Matka nechce svoje dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sophije
Stálice 75 příspěvků 12.12.18 18:45
Nechce svoje dítě

Zdravím milé maminky, chci se vás zeptat na radu. Mám nejlepší kamarádku, která je cca ve 20tt. Bohužel mimi nechce a nemá k němu absolutně žádný vztah. S manželem se na dítěti domluvili, vysadila prášky. Prostě nic neočekávaného, žádný nečekaný zásah z čistého nebe, bohužel teď mi píše že si neví rady a neví kudy kam. Strašně ráda bych ji pomohla, ale vůbec nevím jak.
Když jsem ji řekla, že si musí promluvit v první řadě s manželem tak řekla, že toho absolutně nezajímá nic kolem mimi, nesahá na ni, nejeví ochranitelské pudy atd. A že když ona vidí jak to dítě nechce tak ona ho nechce taky, dokonce se mě ptala na potrat nebo jak to udělat, aby potratila. Na to konto jsem ji poslala ať si promluví s nějakým psychologem, že se není za co stydět, když tam půjde. Prý psala známe co je sestřička na psyndě a ta ji odbila se slovy, že jsou to hormony. Já osobně si nemyslím, že by se její pocity a postoj k mimču měl připisovat k hormonům. Sama jsem po druhé těhotná a nedokážu si představit, že bych si nehladila bříško, nepovídala si s mimčem a celkově ho podvědomě neochraňovala. Vím, každá z nás je jiná a ty pocity a emoce jsou jiné, ale tohle to?! Co by jste mi poradili?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
annasmyc
Kecalka 480 příspěvků 12.12.18 18:50

zkuste tuto linku, poradit se -může to být i nějaká deprese
 https://hnutiprozivot.cz/linka-pomoci/

sediza
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 12.12.18 19:01

Psycholog a kdyz to nepomůže, tak adopce.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 12.12.18 19:04

Ahoj, napsala jsem ti sz, situaci můžeme více probrat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 19:04

Ja mela stejne pocity..docela dlouho sem vymyslela jak se otravit ..jak rychle ty pocity nastoupili tak zase pak rychle to zmizelo..syn uz chodi do skoly a od zacatku ho miluju.u me to hormony tedy byli

Hoa Mai
Kelišová 5886 příspěvků 20 inzerátů 12.12.18 19:11

@sophije ona nechce svoje dítě jen proto, že její manžel jí nehladí břicho a nemá ochranitelské pudy, nebo jsou ještě jiné důvody? Pokud je to jen kvůli chování manžela, tak to jsou hormony. Ne všichni, kteří milují své děti si potřebují povídat s pupkem. Já mám tři děti, které s partnerem nade všechno milujeme, partner je plnohodnotný otec, který zastane vše kromě kojení a dětem věnuje maximum času a přitom pupek nehladil, ani si s ním nepovídal a choval se ke mě pořád stejně (hezky). Ani já nemám potřebu promlouvat k pupku a své děti miluju. To jen tak k té tvé poznámce, že si nedovedeš představit…¨
Každopádně by ale své pocity měla řešit s odborníkem a nenechat se odbýt, protože i kdyby to byly jen hormony, uvažovat v této fázi o potratu je hodně za hranou.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 12.12.18 19:15

Tak nějaké psychické výkyvy jsou asi normální, já se teda na dítě hrozně těším, bříško si hladím, povídám jí teda jen občas a mám skvělého chlapa po boku. A stejně mě občas napadne, že to určitě nezvládnu, že mi nikdo nepomůže (chlap má časově náročnou práci, já rodinu nemám a jeho zase nemá zájem), že vůbec nevím co s ní budu dělat a že jí určitě omylem nějak ublížím nebo něco. :? Asi je na to taky jen hodně sama, navíc necítí podporu od manžela a tak má pochybnosti. Prvně bych řešila její vztah s manželem než vztah k dítěti, podle mě je primární problém tam.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19005 příspěvků 12.12.18 19:28

Může mi někdo vysvětlit význam slova „psynda“?

Modesta
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 12.12.18 19:30
@hanka.br. píše:

To asi bude zkomolenina gyndy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 19:38
@Anonymní píše:
Ja mela stejne pocity..docela dlouho sem vymyslela jak se otravit ..jak rychle ty pocity nastoupili tak zase pak rychle to zmizelo..syn uz chodi do skoly a od zacatku ho miluju.u me to hormony tedy byli
:D :D :D já teda chápu ze tohle není vůbec k smíchu ale musim se smát :D :D :D Jsem teď v 8 týdnu a taky vymejslim takovýhle kravoviny
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 19:47
@Anonymní píše: :D :D :D já teda chápu ze tohle není vůbec k smíchu ale musim se smát :D :D :D Jsem teď v 8 týdnu a taky vymejslim takovýhle kravoviny

Neboj to prejde. :lol: .koupila sem si i nejake latky co sem vygoglila ze me nezabijou a me zachrani a plod ne..nebudu zde psat jake at se nekdo toho nechytne :lol: ..Sranda je ze ted cekam dalsi a opet sem mela takove napady asi tyden.Nechapu sama sebe.Ted sem v 25tt a uz me to preslo a nakupuju tesim se :lol: .Nekdo je asi chvilkama magor prez priciny :lol: jako ja.Po porodu prvniho syna sem navstivila i psychiatra abych mu rekla co sem citila v tehotenstvi a mam i papir ze sem naprosto normalni :lol: jen hormonalni vykyv.Dite sem pak nikdy nechtela ani zabit ani darovat ani mu ublizit a to ani ted kdyz vstupuje do puberty.Treba to nekoho uklidni :lol:

sophije
Stálice 75 příspěvků 13.12.18 13:59
@sediza píše:
Psycholog a kdyz to nepomůže, tak adopce.

Adopce nepřipadá v úvahu, žije na hromádce s manželovo rodinou. To už jsem s ní také probírala.

sophije
Stálice 75 příspěvků 13.12.18 14:02
@Anonymní píše:
Ja mela stejne pocity..docela dlouho sem vymyslela jak se otravit ..jak rychle ty pocity nastoupili tak zase pak rychle to zmizelo..syn uz chodi do skoly a od zacatku ho miluju.u me to hormony tedy byli

Samozřejmě , že v tuto variantu doufám nejvíce, jen se prostě bojím, že by se mohlo stát i něco jiného viz laktační psychoza atd. a že pak něco provede, né že bych ji nevěřila,ale známe se už přes 14 let a vím kdy být opatrná. A snažím se být připravená a hlavně opatrná

sophije
Stálice 75 příspěvků 13.12.18 14:06
@Hoa Mai píše:
@sophije ona nechce svoje dítě jen proto, že její manžel jí nehladí břicho a nemá ochranitelské pudy, nebo jsou ještě jiné důvody? Pokud je to jen kvůli chování manžela, tak to jsou hormony. Ne všichni, kteří milují své děti si potřebují povídat s pupkem. Já mám tři děti, které s partnerem nade všechno milujeme, partner je plnohodnotný otec, který zastane vše kromě kojení a dětem věnuje maximum času a přitom pupek nehladil, ani si s ním nepovídal a choval se ke mě pořád stejně (hezky). Ani já nemám potřebu promlouvat k pupku a své děti miluju. To jen tak k té tvé poznámce, že si nedovedeš představit…¨
Každopádně by ale své pocity měla řešit s odborníkem a nenechat se odbýt, protože i kdyby to byly jen hormony, uvažovat v této fázi o potratu je hodně za hranou.

Nechtěla jsem se žádné z vás samozřejmě dotknout. Každá to máme jinak a v žádném případě to neznamená, že své děti nemilujeme. Napsala jsem její důvody co mi byli řečeny, že prostě její manžel od doby co je těhotná hodně ochladl a nejeví zájem o ni ani o mimčo a jí se to hodně dotýká. A čím víc u něj cítí nezájem tím větší je její nezájem o mimčo. Nejradši by chodila na drinky atd, nechápe že nemůže vypít flašku vína sama atd.

sophije
Stálice 75 příspěvků 13.12.18 14:08
@hanka.br. píše:

Slovem psynda je myšlena psychiatrie , ne gynekologie

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >