Nechce na trénink

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pattybouvier
Povídálka 19 příspěvků 11.06.19 14:31
Nechce na trénink

Ahoj holky, nechci abyste si mysleli že jsem nějaká zlá matka nebo tak, ale jde o to že má dcera (14 let) dělá atletiku. Občas jí to nejde jako každému dítěti a jindy má dny na jedničku. Většinou mi doma fňuká, že chce skončit, že nezvládá školu, že ji to nebaví. Jdeme na trénink a ten den jí to jde a nechce zase skončit. Jde mi o to že je hubená, není sice nějaké páratko ale tlustá taky není. Trenérka chce aby zhubla a dcera se trápí. Má ráda sladké ale necpe se. Nevím jestli máme skončit a radši se zaměřit na školu (trochu plave v matice- na vysvědčení 3, ale jinak samé jedničky, a manželem se učí ale nemá logické myšlení takže o to těžší to pro ni je). Máme skončit když ji to už tolik nebere a trenérka tlačí na váhu, nebo ji zatím nechat? Děkuji za každý názor, Klára

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14669 příspěvků 11.06.19 14:34

Spíše bych si promluvila s trenerkou, ze takto tedy ne. Když přestane na dceru valit váhu, možná tam zase bude chodit rada.

chaela
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 2 inzeráty 11.06.19 14:36

Pokud by mému dítěti někdo bezduvodne tloukl do hlavy, že má zhubnout, utíkala bych pryč hodně rychle. Víš, co to může udělat s psychikou dospívající holky? Navíc pokid ona sama chodit nechce. Nevím, co řešíš.

sakota
Kelišová 5812 příspěvků 11.06.19 14:36

Pokud ten tlak na váhu není relevantní, tak bych s tím asi sekla - ne proto, že dcera chvíli chce a chvíli nechce, to je úplně normální, ale tlak od trenérky na hubnutí, pokud k tomu není extra důvod, mi přijde nebezpečný. Případně zkusit najít jiný oddíl/jiný sport. ;)

Natálka26
Kelišová 5803 příspěvků 11.06.19 14:36

Já nevím, ale podle sebe ve 14,byvh taky nejradši se vším praštila a nic nedělala, ale díky bohu naší mi to nedovolili a proto jsem měla aspoň nějaký koníček a především něco co jsem musela, pro mě to bylo opravdu důležitý že „musim“, hodně mi to pak pomohlo na střední. Pokud trenérka chce aby zhubla a holka není tlustá, tak bych to nechala být, maximálně trenérce řekla, že takhle je to dobrý a diety ji nutit nebudeš, pokud je při těle a má náběh k nadváze tak bych stravu upravila a dal jí nechala makat na atletice.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53122 příspěvků 11.06.19 14:37

No a má nadváhu? Na gymnastikách a baletech bych si řekla, že to přehánějí. na atletice jsem žila v tom, že tam žádné vychrtliny nemají.
Jinak já sport považuji za koníček a nenutím. Ale pokud se pro něco rozhodnou, tak pokud není vážný důvod, trvám na tom, aby dokončili pololetí/rok - tedy tím předcházím nějakým dočasným vrtochům a řikám se, že pěstuji určitou zodpovědnost za svá rozhodnutí ( se na něco dát, někam se přihlásit).

Majinka7
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 11.06.19 14:38

@pattybouvier ahoj a co kdyby dcera prestoupila na jiny krouzek, kdyz ji uz atletika nebavi? A tu atletiku dela vrcholovou? protoze jinak nechapu, proc po ni trenerka chce aby zhubla, pokud opravdu neni obezni, ale i tak by ji ten sport mel pomahat s udrzeni kondice. Ma dcera chodi na atletiku, gymnastiku, plavani a nikdy jsem zadneho trenera neslysela, aby diteti rikal at zhubne. :think:

Uživatel je onlineHoa Mai
Kelišová 6429 příspěvků 7 inzerátů 11.06.19 14:42

Vadil by mi ten tlak na hubnuti, pokud je dcera v norme. Takze pokud je a trenerkou rec, promluvila bych s ni o tom. Pokud ne, s dcerou bych nasla jiny oddil, pripadne uplne jiny sportovni krouzek, ale trvala bych na tom, aby neco delala, idealne neco podobneho te atletice, kdyz uz v ni neni uplne marna.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16334 příspěvků 11.06.19 14:45
@Lama Lama píše:
No a má nadváhu? Na gymnastikách a baletech bych si řekla, že to přehánějí. na atletice jsem žila v tom, že tam žádné vychrtliny nemají.
Jinak já sport považuji za koníček a nenutím. Ale pokud se pro něco rozhodnou, tak pokud není vážný důvod, trvám na tom, aby dokončili pololetí/rok - tedy tím předcházím nějakým dočasným vrtochům a řikám se, že pěstuji určitou zodpovědnost za svá rozhodnutí ( se na něco dát, někam se přihlásit).

Přesně tak, minimálně dokončit sezónu. A ono se to často diteti přes prázdniny rozlezi v hlavě a po nich veselé pokračuje dál. Ale o té váze bych hodila s trenérkou řeč.

Uživatel je onlinerenduli
Závislačka 3284 příspěvků 11.06.19 14:47
@Lama Lama píše:
No a má nadváhu? Na gymnastikách a baletech bych si řekla, že to přehánějí.na atletice jsem žila v tom, že tam žádné vychrtliny nemají.

Snad jedině skok do výšky - závodnice na vrcholové úrovni jsou opravdu hodně štíhlé až vychrtlé.
Ale jinak bych si o té váze promluvila s trenérkou. Bohužel občas je ten tlak nezdravý a někdy to končívá mentální anorexií a bulimií.

elen-ka
Extra třída :D 13895 příspěvků 12 inzerátů 11.06.19 14:48

@pattybouvier pokud dcera nemá logické myšlení a jinak ji škola jde, určitě bych netlačila a nerušila kroužky kvůli škole. Co se týče atletiky, tak by se mi vůbec nelíbilo, že trenérka chce, aby dcera zhubla, pokud nemá nadváhu. Takže jako první bych si promluvila s trenérkou, proč chce, aby dcera zhubla. Je pravda, že my matky mnohdy nemáme soudnost a pokud by mi to vrtalo hlavou, klidně bych se - bez přítomnosti dcery - šla poradit s jejím pediatrem. Já řešila něco podobného, ale opačného rázu - přílišnou hubenost. Pokud by ani potom nepřestal tlak na váhu od trenérky a dcera se rozhodla, že v novém školním roce pokračovat už nebude, určitě bych ji netlačila a atletiku by ke konci tohoto školního roku skončila.

Já třeba nemám problém aby děti každý rok dělaly jiný kroužek, ale mám podmínku, že musí dochodit zaplacené období.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16334 příspěvků 11.06.19 14:49

@pattybouvier jinak k otázce zda skončit a zaměřit se na školu. Minimálně do maturitního ročníku bych ji u toho udržela a pak ať si klidně skonci. Škola je hrozně málo, v životě pak také bude mít víc aktivit než zaměstnání. A dle mého mimoškolní aktivity výborné formují charakter, dítě musí překonávat úplně jiné překážky než ve škole.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 11.06.19 14:54
@pattybouvier píše:
Jde mi o to že je hubená, není sice nějaké páratko ale tlustá taky není. Trenérka chce aby zhubla a dcera se trápí. Má ráda sladké ale necpe se.

Atlet je sportovec :nevim: Hele je to trošku jiná perspektiva, ale já kolem sebe mám rekreační sportovce, co si jídelníček hlídají taky - prostě proto, že ty kilojouly, které do sebe narveš tatrankou, do sebe jde narvat i vhodnějšími potravinami s ohledem na svaly, únavu a tak dále…
Prostě na jednu stranu je hezký sportovat pro radost, na druhou… pokud je to třeba kroužeknebo přípravka s omezeným počtem míst a dcera není ochotná makat jako ostatní, asi bych na postu trenérky taky nebyla nadšená :nevim:
Dcera může pro radost chodit běhat, ale pro radost skákat o tyči s nadváhou…? No nevím…
Spíš bych místo dštění síry na trenérku opravdu zvážila, jestli dceru nevzít pryč a nenajít jí vhodnější program… ÚPlně na okraj, otázkou je, jestli tu chuť sladké pak ukočíruje… jak pravila paní Veškrnová v nějakém seriálu, cukr je svintvo i pro dospělého… Ono vzdát se koníčků pro možnost cpát se sladkým není úplně zdravá motivace do života… :think:

a12
Hvězda diskuse 36627 příspěvků 11.06.19 14:57

Nevim proc by mela atletka hubnout 8o by se pani trenerka asi mela podivat na nektery vrcholovy sportovkyne..
Jinak ja bych v tomhle věku do niceho dceru netlacila, zvlášť pokud nema ambice vrcholovy sportovkyne.. Ja v tomhle veku několikrát sekla se sportem protože me to uz nebavilo, pak jsem treba zase zacla :nevim:
Si myslim, ze tohle je takovej zlomovej vek no.. Ja jsem to takhle placala asi do 18-19ti a pak se na to vyprdla uplne :mrgreen:
Ale delala jsem to jen kvůli sobe, ze me to bavilo a tak.. Určitě ne, ze bych chtela bejt slavna :mrgreen: v tom mym sportu to ani moc realny nebylo :mrgreen: ikdyz jsme hraly u nas nejvys co jsme mohly :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53122 příspěvků 11.06.19 15:05
@a12 píše:
Nevim proc by mela atletka hubnout 8o by se pani trenerka asi mela podivat na nektery vrcholovy sportovkyne..
Jinak ja bych v tomhle věku do niceho dceru netlacila, zvlášť pokud nema ambice vrcholovy sportovkyne.. Ja v tomhle veku několikrát sekla se sportem protože me to uz nebavilo, pak jsem treba zase zacla :nevim:
Si myslim, ze tohle je takovej zlomovej vek no.. Ja jsem to takhle placala asi do 18-19ti a pak se na to vyprdla uplne :mrgreen:
Ale delala jsem to jen kvůli sobe, ze me to bavilo a tak.. Určitě ne, ze bych chtela bejt slavna :mrgreen: v tom mym sportu to ani moc realny nebylo :mrgreen: ikdyz jsme hraly u nas nejvys co jsme mohly :mrgreen:

no, tak třeba nadváhu má. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama