Výslech a soud - role svědka

JayLee
28.7.15 19:25

Výslech a soud - role svědka

Zdravím,

mám dotaz a snad poradíte. Když jsem byla již podruhé předvolaná jako svědek v jedné věci a po výslechu se ta věc se opět vrátí do města, kde si vyžádali toto mé druhé svědectví za účasti právníka jedné i druhé strany - takže teď se to přepošle do města k druhé straně a PČR musí nějak rozhodnout. Buď se to posune k soudu nebo jedna strana vyhraje pokud to dobře chápu, že trestní řízení stále pokračuje tím pádem no jo ale co když se to dostane k soudu až jakože asi ano, tak můžu já to svědectví odmítnout nebo můžu si vyžádat svého právníka? Mám si ho vyžádat nebo musím tam jít? V případě že ano, kdo mi zaplatí náklady za cestu, ušlý zisk a tyhle další věci? A když si vezmu právníka, tak ho zaplatí prohrávající strana nebo musím já?
Poradíte někdo? Díky..

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Meha
28.7.15 19:32

@JayLee Svědčit musíš a máš nárok úhradu vzniklých nákladů
Jen nechápu, proč by sis jako svědek měla brát svého právníka. Nejsem si jistá, že takové náklady by byly proplaceny.

Více k těm nákladům např. zde:

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/…decneho.html

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
28.7.15 19:34
@Meha píše:
@JayLee Svědčit musíš a máš nárok úhradu vzniklých nákladů
Jen nechápu, proč by sis jako svědek měla brát svého právníka. Nejsem si jistá, že takové náklady by byly proplaceny.

no já jsem myslela aby mě jako zastupoval nebo postě někoho kdo mi řekne co mám a nemám nebo na co se připravit atd :nevim: já nikdy nesvědčila a upřímně ni o to nestojím pořád někde lítat po PČR a možná teď i soud :nevim:
Hm takže musím jo? :? já doufala, že to jde nějak odmítnout :nevim:

• Citovat
  • Upravit
JayLee
28.7.15 19:35

@Meha děkuju kouknu ;)

• Citovat
  • Upravit
Meha
28.7.15 19:38

@JayLee Já jsem taky musela svědčit a bylo mi řečeno, resp. napsali to i v tom předvolání, že pokud se nedostavím, mohou mi dát pokutu, tuším, že to bylo 50 tis.
Jako svědek se snad na to nijak připravovat nemusíš, nevím tedy, v jaké věci budeš svědčit, ale prostě vypovíš, co víš a zodpovíš případné dotazy.
Není čeho se bát.

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
28.7.15 19:41
@Meha píše:
@JayLee Já jsem taky musela svědčit a bylo mi řečeno, resp. napsali to i v tom předvolání, že pokud se nedostavím, mohou mi dát pokutu, tuším, že to bylo 50 tis.
Jako svědek se snad na to nijak připravovat nemusíš, nevím tedy, v jaké věci budeš svědčit, ale prostě vypovíš, co víš a zodpovíš případné dotazy.
Není čeho se bát.

ty jo pod pokutou? 8o ale jasný rozumim mno :? no tak alespoň vím co mě čeká a když není třeba žádná příprava, bude vše proplaceno, a musím tam teda být, tak jako co nadělám no :roll: a pak uz jsi vicnemusela jen jednou se jde svedcit?

• Citovat
  • Upravit
Meha
28.7.15 19:42
@JayLee píše:
ty jo pod pokutou? 8o ale jasný rozumim mno :? no tak alespoň vím co mě čeká a když není třeba žádná příprava, bude vše proplaceno, a musím tam teda být, tak jako co nadělám no :roll: a pak uz jsi vicnemusela jen jednou se jde svedcit?

Já jsem byla dvakrát - jednou na policii, to už jsi byla asi taky a pak jednou u soudu. Pak byl snad i odvolací soud, tam už mě ale nepředvolávali.

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
28.7.15 19:43

@JayLee Tady je něco k té pokutě:

http://www.finance.cz/…tisic-korun/

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
28.7.15 19:44
@Meha píše:
Já jsem byla dvakrát - jednou na policii, to už jsi byla asi taky a pak jednou u soudu. Pak byl snad i odvolací soud, tam už mě ale nepředvolávali.

jj na Policii uz jsem byla tady u nas takze se to preda do města odkud to prislo a kde se to resi a tam se ted rozhodne co bude dal ale prave mi ten vysevtrovatel řekl, ze mam kdyztak pocitat v pripade nedopadnuti i s cestou k soudu pokud na nej dojde :zed: a jak dlouho trvalo od vyslechu nez byl soud? Kolik tydnu ci mesicu? chjo stejne jim prd pomůžu no ale diky moc za vysvetleni budu se modlit aby na nej nedoslo :roll:

• Citovat
  • Upravit
JayLee
28.7.15 19:46
@Meha píše:
@JayLee Tady je něco k té pokutě:http://www.finance.cz/…tisic-korun/

jj takze se nevymlovat a spolupracovat jinak me napari 50 000 kc a budu mit problém :jazyk: tak nemá cenu si delat zbytecny zle ze jo no ja jen myslela, ze muzu odmitnout prave :?

• Citovat
  • Upravit
Meha
28.7.15 19:46

@JayLee No u mě to bylo přes rok, na výslechu u policie jsem byla v září a u soudu myslím pak následující rok v listopadu.
Už je to ale asi 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
28.7.15 19:52
@Meha píše:
@JayLee No u mě to bylo přes rok, na výslechu u policie jsem byla v září a u soudu myslím pak následující rok v listopadu.
Už je to ale asi 5 let.

8o to je doela dlouha doba..tohle se tahle 1,5 roku uz :nevim:

• Citovat
  • Upravit
sad 1
28.7.15 20:02

Pokusím se ti to shrnout všechno.
K odání svědecké výpovědi se dostavit musíš. Pokud se řádně neomluvíš a nedostavíš se, může ti být uložena pokuta až do výše 50.000,– Kč.
Pokud půjdeš svědčit k policii, bude výslech z dalekého města, místa, můžeš požádat vyšetřovatele o to, zda by nemohl být udělán výslech v místě tvého bydliště (on tam pak zašle dožádání), anebo při výslechu uvedeš, že chceš proplatit svědečné. Musíš mít doklad za dopravu, vyplněné předvolání zaměstnavatelem…

Pokud půjdeš svědčit k soudu, dopravíš se tam, požádáě o svědečné.

Vím, že je nepříjemné chodit opakovaně na policii, pak k soudu, ale berte to tak, že pokud budeme všichni slepí a nebudeme chtít věci vidět (trestné), můžeme jen potom nadávat u piva, jak nám někdo ukradl to, udělal to, oloupil toho…a nikdy se ta kriminalita tady nezlepší, jen zhorší.

PS: Nebuďme lhostejní a slepí, je to cesta do záhuby.

• Nahlásit
  • Citovat
sad 1
28.7.15 20:03

Jinak dle složitosti případu i dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
28.7.15 20:07

@sad 1 díky moc :palec: ale jo jako ja hledala cestu jak se z toho vyvliknout pokud to nejak nenasilne jde ale koukam, ze nejde takze mi nic nezbude jen mi k tomu nikdo nic tam nerekl no proto se ptam tady abych vedela co me ceka :nevim:
Proplatit si to necham urcite pac je to cca 250 km od meo bydliste ten soud proto jsem byla na Policii tady vyslychana a vraci se to tedka do toho města odkud to prislo abych nemusela ja tam a diky bohu za to :pankac: jen to bude den o niem pro me kvůli par minutam teda snad to bude na par min a ne na hodinu :nevim: ono to na soud nejspis dopadne na to jsem byla upozornena prave ze me tam mozna jeste bude cekat cesta :roll:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama