Jak prolisovat šťávu z rybízu na džem

6945
27.7.15 17:46

JAK PROLISOVAT STÁVU Z RYBÍZU NA DZEM

Ahojky lidi, jak prolisovat stavu z rybízu bez lisu na voce ci odstavnovace??

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
442
27.7.15 17:51
@tumpach píše:
Ahojky lidi, jak prolisovat stavu z rybízu bez lisu na voce ci odstavnovace??

vzpomínám si, že moje babička rybíz mlela na mlýnku - nějaký speciální na ovoce. Ale to je pravěk :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
620
27.7.15 17:51

Povarim rybiz a pak stary dobry cednik :) ten se „sitkem“

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2468
27.7.15 17:53

@terkamo taky to tak dělám. Pomocí naběračky, vařečkou to moc nešlo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2480
27.7.15 18:00

http://www.toprecepty.cz/…a-marmelada/

Nejlepší!… a bez chem. konzervantů… ;)

(pasíruju normálně přes cedník)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
243
27.7.15 18:06

@Zizalka Taky dělám marmeládu podle tohoto receptu, vyzkoušela jsem i z josty stejným způsobem a byla ještě lepší než rybízová.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Kamikadze
27.7.15 18:25

http://cedniky.heureka.cz/…o-559-360_2/

http://cedniky.heureka.cz/…o-559-360_2/

:-)))
ja osobne zadne dzemy nepasiruju, vzdy jen ponornym mixerem rozdrtim, u vetsiho ovoce nechavam i kousky, mame to tak radi:-)

  • Citovat
  • Upravit
Kamikadze
27.7.15 18:27
@Zizalka píše:
http://www.toprecepty.cz/…a-marmelada/

Nejlepší!… a bez chem. konzervantů… ;)

(pasíruju normálně přes cedník)

to radeji gelfix nebo zelirfix, je to proste jen pektin, nez abych tam rvala 1kg cukru, davam jen 200-300g :-D

  • Citovat
  • Upravit
4396
27.7.15 18:28

Já jsem rybíz roumixovala ponorným mixérem a pak projela přes sítko na nudle. A mám to bez pecek :palec: Jenom teda je hodně odpadu, tak polovina jde někam, odhaduju :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19296
27.7.15 18:48

@tumpach
Já rybíz uvařím a pak jej „prolisuju“ přes záclonu. Recept našich babiček. ;) Pak přidám cukr a znuvu vařím.

Příspěvek upraven 27.07.15 v 18:57

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2480
27.7.15 18:52

@Kamikadze

Já kyselý nerada a cukru se nebojím. 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Kamikadze
27.7.15 18:59
@Zizalka píše:
@KamikadzeJá kyselý nerada a cukru se nebojím. 8)

Jasny:-) My proste nemame vubec radi takove ruzne preslazene veci:-)) Jedine dobre skladke samo o sobe tak med, mnam mnam

  • Citovat
  • Upravit
3617
27.7.15 19:06

Já ho povařím, trochu mixnu ručním mixérem a propasíruju přes kovový cedník. pak přidám cukr a ještě trochu povařím a je to :) ale ve větším množství bych si už koupila ten strojek na pasírování, je to celkem makačka :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová