Názor na nového partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lotty28
Stálice 75 příspěvků 27.07.19 06:22
Názor na nového partnera

Zdravím,

po půl roce, co jsem se rozešla s bývalým, jsem si našla nového partnera. Jenomže s ním mám tři podstatné problémy. Jinak je vlastně vše ok, ale tohle jsou prostě věci, přes které já se přehoupnout nedokážu.

1. První problém nastává v tom, že jsme každý z jiného města. Já bydlím v Brně, on dvacet minut ode mě autem. Vidíme se dvakrát, třikrát týdně, plus k tomu teda o víkendu. Od začátku mu vadilo, že dělám práci na nočních směnách. On jede stylem ranní, odpolední. Přiklonila jsem se k tomu, že bych i kvůli němu práci změnila, ale prostě si nejsem jistá. Já mám třeba volné víkendy, on dělá v supermarketu, takže když má v sobotu ranní, tak je pro něj jednodušší, že si pro mě přijede až v sobotu po práci, a jsme spolu v sobotu odpoledne a celou neděli. Od začátku vyřaduje, ať kvůli němu změním práci. On svoji práci chce také změnit, dodělává si maturitu, takže jakmile ji bude mít hotovou, chce si najít něco lepšího, chce dělat denní, a mít volné víkendy. Také mi vykládá, že normální lidi spí v noci, což se mi vůbec nelíbí. Naskytla se mi příležitost jít dělat na pozici fakturatky, práce jako taková se mi zamlouvá. Nebyla bych tolik vyčerpaná z noční, ale v tomhle případě bych práci měnila spíš kvůli sobě než kvůli němu. Upřímně mě ty noční vyhovují, a trápí mě, že mě nebere i s těmi nočními, přitom ve výsledku vydělávám o něco víc než on. Možná to ho štve?
  1. Už si naplánoval představu, že až spolu začneme bydlet, že budeme bydlet v jeho městě. S tím mám zásadní problém. V podstatě mi to podal jako hotovou věc, přes kterou nejede vlak. A že to tak bude, protože on to tak chce. Já chci nadále zůstat v Brně, maximálně jsem ochotná se přestěhovat kousíček za Brno. Ale rozhodně nechci někam, kde jezdí vlak jednou za půl hodiny, cesta do Brna trvá ca taky půl hodiny, když on má auto, a je v podstatě více flexibilní než já. Přijde mi to trochu sobecké.
  1. Už jsme se stihli pobavit o tom, co si každý myslíme o svatbě a o dětech. Myslím, že není na škodu si to vyjasnit i na začátku vztahu, ať každý z nás zná očekávání toho druhého. On sám by děti chtěl. Já též. Co se jeho týká, tak se mi jeví jako zodpovědný i v tom, že když se dozvěděl, že neberu HA, tak sám navrhnul, ať se jdu poradit za svoji lékařkou. To beru jako velké plus, že se nechce spoléhat na náhodu. Oproti bývalému jsem si polepšila. Ex měl dvě děti z předchozího manželství, a sám mi řekl, že pokud bych otěhotněla, že další dítě nechce, a byl by ochoten mě poslat na potrat. Co mi ale hrozně moc vadí je to, že naznačil, že svatbu nechce, ale že chce, aby se dítě jmenovalo po něm. Ikdyž já osobně si myslím, že by to svatba vše zjednošila.

Když jsem se ho také zeptala, jestli nechá něco rozhodnout i mě, tak mi odpověděl, že něco možná. Je mi jasné, že jsme na začátku vztahu. S tím bydlením je ale pevně rozhodnutý. A nemyslím si, že ho nějak přesvědčím, abychom se časem přestěhovali do Brna. Mě by třeba nevadilo být přes týden v Brně a na víkend odjet do jeho města. On má kousek od tama rodiče. Pro mě je Brno výhodná lokalita, protože já mám rodiče různými směry od Brna, a i tak je cestování za nimi náročné. Pokud bych bydlela ještě dál z Brna, můžu si k cestě tam i zpět připočítat další hodinu navíc, a to se mi upřímně nechce. Já nemám auto. Neřídím. Jo a další věc je ta, že mě už teď v podstatě nutí, ať si koupím auto, a začnu řídit, ikdyž já sama to nepotřebuju a nechci.

Zajímal by mě váš názor, co si o tom myslíte. Srdce mi říká, že by to mohlo fungovat, jenomže mozek radí tak trochu ústup. Vím, že každý má nějakou vadu na kráse, ale já nejsem ten tip člověka, co by si nechal důležitá rozhodnutí v životě lajnovat někým jiným.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
titiman
Povídálka 26 příspěvků 27.07.19 06:32
Sobec

Napíšu ti to natvrdo…Podle mého názoru je to sobec a manipulant. Chová-li se jako poloviční despota už na začátku vztahu, kdy by měl mít ještě „růžové brýle“, bude se po v budoucnu chovat ještě hůř.
Od člověka, který ti nedopřeje osobní svobodu a má tendenci tě takto (v pro tebe zásadních věcech) manipulovat, bych utíkal rychle pryč…

Ms.Ragdoll
Závislačka 3374 příspěvků 27.07.19 06:34

Rozchazite se v celkem zasadnich vecech, takze byt tebou, dal bych v tom nepokracovala, nema to smysl.

karkarka
Závislačka 4299 příspěvků 27.07.19 06:36

Zdrhej, je to despota a manipulant.

pannda
Kelišová 7160 příspěvků 39 inzerátů 27.07.19 06:40

Zvedám varovný prst…z jeho strany žádný kompromis či povzbuzení nepřichází

Ms.Ragdoll
Závislačka 3374 příspěvků 27.07.19 06:40

Jo a ta jeho povaha je taky hrozna. Jste spolu sotva pul roku a uz se stavi do pozice pan a jeho poslusna zenuska. Tvuj nazor je ho absolutne nezajima. Tady opravdu neni co resit.

Festa
Kecalka 141 příspěvků 27.07.19 06:44

Myslim, ze sama citis, ze to neni uplne v poradku. Utikej dokud to jde.

Lotty28
Stálice 75 příspěvků 27.07.19 06:48

Já už si prostě s tím nevím rady. Je sice pravda, že mám lupénku. Na začátku vztahu mi též řekl, že si chvíli rozmýšlel, zda do vztahu se mnou půjde. Ale opravdu musí žena s takovým onemocněním ustupovat takhle chlapovi ve všem? A ano, máte pravdu v tom, že se rozcházíme v zásádních věcech. Přitom by stačilo, kdyby se zeptal, jak si některé věci představuju já. Je možné, že třeba jen neví, jak to ve vztazích chodí. Co vím, tak moc vztahů přede mnou neměl, vlastně ani nevím, kolik jich měl, protože se vyhýbá tomu se mnou mluvit o svých předchozích vztazích. Jo a v posteli to taky moc dobře nefunguje.

z92
Kecalka 240 příspěvků 27.07.19 06:55

Jsem zajedno s předchozími komentáři, nekouká z toho nic dobrého.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3374 příspěvků 27.07.19 06:57

Podle me je to obycejnej frustrat, co to s zenama obecne moc neumi. Na tobe citi, ze to sebevedomi moc nemas, tak si na tobe bude lecit svoje ego. Pryc od nej. Mas lupenku a co jako? Tu ma dneska spousta lidi. :nevim: Dalsi ma treba nadvahu, ples, krecaky… takhle bych mohla pokracovat do nekonecna;) Kazdej ma neco.

Je to blb. Kasli na nej.

Příspěvek upraven 27.07.19 v 06:59

karkarka
Závislačka 4299 příspěvků 27.07.19 06:57

@Lotty28 děláš si z nás srandu? Despota, manipulant, v posteli na nic, tajnustkar a ještě mu vadí tvoje nemoc. A fakt se musíš ptát, jestli s ním máš zůstat?

krysoleta
Stálice 91 příspěvků 27.07.19 07:02

Souhlasím s ostatními. Chybí mu respekt k tobě. A lupénka s tím nemá nic společného.

Sany80s
Echt Kelišová 7568 příspěvků 27.07.19 07:06

Nelíbí se mi, jak některé věci podává a v ostatních věcech se rozcházíte.
Já si třeba taky myslím, že je normální pracovat přes den, ale nepodala bych to tak, že to zní, že jsi nenormální ty. Spíš ta doba a společenské zřízení, které pokládá za únosné, aby lidi pracovali v noci, i když nejde o život(hasiči, nemocnice…).
Být tebou práci změním, pokud to jde, noční jsou zdravotně velmi problematické. Ale jak říkáš, udělej to kvůli sobě.
Já bych pochopila, kdyby řekl, že se málo vídáte a žy by byl rád, kdyby sis našla něco s jinou pracovní dobou, že ty noční stejně nejsou zdravé.
Ale pokud to, jak on to podává, přepsalas reálně, nevzbuzuje to ve mně moc dobré pocity.
Pokud jde o to stěhování, mám to stejně jako ty. Z místa jako je Brno, bych se nehla do místa, kde něco jezdí jezdou za tak dlouhou dobu. On má právo zůstat tam, kde je, tohle je kromě praktických věcí i záležitost citové stránky a každý má jiné prioriry.
Ovšem v tomto se mají lidi shodnout a pokud to mají tak jinak, nehodí se k sobě.
Ten poslední dostavec snad ani nemá cenu komentovat, ten jeho přístup mluví za vše. Takový co chce vše, ale hodně si dává pozor, aby toho nazpět zrovna moc nedával. Varovná kontrolka bliká oprávněně.
Z mého pohledu ta pověstná potřebná tolerance ve vztahu je spíš ku škodě věci. Ano je třeba se přizpůsobit, ale je třeba i vědět, z čeho necouvnout a za jakou hranici nezajít. Člověk má pak mnohem kvalitnější život. Z mého pohledu ti velmi tolerantní lidé jsou spíš utrápení neš šťastní.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 27.07.19 07:10

Takze to shrnu. Mluvi ti do tve prace, mista bydliste, vzit si te nechce ale deti budou mit jeho prijmeni a v posteli nestoji za moc. A navic ti rekl, ze se dlouho rozmyslel. To prece sama citis, ze s tebou manipuluje a ze k tobe nechova ani uctu, o lasce vubec nemluvim. Ty pujdes z Brna, vzdas se prace a bydleni, do baraku ktery bude stavet on a bude jen jeho, protoze svatba nee. To ze mas lupenku fakt neznamena, ze se musis ponizovat. Ja bych treba pochopila, ze se mu nelibi ty nocni, na zdravi ti to fakt neprida, ale z jeho strany je to spis sobectvi a manipulace aby te mel tam kde on chce, nez ze by resil, jestli ti smeny ublizuji.

Urcite nedelej zadna ukvapena rozhodnuti. Snaz se seznamit s jeho prostredim a kamarady. Treba ti to hodne napovi. A nechvatej s otehotnenim.

Horká.cokolada
Kecalka 134 příspěvků 27.07.19 07:19

Jejda, jako fakt??? Tři zásadní problémy a pak pár menších, mimochodem i postel… To asi fakt nebude perspektivni vztah. Ta lupénka mu jako vadí? To snad ne…vlastně tě chce změnit k obrazu svému.
Já myslím, že na začátku by měl právě slibovat hory doly. Měl by s Tebou jít až nakonec světa ;) Mne nyní už manžel snesl modré z nebe, slíbil by i 10 děti, kdybych je chtěla já a stěhoval by se tam, kde bych chtěla já…a to, že miluju i já ho, znamena, že bych se nikdy nestěhovala tam, kde chci jen já, a ptala se i ho…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama