Nedostižný partner

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 21:41
Nedostižný partner

Hledám radu, pochopení, možna to má někdo podobně? Jsem se svým manželem přes 8 let, svoji jsme 5 let. Když jsme se poznali/poprvé potkali, trvalo rok, než ze strany manžela proběhla iniciativa mne někam pozvat. Byl zadaný a mne při té iniciativě ani nenapadlo, že bychom spolu mohli něco mít. Ale začali jsme se vídat a já se do něj opravdu zamilovala. Je velmi inteligentní, sportovec s krásným úsměvem, super povolání, chlap o kterého se ženská může opřít. Vlastně skoro by se dalo říct, ze je dokonalý. A chemie se mezi námi dala krájet. Jediné, co mu nikdy moc nešlo, byly citové projevy. Začali jsme spolu chodit a já si do půl roku říkala, jestli mě jako vážně miluje. Už jsme spolu skoro bydleli po půl roce, choval se jako přítel, ale neuměl moc objímat, s líbáním to bylo pomálu a věnoval v té době hodně času studiu. Já v té době studovala 2 VŠ najednou a měla jsem taky hodně práce, ale on se chtěl večer zavírat do klidu a já toužila být s ním. Objímání vždy ukončoval on. Hladil mě sporadicky. Co mě zachraňovalo, tak večer se vždy přitulil a dal mi pusu na dobrou noc. Dnes, po 8 letech se nic nezměnilo, jen na mě už možná dolehla ta frustrace, že necítím fyzicky, že mě miluje hluboce. Vím racionálně, že mě ma rád. Vidím to z chování a z jeho velkorysosti. Ale ubylo ještě vice asi toho fyzického kontaktu a více mě dokáže kritizovat kvůli maličkostem. Ja jsem ae dřív chovala tak, že jsem za nim pro to obejmutí chodila a chtela se tulit apod. Ale teď se to nejak zmenilo. Jako bych já potřebovala, aby on chodil za mnou. Jako bych už měla dost lovení a chtěla se cítit pro něj dokonalá a cítit se milovaná. Ale já vlastně ani nevím, proč si mě vybral. Co se mu na mě líbí. Jednou jsem mu řekla, aby mi rekl neco hezkého a pomalu se urazil, že to na povel přece nejde. Bojím se, že jsem vyčerpala svoji sílu ho neustále lovit. Co teď?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mary.27
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 22.05.19 21:46

Řekla bych mu to, že ti chybí doteky a něžnosti a že tě to douhodobě frustruje. Má tě určitě rád a záleží mu na tobě, takže věřím, že se to někam pohne. Pokud máš problém mu to říct, tak bych mu to napsala a dopis mu strčila do ruky třeba při odchodu do práce.

Uživatel je onlineAmelie30
Závislačka 2718 příspěvků 22.05.19 21:46
@Anonymní píše:
Hledám radu, pochopení, možna to má někdo podobně? Jsem se svým manželem přes 8 let, svoji jsme 5 let. Když jsme se poznali/poprvé potkali, trvalo rok, než ze strany manžela proběhla iniciativa mne někam pozvat. Byl zadaný a mne při té iniciativě ani nenapadlo, že bychom spolu mohli něco mít. Ale začali jsme se vídat a já se do něj opravdu zamilovala. Je velmi inteligentní, sportovec s krásným úsměvem, super povolání, chlap o kterého se ženská může opřít. Vlastně skoro by se dalo říct, ze je dokonalý. A chemie se mezi námi dala krájet. Jediné, co mu nikdy moc nešlo, byly citové projevy. Začali jsme spolu chodit a já si do půl roku říkala, jestli mě jako vážně miluje. Už jsme spolu skoro bydleli po půl roce, choval se jako přítel, ale neuměl moc objímat, s líbáním to bylo pomálu a věnoval v té době hodně času studiu. Já v té době studovala 2 VŠ najednou a měla jsem taky hodně práce, ale on se chtěl večer zavírat do klidu a já toužila být s ním. Objímání vždy ukončoval on. Hladil mě sporadicky. Co mě zachraňovalo, tak večer se vždy přitulil a dal mi pusu na dobrou noc. Dnes, po 8 letech se nic nezměnilo, jen na mě už možná dolehla ta frustrace, že necítím fyzicky, že mě miluje hluboce. Vím racionálně, že mě ma rád. Vidím to z chování a z jeho velkorysosti. Ale ubylo ještě vice asi toho fyzického kontaktu a více mě dokáže kritizovat kvůli maličkostem. Ja jsem ae dřív chovala tak, že jsem za nim pro to obejmutí chodila a chtela se tulit apod. Ale teď se to nejak zmenilo. Jako bych já potřebovala, aby on chodil za mnou. Jako bych už měla dost lovení a chtěla se cítit pro něj dokonalá a cítit se milovaná. Ale já vlastně ani nevím, proč si mě vybral. Co se mu na mě líbí. Jednou jsem mu řekla, aby mi rekl neco hezkého a pomalu se urazil, že to na povel přece nejde. Bojím se, že jsem vyčerpala svoji sílu ho neustále lovit. Co teď?

Vztah bez citových projevů je za mě průšvih. On jiný nebude, ty také ne. Můžeš si s ním zkusit promluvit. Buď se to zlepší (o čemž pochybuji), tak buď zatnes zuby a smíříš se s tím, že to tak bude pořád nebo ho pošleš k vodě. Každopádně radim si to srovnat dřív, než budou děti. A pokud bych si mohla vybrat, bez projevu citu bych do vztahu nešla. A to povídám jako někdo, kdo je citově založený a má polovici absolutně „necitlivou“. Není o co stat.

Janee19
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 22.05.19 21:46

Někteří chlapi na to prostě nejsou, byla bych ráda za to, že tě večer obejme a dá pusu před spaním, neodmítne tě, kdyz ho jdeš obejmout ty… Láska se dokazuje činy, ne gesty :srdce:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 22.05.19 21:48

Předně druhého nepředěláš. Pokud to tak prostě má, tak to tak má. Já sama znám pár takových antifyzickych typu co prostě neumí obejmout, říct hezkého slova atd. Povětšinou je za tím výchova a styl fungování, které měli nastavený v rodině a tak nějak je to nikdo nenaučil nebo to bylo silně nežádoucí na muže, aby se tulil či vyjadřoval city. Chápu ale tvoji frustraci z toho, že máš pocit, že si pořád musíš chodit sama a už tě to nebaví. Co radit, možná terapii, aby jste měli mezi sebou mediatora, pokud spolu na toto téma neumíte moc komunikovat. Nicméně zcela jistě si tě vybral proto, že tě má rád, ale prostě to neumí dávat najevo způsobem jaký by sis představovala ty.

Závislačka 2718 příspěvků 22.05.19 21:48

@Janee19 no a máš takového partnera, za kterým musíš běhat ty? Věř mi, pokud jsi citově založená, semele tě to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 21:49

Naznačovat nestačí. Musíš mu říct přesně, co má udělat nebo říct. Podobného nemluvu mám doma, ale je fyzicky kontaktní, to jo. Že mě má rád jsem slyšela asi až po roce. A nějakých velkých vyznání lásky jsem se dočkala až po několika letech. Když mi řekl, že jsem krásná, myslela jsem, že se zbláznil. Bylo mi už 40 let. Takže jestli nechceš čekat a zbytečně se trápit, mluv přímo. Miláčku, potřebuju se na chvíli přitulit, pomazlit, chci pusu, chci slyšet něco hezkého. My máme po letech svoje rituály. Pusa při odchodu a příchodu z práce a před spaním aspoň na chvíli přitulit. :mavam: Zkus to, určitě tě neodmítne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 21:52
@Janee19 píše:
Někteří chlapi na to prostě nejsou, byla bych ráda za to, že tě večer obejme a dá pusu před spaním, neodmítne tě, kdyz ho jdeš obejmout ty… Láska se dokazuje činy, ne gesty :srdce:

Tohle si přesně taky říkám. A on mi důvěřuje. Věří v nás. Požádal mě o ruku. Dítě chtěl první on. Stará se o naše dovolené. Přepsal na mě půlku firmy za hodně peněz. Nikdy mi v ničem nebránil… Citím, že se neobjímá uplně rád. Jeho otec je stejný. Ten je s manzelovou maminkou celý svůj život. Jsou si věrní, ale nikdy jsem je neviděla, že by si dali treba pusu. On nesnáši fyzický kontakt s jinými lidmi. Jakoby měl před sebou hradbu. Asi je manžel trochu po něm v tomhle..a jeho segra je uplně stejná. Děkuji za reakci :kytka:

annasmyc
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 22.05.19 21:52

V knížce Pět jazyků lásky je to hezky popsané, jak každý z partnerů může vnímat jinak projevy lásky -většinou ženy to projevují něhou a dárečky, chlapi třeba zase víc prací -to je jejich projev lásky. A ostatní třeba neumí (taky nepochopí náznaky -chlapovi musíš dát konkrétní pokyn). Někdo není tak kontaktní a přitom může milovat druhého moc (jinými způsoby)

Chytrak
Závislačka 3356 příspěvků 22.05.19 21:52

Tak jako nevadilo ti to celych 8 slovy osm roku a on se ma ted menit v neco co je mu cizi a neprijemne? :think:

Ne, urcite nebude to jine a melo by te varovat to co ti rekl. Cim vic si budes vynucovat neco co mu neni prirozene, tim min bude ochotny to delat.
Smir se s tim koho sis vzala nebo se rovnou rozved :mavam:

Závislačka 2718 příspěvků 22.05.19 21:54
@Anonymní píše:
Tohle si přesně taky říkám. A on mi důvěřuje. Věří v nás. Požádal mě o ruku. Dítě chtěl první on. Stará se o naše dovolené. Přepsal na mě půlku firmy za hodně peněz. Nikdy mi v ničem nebránil… Citím, že se neobjímá uplně rád. Jeho otec je stejný. Ten je s manzelovou maminkou celý svůj život. Jsou si věrní, ale nikdy jsem je neviděla, že by si dali treba pusu. On nesnáši fyzický kontakt s jinými lidmi. Jakoby měl před sebou hradbu. Asi je manžel trochu po něm v tomhle..a jeho segra je uplně stejná. Děkuji za reakci :kytka:

Takže proč vlastně zakládáš diskuzi, když máš jasno? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 21:58
@Anonymní píše:
Naznačovat nestačí. Musíš mu říct přesně, co má udělat nebo říct. Podobného nemluvu mám doma, ale je fyzicky kontaktní, to jo. Že mě má rád jsem slyšela asi až po roce. A nějakých velkých vyznání lásky jsem se dočkala až po několika letech. Když mi řekl, že jsem krásná, myslela jsem, že se zbláznil. Bylo mi už 40 let. Takže jestli nechceš čekat a zbytečně se trápit, mluv přímo. Miláčku, potřebuju se na chvíli přitulit, pomazlit, chci pusu, chci slyšet něco hezkého. My máme po letech svoje rituály. Pusa při odchodu a příchodu z práce a před spaním aspoň na chvíli přitulit. :mavam: Zkus to, určitě tě neodmítne.

V sexu je treba pozorný. To tu lásku citím. Sam od sebe po letech orálni sex, snaží se aby se mi to líbilo. Rituály mame, mně šlo spíš o to, aby to slo alespon nekdy od něj, to že přijde POJĎ SE OBEJMOUT jen tak… 99% Času jsem v pohodě, ale ted to na mě nejak dolehlo asi..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 22:00
@Amelie30 píše:
Takže proč vlastně zakládáš diskuzi, když máš jasno? :nevim:

Protože mozek je jedna věc a city druhá. Ja si to všechno dokážu racionálně vysvětlit. Ale to je jako s vaším oblibenym dortem taky vite, ze hubnete, že byste ho nemela jist proto a proto, ale vy ho tak potrebujete,… :D

Ou
Echt Kelišová 7838 příspěvků 22.05.19 22:04

Jenže on prostě může vnímat lásku jinak než ty a mít jiné potřeby a jiné projevy. A to je naprosto normální. To je dobře vysvětlené v téhle knize https://uloz.to/!K6UNuYKV5/e-knihy-krestanske-gary-chapman-pet-jazyku-lasky-zip

A až se smíříš s tím, že prostě lidi jsou různí s různmi potřebami, tak komunikaci o tom, že ty máš nějaké potřeby a hodilo by se zajistit jejich nasycení ti pomůže metoda zvaná nenásilná komunikace, která se právě snaží překonat ot, že každý můžeme vlastně mluvit úplně jiným jazykem. https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

Ou
Echt Kelišová 7838 příspěvků 22.05.19 22:06
@Anonymní píše:
Protože mozek je jedna věc a city druhá. Ja si to všechno dokážu racionálně vysvětlit. Ale to je jako s vaším oblibenym dortem taky vite, ze hubnete, že byste ho nemela jist proto a proto, ale vy ho tak potrebujete,… :D

No jeslti chceš posvětit milence a nebo to že je dobrý nápad najet na manžela tunou výčitek a manipulace a že to povede k tomu, že budeš spokojená, tak ne.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama