Nemám přiznání za předminulý rok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 14:22
Nemám přiznání za předminulý rok

Tak jak jsem mladá, tak jsem blbá. Předminulý rok (2017) jsem nastoupila od května do zaměstnání. Tam jsem končila v prosinci a od ledna 2018 jsem nastoupila do jiného. Bohužel se naskytly problémy v únoru jsem byla odtamtud nucena odejít. Nicméně mi bylo řečeno, že přiznání za rok 2017 za mě podají. Říkala jsem si oukej, mám to z krku. No, teď jsem se dozvěděla, že nepodali. Paráda moc. Budu ho proto letos podávat za rok 2017 i 2018, což je vážně skvělé. Chci se zeptat, jaké jsou sankce, za takhle pozdě podané daňové přiznání??? :,( :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
carsa
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 28.03.19 14:28

A vy máte povinnost podávat daňové přiznání? Podle toho, co píšete, tak jste byla jen zaměstnanec.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34331 příspěvků 1 inzerát 28.03.19 14:29

A seš si jistá, že ho musíš podávat? pokud jsi měla příjmy jen ze zaměstnání a podepsala jsi prohlášení, tak mám za to, že nemusíš. Pokuta bude záviset na výši daně, podívej se na tuto kalkulačku .

Hanula1212
Kelišová 5502 příspěvků 28.03.19 14:29

Zaměstnavatel přiznání nepodává. Ten pouze zpracuje roční zúčtování, pokud ho o to do 15.2. písemně požádáš a to podpisem v prohlášení k dani a doložíš veškeré podklady. Pokud jsi ho nepožádala, pak záleží na tom, jestli jsi měla povinnost podat přiznání. Jaké byly příjmy v roce 2017, kromě těch od zaměstnavatele? Měla jsi podepsáno prohlášení na rok 2017? Pokud jsi povinnost podat neměla, žádná sankce nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 14:33

Já v tomhle hrozně plavu… ale neměla jsem jiné příjmy než od zaměstnavatele. Tudíž, podle toho co píšete, neměla jsem povinnost podávat daňové přiznání?

alifie
Extra třída :D 13573 příspěvků 28.03.19 14:35

Pokud zaměstnavatel odvedl daň ze mzdy, tj. dlužíš pouze vyplněný papír, nikoliv peníze, tak jsou ty sankce snesitelné.

carsa
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 28.03.19 14:35
@Anonymní píše:
Já v tomhle hrozně plavu… ale neměla jsem jiné příjmy než od zaměstnavatele. Tudíž, podle toho co píšete, neměla jsem povinnost podávat daňové přiznání?

Ne, neměla.

Příspěvek upraven 28.03.19 v 14:36

Dája999
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 28.03.19 14:36
@Tiger-lily píše:
A seš si jistá, že ho musíš podávat? pokud jsi měla příjmy jen ze zaměstnání a podepsala jsi prohlášení, tak mám za to, že nemusíš. Pokuta bude záviset na výši daně, podívej se na tuto kalkulačku .

Spíš to bylo tak, že když byla v téhle práci od května do prosince a chtěla od zaměstnavatele roční zúčtování, tak po ní požadovali doložit leden - duben, pokud doklady nedodala - smolík :nevim:
Ale v tom případě určitě obdržela Potvrzení o příjmech s tím, že si má udělat sama daňové přiznání.
Nebo to proběhlo jinak, zakladatelko ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 14:40
@Dája999 píše:
Spíš to bylo tak, že když byla v téhle práci od května do prosince a chtěla od zaměstnavatele roční zúčtování, tak po ní požadovali doložit leden - duben, pokud doklady nedodala - smolík :nevim:
Ale v tom případě určitě obdržela Potvrzení o příjmech s tím, že si má udělat sama daňové přiznání.
Nebo to proběhlo jinak, zakladatelko ?

No ano od bývalého zaměstnavatele jsem obdržela potvrzení o příjmech a u nového po mně chtěli při nástupu kopii s tím, že vše potřebné zařídí. To se ovšem, jak jsem se doslechla od bývalé kolegyně až letos, nestalo. Proto se ptám, zda je nutnost podávat dodatečné. Já neměla jiné příjmy a do května jsem byla nezaměstnaná. :nevim:

Dája999
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 28.03.19 14:48
@Anonymní píše:
No ano od bývalého zaměstnavatele jsem obdržela potvrzení o příjmech a u nového po mně chtěli při nástupu kopii s tím, že vše potřebné zařídí. To se ovšem, jak jsem se doslechla od bývalé kolegyně až letos, nestalo. Proto se ptám, zda je nutnost podávat dodatečné. Já neměla jiné příjmy a do května jsem byla nezaměstnaná. :nevim:

Hele, to je divný - kopie potvrzení o příjmech z toho prvního zaměstnání je jim k ničemu - vždycky originál.
Pokud jsi byla na ÚP, tak i potvrzení odtud.

Jednoduché pravidlo - pokrýt dobu 1.1. - 31.12. - prostě nějak doložit ( zaměstnavatel, ÚP, čestné prohlášení, ale aby mzdovka mohla udělat roční zúčtování, musí mít tohle „pokrytí roku“.
A jestli se na to vybodli i přesto, že jsi jim všechny papíry dodala, ani ti nedali Potvrzení o příjmech za tu dobu, co jsi u nich byla ( květen-prosinec), tak to je mazec.

carsa
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 28.03.19 14:53
@Anonymní píše:
No ano od bývalého zaměstnavatele jsem obdržela potvrzení o příjmech a u nového po mně chtěli při nástupu kopii s tím, že vše potřebné zařídí. To se ovšem, jak jsem se doslechla od bývalé kolegyně až letos, nestalo. Proto se ptám, zda je nutnost podávat dodatečné. Já neměla jiné příjmy a do května jsem byla nezaměstnaná. :nevim:

Pořád je odpověď na tvoji původní otázku stejná. Povinnost podat daňové přiznání jsi neměla. Že by to možná bylo fajn v tvém vlastním zájmu, je jiná věc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 14:53
@Dája999 píše:
Hele, to je divný - kopie potvrzení o příjmech z toho prvního zaměstnání je jim k ničemu - vždycky originál.
Pokud jsi byla na ÚP, tak i potvrzení odtud.Jednoduché pravidlo - pokrýt dobu 1.1. - 31.12. - prostě nějak doložit ( zaměstnavatel, ÚP, čestné prohlášení, ale aby mzdovka mohla udělat roční zúčtování, musí mít tohle „pokrytí roku“.
A jestli se na to vybodli i přesto, že jsi jim všechny papíry dodala, ani ti nedali Potvrzení o příjmech za tu dobu, co jsi u nich byla ( květen-prosinec), tak to je mazec.

No Jo ale co teď ? Musím podávat nebo ne ? :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 14:57
@carsa píše:
Pořád je odpověď na tvoji původní otázku stejná. Povinnost podat daňové přiznání jsi neměla. Že by to možná bylo fajn v tvém vlastním zájmu, je jiná věc.

Tak děkuji :hug:

ivašot.
Echt Kelišová 7530 příspěvků 28.03.19 15:01
@Dája999 píše:
Pokud jsi byla na ÚP, tak i potvrzení odtud.Jednoduché pravidlo - pokrýt dobu 1.1. - 31.12. - prostě nějak doložit ( zaměstnavatel, ÚP, čestné prohlášení, ale aby mzdovka mohla udělat roční zúčtování, musí mít tohle „pokrytí roku“.
A jestli se na to vybodli i přesto, že jsi jim všechny papíry dodala, ani ti nedali Potvrzení o příjmech za tu dobu, co jsi u nich byla ( květen-prosinec), tak to je mazec.

Ale zúčtování může zaměstnavatel udělat snad jen těm zaměstnancům, kteří jsou u něj stále v pracovním poměru. Takže jestli tam v prosinci skončila, tak ji měli dát jen potvrzení o příjmech a jejich zdanění a případné zúčtování měl udělat nový zaměstnavatel. Aspoň tokhle to říká naše mzdovka.
Nic to nemění na tom, že zakladatelka neměla povinnosti podat daňové přiznání.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17393 příspěvků 28.03.19 15:01

@Dája999 Jakože do 31/12 pracuješ někde a do nového zaměstnání od 1/1 přineseš papír (potvrzení o příjmech) a nový zaměstnavatel udělá zúčtování? To asi ne, ne? :think:
Potvrzení o příjmech od prvního zaměstnavatele dostala, takže si měla podle mě přiznání podat sama.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama