Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahojky lidi, jak prolisovat stavu z rybízu bez lisu na voce ci odstavnovace??
@tumpach píše:
Ahojky lidi, jak prolisovat stavu z rybízu bez lisu na voce ci odstavnovace??
vzpomínám si, že moje babička rybíz mlela na mlýnku - nějaký speciální na ovoce. Ale to je pravěk ![]()
@terkamo taky to tak dělám. Pomocí naběračky, vařečkou to moc nešlo.
http://www.toprecepty.cz/…a-marmelada/
Nejlepší!… a bez chem. konzervantů… ![]()
(pasíruju normálně přes cedník)
@Zizalka Taky dělám marmeládu podle tohoto receptu, vyzkoušela jsem i z josty stejným způsobem a byla ještě lepší než rybízová.
http://cedniky.heureka.cz/…o-559-360_2/
http://cedniky.heureka.cz/…o-559-360_2/
![]()
ja osobne zadne dzemy nepasiruju, vzdy jen ponornym mixerem rozdrtim, u vetsiho ovoce nechavam i kousky, mame to tak radi:-)
@Zizalka píše:
http://www.toprecepty.cz/…a-marmelada/Nejlepší!… a bez chem. konzervantů…
(pasíruju normálně přes cedník)
to radeji gelfix nebo zelirfix, je to proste jen pektin, nez abych tam rvala 1kg cukru, davam jen 200-300g ![]()
Já jsem rybíz roumixovala ponorným mixérem a pak projela přes sítko na nudle. A mám to bez pecek
Jenom teda je hodně odpadu, tak polovina jde někam, odhaduju ![]()
@tumpach
Já rybíz uvařím a pak jej „prolisuju“ přes záclonu. Recept našich babiček.
Pak přidám cukr a znuvu vařím.
Příspěvek upraven 27.07.15 v 18:57
@Zizalka píše:
@KamikadzeJá kyselý nerada a cukru se nebojím.
Jasny:-) My proste nemame vubec radi takove ruzne preslazene veci:-)) Jedine dobre skladke samo o sobe tak med, mnam mnam
Já ho povařím, trochu mixnu ručním mixérem a propasíruju přes kovový cedník. pak přidám cukr a ještě trochu povařím a je to
ale ve větším množství bych si už koupila ten strojek na pasírování, je to celkem makačka ![]()