IVF - nedošlo k oplodnění

262
27.12.19 19:19

Nedošlo k oplození

Ahoj holky,
je mi 37 a mám za sebou první neúspěšné IVF. Z pěti folikulů byly zralé pouze dvě. Zvolili jsme metodu ICSI, bohužel nedošlo k oplodnění. Máte někdo podobnou zkušenost? Pomohl vám dlouhý protokol?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
541
27.12.19 19:45

Jj, z prvého IVF 3 vajíčka, ani jedno sa neuchytilo. Druhé IVF už vyšlo. V oboch prípadoch som mala dlhý protokol, vždy sa oplodnovalo metodou ICSI, pretože sa mi tvorili protilátky proti spermiám, tak inak sa ani nedalo… je to náročné. Už ten 4 vklad som ani neriešila, bola som z všetkého znechutená, ani som nič nedodrživala a vtedy sa vydarilo. Držím palce, viem čo to obnáša

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 19:48

Technický dotaz - co znamená dlouhý protokol?
Metoda ICSI?

• Citovat
  • Nahlásit
2556
27.12.19 19:48

@Biedronka13 já při jednom pokusu měla 12 fol a zralé jen jedno. Další pokus už byl lepší. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19752
27.12.19 20:05

Dlouhý protokol je pro ženy s vysokým amh. Ty spíš potřebuješ vyšší dávku hormonů. Kolik jednotek jsi píchala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
27.12.19 20:09
@Anonymní píše:
Technický dotaz - co znamená dlouhý protokol?
Metoda ICSI?

dlouhý protokol - v cyklu předcházejícím stimulaci se píchá injekce, která zablokuje v hypofýze tvorbu hormonů (obvykle okolo 21 dc) a navodí se tím cca na 6-8 týdnů umělý přechod. Pak se tedy začnou zhruba po 14 dnech stimulovat injekcemi vaječníky. Protože tělo vlastní hormony netvoří, lze jejich hladinu (a tedy růst folikulů) lépe ovládat. Teoreticky pomáhá zkvalitnit vajíčka, ale třeba u mě naopak moc nefungoval.
ICSI - oplodnění vajíčka vpravením embryologem vybrané spermie přímo do vajíčka
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
27.12.19 20:13

@Janli 300IU Pergoveris pera. Lékařka doporučuje dlouhý protokol, aby byla delší stimulace a více času na dozrání. Čekala jsem, že se třeba neuchytí, ale nenapadlo mě, že by nedošlo k oplození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
27.12.19 20:18

@Biedronka13 A imunologii máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
27.12.19 20:22

Pak mě ještě napadá DNA fragmentace spermií a někde v Brně snad mají novou metodu kontroly zralosti+ dozrání vajíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
27.12.19 20:28

@jezz1e Měla jsem hraniční protilátky na spermie, momentálně čekáme na výsledky kontrolního odběru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3641
27.12.19 20:55
@Biedronka13 píše:
@jezz1e Měla jsem hraniční protilátky na spermie, momentálně čekáme na výsledky kontrolního odběru.

máš hraniční protilátky a přesto jseš do ivf? To je dost velký risk, nejdřív bych vyřešila imunitu, do té doby bych do ničeho nešla :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
27.12.19 21:12

@Berry77 bylo mi IVF doporuceno lékaři s tim, že se tímto procesem obejdou protilátky na děložním hrdle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19752
27.12.19 22:11

@jezz1e Repromeda
@Biedronka13 pokud už si platíte Icsi, je vhodné zaplatit i Picsi. Při icsi vybírá laborant spermie na základě vlastního odhadu, u Picsi jsou speciální metodou vybrané ty v optimálním stádiu zralosti. Sice jsou to peníze navíc, ale nikdy nevíš, co rozhodne o vítězství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3641
27.12.19 23:50

@Biedronka13 pokud máš jakýkoli imunologický nález, mělo by ivf probíhat až po přeléčení :think: a že by protilátky byly jen na hrdle mi přijde jako veliká hloupost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.20 15:31

@Biedronka13 já bych ještě věřila doktorum, jediné kdyby se při druhem pokusu opakoval stejný druh problému, zvažovala bych změnu CAR. Já jsem žádný nález neměla a přitom také při 1.pokusu s ICSI nedošlo k transferu, protože půlka se neoplodnila a půlka se špatně vyvíjela. Dr. Se rozhodl hned při další menstruaci využit, ze je tělo nastimulovane, dal mi krátký protokol, podobne dávky a říkal, ze se pokaždé “osloví” jinak kvalitní skupina vajicek. A podařilo se, je mi také 37 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat