Trestní oznámení - dlužnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 10:06
Trestní oznámení - Dlužnice

Dobrý den,
Před 14 měsíci jsem půjčila,,kamarádce,, peníze (50 tisíc Kč), máme sepsanou smlouvu na 12 měsícu avšak už 2 měsíce je smlouva po splatnosti. Na doporučení známé jsem podala trestní oznámení pro podvodné půjčky, byla jsem podat vysvětlení a co vím tak dlužnice také. Už je to cca 3 týdny a prozatím se nic neděje. Chci se Vás zeptat udělala jsem dobře, nebo jsem to měla řešit jinou cestou? Právníka si bohužel momentálně nemohu dovolit, proto jsem to řešila touto cestou. Moc Vám děkuji za jakokoliv odpověd.

Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12312 příspěvků 11.06.19 10:08
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Před 14 měsíci jsem půjčila,,kamarádce,, peníze (50 tisíc Kč), máme sepsanou smlouvu na 12 měsícu avšak už 2 měsíce je smlouva po splatnosti. Na doporučení známé jsem podala trestní oznámení pro podvodné půjčky, byla jsem podat vysvětlení a co vím tak dlužnice také. Už je to cca 3 týdny a prozatím se nic neděje. Chci se Vás zeptat udělala jsem dobře, nebo jsem to měla řešit jinou cestou? Právníka si bohužel momentálně nemohu dovolit, proto jsem to řešila touto cestou. Moc Vám děkuji za jakokoliv odpověd.

proč trestní oznámení pro podvodné půjčky? :think: měla jsi to řešit cestou občanskoprávního sporu a s největší pravděpodobností tě na to policie odkáže.

Zumpa
Kecalka 185 příspěvků 11.06.19 10:10

Pokud jdeš legální cestou, tak je možné, že se svých peněz nikdy nedočkáš.

Zumpa
Kecalka 185 příspěvků 11.06.19 10:11

Navíc proč řešíš podvodnou půjčku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 10:17

Protože co vím tak dlužnice si takto půjčila ještě u jedné paní, byla mi tato cesta doporučena, bohužel jsem možná naivně uvěřila že je to ta pravá cesta. Takže to mám řešit přes pravníka žalobou?

Martha03
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 11.06.19 10:33

Přes právníka. Poslat předžalobní výzvu a pak spor k soudu. Pokud nemáš peníze zkus vasenaroky.cz jsou zadarmo, ale musí posoudit tvůj případ ne všechno berou, logicky a pokud ti to vymuzou dáš jim 25% z dlužné částky…

_0812_
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 11.06.19 10:38

Té,, kamarádce,, pošly do vlastních rukou dopis, kde jí vyzýváš k uhrazení dlužné částky z důvodu, že smlouva je již po splatnosti a urči datum, do kdy to má splatit na tvůj bankovní účet (dala bych tak tři týdny) a přilož kopii té smlouvy a nech si i kopii toho, co jí pošleš. A připiš k tomu, že nebude-li tato částka uhrazena do stanoveného termínu, budeš nucena to řešit soudní cestou. Jakmile v den, kdy uplyne stanovený termín to nebudeš mít na účtu, tak na druhý den podej žalobu na soud. Sice budeš muset pak zaplatit cca 1000,– kolek, ale soud jí to může nařídit zaplatit a pokud ani tak nezaplatí, tak jí to pak můžou dát jako exekuci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 10:57

Moc děkuji za rady, takže s TO jsem udělala blbost, předpokládám že policie tuto věc nebude prošetřovat nijak zásadně a nic tím nevyřeší. Tak se pokusím obrátit na právníka.

Váš příspěvek
Reklama