Nechce nás pouštět do "našeho"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 16:26
nechce nás pouštět do "našeho"

Dobrý den, všem, mám takový dotaz, právní stránku znám, spíš mě zajímá ta „psychická“. manželovu otci vrátili polorozpadlá hospodářská stavení a nějaké polnosti. Už v roce 1993. Protože jeho otec byl už starší a bydlel asi 200 km daleko, nějakou dobu to bylo pronajaté a pak jsme se tam přestěhovali s manželem a malými dětmi. Před 15 lety to manželův otec přepsal na manžela - právně to až na jeden domek a pár pozemků, které jsme koupili za trvání manželství, patří manželovi. O tom žádná. 15 let tam všichni jezdíme, opravujeme to, děti tam trávily celé prázdniny, protože to je na venkově a byly tam zvířata. Já se tam nadřela taky dost, v posledních letech jsem tam jezdila méně, protože starat se o rodinný domek, kde bydlíme, zahradu okolo, domácnost, pracovat a ještě jezdit makat tam bylo nad mé síly. Ale okna umýt jsem dojela, pohrabat listí, posekat trávu, posbírat ovoce… prostě tak jednou za 14 dnů. A manžel začal s věkem nějak bláznit, že to patří jenom jemu, že tam budou chodit jen ti, co jim to dovolí, sebral nám klíče, musíme se doprošovat, dal si tam kamery a případně prudí, kdo a jak se tam chová, že si tam lidi vzali psy (vždycky mohli, najednou ne). Ještě dopíšu, že jsou tam teď pronajaty některé hospodářské budovy a chodí tam ti nájemci.

Můj dotaz - bereme to tam dost za své, děti tam prožily vpodstatě celý svůj život, já taky kus, šly byste do toho nějak si vymoct volný vstup tam? Anebo byste to za sebou nějak zavřely? Já si to tam oblíbila a tyhle zákazy vnímám dost negativně. Za názory díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Božislava
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 02.04.18 16:32

No, jakýho manžela sis vzala, takovýho máš. Rozveď se s ním a vysuď si na něm polovinu společného jmění manželů. Když je takový krkoun.

werajsik
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 02.04.18 16:38

A děti nejsou jeho? Nemyslím to zle, ale pokud jsou děti jeho tak usedlost není jen jeho ale i jeho dětí… Manžel dostal asi pořádnou ránu do hlavy když tak blbne…

jannina1
Závislačka 4135 příspěvků 02.04.18 16:42

Manzel ti tam zakazuje jezdit? Tak to je opravdu na rozvod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 16:46
@werajsik píše:
A děti nejsou jeho? Nemyslím to zle, ale pokud jsou děti jeho tak usedlost není jen jeho ale i jeho dětí… Manžel dostal asi pořádnou ránu do hlavy když tak blbne…

Má nějaké spory s dospívající dcerou - nic závažného, prostě se neshodnou v nějakých věcech typu dáme psovi červené nebo modré vodítko nebo kde bude viset vodíko (na levém nebo pravém věšáku) - jsou to příklady, fakt jsou to prkotiny. A protože holka si to chce udělat po svém, tak on jí třeba sebere klíče (potajmu), aby se třeba do toho domku nemohla dostat. Jak byly ty mrazy a měli jarňáky, tak jela za zvířaty a byla celý den venku a nemohla si ani uvařit čaj, ani se ohřát - byla jsem na mrtvici, když jsem se to dozvěděla. Já byla daleko, jela jsem ten den daleko na služebku s návratem večer. A on jí ještě zaúkoloval, co tam všechno má udělat. Ale klíče jí sebral. Když jsem se ho po telefonu ptala, proč to udělal, nebyl schopen nic odpovědět. Mně klíče nedal nikdy, že prý je nepotřebuju, když tam nejezdím. Anebo když tam jedu, tak s někým. No co se s ním budu hádat…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 02.04.18 16:47

A jinak s manželem nemáte žádné problémy? Tohle přece není normální reakce… to vypadá, že jste pohádaní na všech frontách… a pokud bych byla na tvém místě, asi bych řešila i příčinu toho manželova chování a asi by mě tam už nikdo nedostal ani párem volů…

Ms.Ragdoll
Závislačka 2651 příspěvků 02.04.18 16:48

To co dostal od otce darem je proste jeho (je i zapsany jako vlastnik, predpokladam). Ten zbytek pokud jste kupovali za manzelstvi a ty jsi v katastru zapsana s nim, pripadne muzes dolozit nejak i svuj vklad, tak tam sanci mas.

Ale nechapu proc se soudit s manzelem. Se chcete rozvadet a nebydlite spolu? Treba je to jen nejakej jeho momentalni vrtoch a casem to prejde. :nevim:

Ms.Ragdoll
Závislačka 2651 příspěvků 02.04.18 16:52

Ja bych tam asi nejezdila, kdyz z toho vznikaji akorat hadky. Jinak fungujete doma normalne a v klidu? Je divny, ze cely roky to bral jako VASE a ted je problem ne? :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 16:53
@Regina Hero píše:
A jinak s manželem nemáte žádné problémy? Tohle přece není normální reakce… to vypadá, že jste pohádaní na všech frontách… a pokud bych byla na tvém místě, asi bych řešila i příčinu toho manželova chování a asi by mě tam už nikdo nedostal ani párem volů…

Před tím nikdy, v poslední době, jak jsem psala, začal blbnout, nehádáme se, já radši ustoupím, okolí nás bere jako pohodové manželství, občas mráčky jsou, to jsou ale všude. V poslední době se s dětmi dohaduje, ale jen občas. Děti jsou v pubertě, mají nějaký svůj názor, on někdy zbytečně lpí na tom svém. Fakt zbytečně. Děti jsou šikovné, mají zájmy, ve škole se jim daří - co víc by si mohl přát. Nevím, co se děje, z něj nic nevytáhnu. Už o těch klíčích nechtěl mluvit, prostě mlčel, neodpověděl, vyhýbá se tomu tématu anebo lže.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 16:54
@Ms.Ragdoll píše:
To co dostal od otce darem je proste jeho (je i zapsany jako vlastnik, predpokladam). Ten zbytek pokud jste kupovali za manzelstvi a ty jsi v katastru zapsana s nim, pripadne muzes dolozit nejak i svuj vklad, tak tam sanci mas.Ale nechapu proc se soudit s manzelem. Se chcete rozvadet a nebydlite spolu? Treba je to jen nejakej jeho momentalni vrtoch a casem to prejde. :nevim:

Bydlíme spolu, nebydlíme tam, co jsou ty hospodářské budovy, bydlíme celá rodina asi 20 km daleko. Rozvádět se nechceme. Teda alespoň já o ničem nevím.

Černá vdova
Echt Kelišová 9492 příspěvků 02.04.18 16:56

Já bych tam přestala jezdit. Nic bych tam nedělala. Dřel by si tam sám a opravoval by si to pěkně za „své“. Dětem bych vysvětlila, že když je to tatínka, tak ať se tím udáví.

Příspěvek upraven 02.04.18 v 17:06

Halamka
Závislačka 3664 příspěvků 1 inzerát 02.04.18 16:58

Mě to přijde jako projev nějaké duševní nemoci.

werajsik
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 02.04.18 16:59

@Ms.Ragdoll
Po právnické stránce není debat. Ale ta morální pokulhává.. Nemovitost ve které bydlíme je jen mého muže. Šly na to peníze jeho rodiny ještě před naší svatbou tak je to jeho. Jako za tu dobu jsme udělali pár úprav a ty spadají do SJM. Ale nedovedu představit, že by mě můj manžel nechtěl pustit domů jen proto, že je to JEHO…

Helileli
Závislačka 2978 příspěvků 02.04.18 17:00
@Halamka píše:

Též mi přijde, že pan manžel je budoucí pacient psychiatrického oddělení.

Chytrak
Závislačka 2770 příspěvků 02.04.18 17:02
@Halamka píše:

Tak to je super nahoda, me okamzite taky napadl Alzheimer. ;) Nevim, jestli to neni i proto, ze jsem vcera videl Teorii tygra…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >