Neléčený reflux v tehotenstvi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
39
26.10.21 22:31

Neleceny reflux v tehotenstvi

Ahoj holky, pisu si o radu.. jsem v 8+2tt uz a uz pres 3 tydnu mam reflux jicnu, je mi z toho opravdu zle, pocit knedliku v krku, spatne spim, zakaslavam se.. zasla jsem si do lekarny pro gaviscon, rennie,.. nic absolutne nepomaha, kdyz jsem to resila s lekarem tak rekl ze v tehotenstvi se mi bohuzel nic jineho predepsat nemuze. Mate s tim taky zkusenost? Neumim si predstavit ze budu mit tenhle problem jeste dalsich nekolik mesicu.. co se pak stane s nelecenym refluxem? Prece na to neco musi byt. Jsem uz zoufala ale zaroven nechci nicim ublizit miminku.. dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2201
26.10.21 23:28
@Terand7593 píše:
Ahoj holky, pisu si o radu.. jsem v 8+2tt uz a uz pres 3 tydnu mam reflux jicnu, je mi z toho opravdu zle, pocit knedliku v krku, spatne spim, zakaslavam se.. zasla jsem si do lekarny pro gaviscon, rennie,.. nic absolutne nepomaha, kdyz jsem to resila s lekarem tak rekl ze v tehotenstvi se mi bohuzel nic jineho predepsat nemuze. Mate s tim taky zkusenost? Neumim si predstavit ze budu mit tenhle problem jeste dalsich nekolik mesicu.. co se pak stane s nelecenym refluxem? Prece na to neco musi byt. Jsem uz zoufala ale zaroven nechci nicim ublizit miminku.. dekuji

A co gastrotuss?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 07:14

Z neleceneho refluxu muze byt ezofagitida a hromada dalsich neprijemnosti.. a taky nemusi byt vubec nic.. porad se s lekarem, v tehotenstvi mozno uzivat omeprazolum, ktere se standardne k lecne refluxu uziva.. hadam, ze omezene mnozstvi je i volne prodejne (teto ucinne latky). Jinak na predpis :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
27.10.21 10:46

V lékárně je volně prodejný omeprazol 10 i 20 mg, já ho občas brala v 1. trimestru a celý 3. trimestr bez něj nedám ani ránu. V těhotenství se běžně užívá. Každý den na lačno, a mám klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
27.10.21 15:35

Beru omeprazol celé tehu, brala jsem i při prvním bez něj bych pošla… Rennie zabere na chvilku… Píše mi ho gynekoložka ať ho nemusím platit ale dá se koupit i bez receptu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
27.10.21 16:43

Beru omeprazol celý 3.trimestr a super, jsem bez potíží 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17166
27.10.21 16:44

Omeprazol, dieta a všechny ostatní pravidla stravování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
27.10.21 19:05

Moc dekuju holky, prodiskutuju ten opremazol jeste se svoji doktorkou, protoze muj gynekolog rikal ze zejmena v 1 trimestru by se to opravdu nemelo, ze je plod jeste krehky a neriskoval by to, ze by aspon pockal do 2. Trimestru. Jinak s opremazolem zkusenosti mam protoze jsem ho brala pred nejakou dobou kvuli bolestem zaludku. Stravuju se docela ok nic extra zdraveho protoze ze zeleniny mne natahuje ale nejim zadne smazene nebo nezdrave polotovary. Jeste jednou dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat