad kterými zůstává rozum stát a celé situaci by se předešlo, kdyby se dotyčná měla víc ráda a kopla daného doněkam mnohem dřív. Jenže ona si s ním pořídí dvě děti…

Uživatel je onlineMango_Lassi
Neúnavná pisatelka 17871 příspěvků 27.05.19 21:00
@Marakuja píše:

To je jen internet a je asi zbytečné brát rady zde nějak moc vážně. Stejně je zde prezentován pouze jeden pohled osoby, která typicky má nějaký problém. Vždy mě zajímá, jak by ten stejný problém popsal protějšek, ale to se nedozvím

Tarjei
Závislačka 4906 příspěvků 27.05.19 21:04

@Marakuja :D to mas pravdu. Tak jo, zase zeru :D

MartinaIrena
Extra třída :D 10866 příspěvků 27.05.19 21:07
@Marakuja píše:

Jo, to máš pravdu. Zvlášť je skvělá tahle rada, když máš děti a tuplem malé. To se to radí, když nikdo není ve té kůži a nemusí řešit třeba bydlení, prachy, dělení majetku, rozvod atd. atd.

TopSecret
Závislačka 4427 příspěvků 27.05.19 21:08
@Mango_Lassi píše:
To je jen internet a je asi zbytečné brát rady zde nějak moc vážně. Stejně je zde prezentován pouze jeden pohled osoby, která typicky má nějaký problém. Vždy mě zajímá, jak by ten stejný problém popsal protějšek, ale to se nedozvím

Nekdy jo.. pan a pani Jamallovi. :mrgreen:

Malaga
Nadpozemská drbna 25837 příspěvků 27.05.19 21:18
@Marakuja píše:
Už dlouho tady pročítám diskuze a přiznám se, že začínám být trochu alergická na radu „Nauč se vážit sama sebe“. Příjde mi, že tato věta se zbytečně nadužívá a stala se frází. Udílí se snad na jakýkoliv problém v mezilidských vztazích.

Nikdo ale neradí konkrétně, jak se to dělá. Prošla jsem také různými vztahovými kotrmelci, zklamáním, bolestí a ztrátami. Vždycky bych řekla, že si sama sebe vážím, přesto se nad problémy neumím jednoduše přenést, nešlo se povznést nad trápením, i když se ráda mám.

Jak se učí vážit si sám sebe…mít se rád?

Příspěvek upraven 27.05.19 v 20:44

Tak ale dost často jde o to - nauč se vážit sama sebe - zatím si sebe sama dostatečně nevážíš, protože jinak by sis nenechala líbit takové chování ( např.)…
Myslím, že dost často je to myšleno právě takhle…

mary.27
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 27.05.19 21:26
@Malaga píše:
Tak ale dost často jde o to - nauč se vážit sama sebe - zatím si sebe sama dostatečně nevážíš, protože jinak by sis nenechala líbit takové chování ( např.)…
Myslím, že dost často je to myšleno právě takhle…

Ano, souhlasím. Velmi často tu jsou zakládané diskuze, že on dotyčnou ponižuje, je na ni vulgární, kašle na ní a ona zde chce poradit co má dělat, aby jí začal zase milovat…
Co myslíš, jaká rada se jí nejčastěji dostane? ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama