Nechci být jako ony

33
29.7.15 13:15

Nechci být jako ony

Ahoj maminy,
přiznám se, že jsem vždycky nesnášela ty matky, které řeší jenom svoje děti. Mám založený profil na FB, zařizovala jsem si ho asi pod nátlakem svých známých, abych byla více v kontaktu s lidmi. Většina mých spolužaček tam strká fotky svých dětí. Profil zprava, zleva, malý/á poprvé na pískovišti, jejich první dovolená atd. Nebo ještě lepší, dítě se ještě nenarodí a už má víc fotek (ultrazvuk) na fb než jeho rodiče, to mě fakt točí!!! Nám se ještě malé nenarodilo, ale doufám, že nebudu jako oni. Celkově jsem asi hrozný člověk, miluji svoje neteře a na své dítě se neuvěřitelně těším, ale cizí děti nemůžu vystát- to je možná silné slovo. Před pár dny jsem byla s kamarádkou a jejím psem na procházce. Byly jsme na jednom místě tady u nás, kde se to celkem hemží rodiči s dětmi. Je to vycházkové místo v podstatě pro celé město. Sedly jsme si tam na sodovku. Kamarádka dala psa na vodítko a pro jistotu náhubek. Přišel k nám takový malý spratek, mohlo mu být 7-8let a provokoval psa. Pes byl nervózni a neustále štěkal a poskakoval, kamarádka se ho snažila uklidnit, ale ten kluk jej pořád provokoval. Nejlepší na tom bylo, že rodiče toho fakana tam seděli hned vedle s cigárem v pysku a půl litrem piva. Měla jsem chuť tomu klukovi nebo jeho rodičům vynadat, ale nakonec jsme to vzdaly a šly jsme pryč. Má někdo z vás stejné pocity jako já? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
29.7.15 13:19

Já si kvůli takovým řečem facebook zrušila. Nikdo nemusí přeci vidět hovínka v plenách, případně tvou dovolenou, s kterou by ses měla na facebooku chlubit. Nebuď jako stádo, facebook si zruš. Nic ostatním po tom, kde a jak s dítětem trávíš dovolenou.
A za mě - dítěti přes prdel, že si vůbec dovoluje provokovat psa, který na něj vyskakuje. Pak bych řekla rodičům, pokud by si přišly stěžovat, tak řekni. Psa jsem měla pustit na dítě, sundat náhubek - pak by jste si mohli stěžovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
29.7.15 13:22

@drevko Taky nemusím cizí děti. Na svoje se moc těším. V rodině mám ráda jen ty nejbližší, ale počínaje rodinou tety už to taky končí.
Pokud rodiče nevypadali, že by ti jednu vrazili, tak bych jim tam to dítě odtáhla. Přála bych jim, aby to tomu dítěti nějaký pes bez náhubku vysvětlil. Bohužel pak by pro ně jistě nebyl problém se z lavičky zvednout a hnát to přes policii k soudu, že. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
29.7.15 13:23

Mám komentář jen k první části. Uvědom si, že my chudáci rodiče často strávíme dlouhé roky jen utíráním zadku, přesvědčováním dětí že tohle ne-ne, krmením a zabavováním. Léta se pořádně nevyspíme a hrabe nám z toho. Doufáme, že během této doby nezblbneme tak, abychom ještě v normálním světě byli použitelní. Na zprávy, kulturu a zábavu čas nemáme. Dlouhá léta se náš svět točí jen kolem dětí a tak se není co divit, že se někdy už nedokážeme bavit o nečem jiném. Tolerujte nás prosím, my vás budeme tolerovat naoplátku, až vy budete mít děti.

Dodatek: FB nemám a žiju. :nevim:

Příspěvek upraven 29.07.15 v 13:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4228

Pokud se mi něco nelíbí, tak se ozvu. Kamarádka upozornila kluka, aby šel jinam, že se to psovi nelíbí?
Rodiče i děti jsou různí a rozhodně ne každý vyhovuje každému. Ale nemyslím, že bys to měla brát jako problém. Ty si fotky na FB nedávej /tedy už jen to, že jsi se tam registrovala, i když jsi nechtěla, mi hlava nebere/, své děti si vychovej tak, jak je pro tebe správné a pokud se setkáš s někým, kdo tě bude štvát, tak buď si to vyřeš na místě nebo jdi jinam.
Takové všeobecné kritizování a obecná nechuť je pro mě nepochopitelná.
Možná domek někde na samotě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
682

Nějak nerozumím nad čím se tday rozčiluješ :nevim: Tak si dotyčné spolužačky smaž a měj tam pouze lidi o které stojíš a s tím psem, proč si tedy něco neřekla? Myslím že slušně upozornit na chování jejich syna by nebylo na škodu. Já bych se teda nezlobila a byla ráda, ale záleží na rodičích, něco prostě neovlivníš a tím že bude kvůli takovým nenávistná vůči všem maminkám s dětmi taky ničemu nepomůžeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
29.7.15 13:25

Máš děti? Nemáš. Já jen, v době „před dětmi“ jsem byla silně alergická na jakéhokoli tvora, které se vykazovalo dětinským zjevem nebo chováním. A nedovedla jsem si představit, že budu takhle blbnout. No stalo se, nepopírám… ne, na fb fotky plen svých dětí nedávám… ale určitá nevole k „nevychovaným spratkům“ ve mě zůstala. Nu což, no. nespím z toho, Ne. Ostatně, jestli takhle řádí i doma, tak potěš pánbůh právě ty rodiče. A bude hůř, až z těchhle spratků budou ještě spraktovitější puberťáci a ze mě pomalu důchodkyně, co jim bude spílat… ty, asi jako mě, když já byla puberťák, a enbyly to zrovna babky, ale i pěkně čiperné tetky… hm, je to asi furt stejný. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3858
29.7.15 13:26

Já fb profil mám, a moje dítě tam nemá ani jednu fotku, nechápu, proč by mělo? Myslím, že tím chráním jeho soukromí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
29.7.15 13:26

Já fcb mám, ale fotky tam nemám žádné. Mám tři bývalé spolužačky v blokaci (nebo nevím, jak se to jmenuje, jednodušše nevidím jejich příspěvky), protože třeba za léto na fcb nafrkaly 400 i více fotek svých dětí, proč jako? Já tohle taky nemusím. Když jdu s kamarádkama, dokážu se bavit o tuně jiných témat, než jsou děti. Matky si většinou neuvědomují, že je pro ně jejich dítě středobodem vesmíru, ale ostatní až tak moc nezajímá, což je zcela přirozené.

Takže neboj, nemusíš být jako ony, lze si i na mateřské zachovat chladnout hlavu a nezblbnout :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
29.7.15 13:30

Já osobně nemám žádnou svoji fotku na fb a s manželem jsme se domluvili, že naše dítě v žádném případě strkat na fb nebudeme. Moji známý mi tvrdí, že tam ty fotky strkají jenom z toho důvodu, že bydlí daleko a aby se příbuzní mohli kochat jak to malé roste. Když jsem se jich zeptala proč si ty fotky neposílají emailem, nikdo mi nedokázal odpovědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
29.7.15 13:31

Já souhlasím s tím, co je tu napsáno výš. Akorát by mě zajímalo, co znamená provokovat psa. Pod tím si jde představit lecos - od klacku, kterým do něj žďuchá, po získávání pozornosti od psa, kterýho by taky moc chtěl, ale nemá a tudíž se k němu neumí chovat. Já samozřejmě vedu děti k tomu, že na cizí psy se nesahá (a vůbec se k nim bez dovolení nepřibližuje), ale holt někteří lidi ne a pak je na majiteli psa, aby to dětem nějak vysvětlil. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
29.7.15 13:33
@drevko píše:
Já osobně nemám žádnou svoji fotku na fb a s manželem jsme se domluvili, že naše dítě v žádném případě strkat na fb nebudeme. Moji známý mi tvrdí, že tam ty fotky strkají jenom z toho důvodu, že bydlí daleko a aby se příbuzní mohli kochat jak to malé roste. Když jsem se jich zeptala proč si ty fotky neposílají emailem, nikdo mi nedokázal odpovědět.

A proč by si měli fotky posílat mailem? Proto snad na tom FB jsou, aby je mohli pohodlně hodit tam aa viděli je tak všichni najednou a kdo nechce, ať se na ně nekouká :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
29.7.15 13:35

Myslím, že není problém se na fotky, které někdo na facebook dává, nedívat, když mi to není milé.
A kdo chce tak se podívá.

Já jsem třeba ráda, že mám takhle povědomí o svých neteřích a jejich dětech.
Není v lidských silách se vídat s celou širokou rodinou nějak moc často a pak nakonec se sejdeme jen občas, nejčastěji na nějakém pohřbu, řekne se pár vět, spíš jen něco velmi stručného a pak zase za dalších x měsíců se člověk s druhým potká.
A nemluvím teď o těch nej nej nejbližších, s těmi se samozřejmě vídám hodně často, ale když má člověk několik sourozenců, manžel též, babičky, dědečky, tetičky, bratrance, pak jejich děti,… je to hromada lidí a nejde se s nimi vídat častěji. Takhle vím, že i širší rodina existuje a jak žijí a jsou mi mnohem bližší, i když se osobně potkáme jen jednou za čas. :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
29.7.15 13:36

Fb nepouzivej. Fakaovi a jeho rodicum bych rekla svoje. Zbytecne se rozcilues, to budou hormony :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
29.7.15 13:37

Vždyť o nic nejde. :lol: FB si zruš, nebo používej pouze tak jak Tobě vyhovuje. Já ho mám třeba jen jako komunikaci s ostatními a ‚šmíroko‘ :lol: Cizímu klukovi bych vysvětlila, že tohle teda ne. To fakt není nic těžkýho a cizí děti milovat nemusíš, stačí je tolerovat. Ou jé, problémy vyřešeny. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama