Reklama

Název dětské knížky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lena007
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 09.02.17 20:15
Název dětské knížky?

Ahoj, už hodnou chvíli vzpomínám na jméno knížky z dětství a nemůžu si vzpomenout. Třeba pomůžete. Četla jsem ji v dětství, takže řekněme kolem roku 1986 a později, ale o moc ne. Bylo to o nějakém klukovi, myslím, co byl na prázdninách (?) na venkově. Pak tam bylo něco s řekou (Cidlinou?). Jméno kluka začínalo možná na B. Neťukne to někoho z vás? Zkoušela jsem googlit, ale nic.

Reklama

Reakce:

ivik21
Neúnavná pisatelka 19976 příspěvků 09.02.17 20:26
@Lena007 píše:
Ahoj, už hodnou chvíli vzpomínám na jméno knížky z dětství a nemůžu si vzpomenout. Třeba pomůžete. Četla jsem ji v dětství, takže řekněme kolem roku 1986 a později, ale o moc ne. Bylo to o nějakém klukovi, myslím, co byl na prázdninách (?) na venkově. Pak tam bylo něco s řekou (Cidlinou?). Jméno kluka začínalo možná na B. Neťukne to někoho z vás? Zkoušela jsem googlit, ale nic.

Bohumil Říha - Vítek nebo Jak jel Vítek do Prahy,…

http://www.databazeknih.cz/…/vitek-59458

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27232 příspěvků 9 inzerátů 09.02.17 20:34

@Lena007 nebyla to Honzíkova cesta?

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 09.02.17 20:37

S Cidlinou taky tipuju toho Vítka. Byla v tom hodně velká písmena, četla jsem to v těch osmdesátých letech v první třídě :lol:

ivik21
Neúnavná pisatelka 19976 příspěvků 09.02.17 20:40
@Regina Hero píše:
@Lena007 nebyla to Honzíkova cesta?

Vítek bydlel v Libici nad Cidlinou, babičku měl a vesnici a tetu v Praze…

Honzíkova cesta - nevím název vesnice, kde byl u babi a dědy…

ivik21
Neúnavná pisatelka 19976 příspěvků 09.02.17 20:41
@zrcadlo píše:
S Cidlinou taky tipuju toho Vítka. Byla v tom hodně velká písmena, četla jsem to v těch osmdesátých letech v první třídě :lol:

Mám ji doma, hrozně rozpadlou, ráda jsem ji četla  :srdce:

Lena007
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 09.02.17 21:56

Že by ten Říha? Potřebovala bych ukázku, musím někde pohledat. Honzíkova cesta určitě ne, tu čtu teď. Babička s dědou bydleli v Koníkovcích.

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 09.02.17 22:00
@Lena007 píše: Že by ten Říha? Potřebovala bych ukázku, musím někde pohledat. Honzíkova cesta určitě ne, tu čtu teď. Babička s dědou bydleli v Koníkovcích.

Tady najdeš obrázky s ukázkami.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama