Nemáme přátele – jsme divní?

Anonymní
31.12.19 14:12

Nemáme přátele-jsme divní?

S partnerem jsme spolu 4 roky, máme 2 letou dceru. Já jsem se za ním přistěhovala z mého rodného města, byla jsem tam spokojená, měla jsem tam pár fajn přátel. Nikdy ne žádnou velkou partu, ale tak 4 lidi, se kterymi jsme chodivali pravidelne na kafe, ven atd.
Moje nové bydliště je 50 km, sice to není žádná super dálka, ale na otočku na kafe to taky není.
Partner je introvert, moc přátel nikdy neměl, ani je moc nevyhledava. Má dva, se kterymi občas zajde na oběd.
Mrzí mne ale, že nemáme žádné společné přátele. Třeba pár s ditkem, se kterymi bychom se občas navštívili, zašli na výlet, pozvali na grilovacku… Třeba že bychom s někým travili silvestra moc nehrozí. Mrzí mě to i kvůli dceři, myslím, že by byla ráda, kdyby k nám občas přišel taky někdo jiný než babicky. Ideálně někdo s dětmi.
Ja jsem v tomto pro mně novém meste snažila vytvořit si nové kamarády, známé, chodím s dcerkou do hernicky, hodně chodíme ven, ale moc úspěchů se socializaci zatím nemám. Našla jsem si jednu fajn kamarádku, ale ta má s dcerou tolik známých, ze má málokdy čas se s námi sejít. Ale jsem ráda i za to, věřím že se to casem zlepší.
Myslíte si, že může být problém taky v tom, že partner je o 15let starší a je pro me vrstevníky treba starý?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18041
31.12.19 14:16

Zkus napsat odkud jsi, třeba se tu někdo najde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6709
31.12.19 14:16

Hele ne každý je zvědavý na pár. Já osobně setkávání se ve čtyřech nemusím. Že si rozumím s kamarádkou neznamená, že si rozumím s jejím mužem. Já třeba manžela jedné z nej kamarádek vyloženě nemusím. Hledala bych kamarádky dál, ale primárně pro tebe. Pokud si sednou i vaši muži, tak bych to brala jako vítany bonus, ale netlačila bych je do společných akcí, pokud o to protistrana sama nejeví zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5887
31.12.19 14:25

Já tohle setkávání páru teda vůbec nemusím. Stačí mi jedna dvě kamarádky. Děti ať si pozvou domů své kamarády, ale bez rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5057
31.12.19 14:26

50 km nic neni, muzete se domluvit na veceri, vikend apod. Pozvi je k vam a hned ti bude veseleji.
Kamaradka se odstehovala do male vesnicky 100 km od bydliste a navstevy maji porad:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 14:26

V tom má @Lalelale pravdu..
Nehledej přátelé po v páru, či i pro manžela..hledej třeba kamarádky s dětmi. A netlačí tolik na pilu. Neboj, někdo se najde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
31.12.19 14:32

Mám to dost podobně. Já teda na nějaké společně trávené víkendy, dovolené apod. nejsem. Děti by to sice asi uvítali (vyjet někam jako parta s dětmi), ale já ani manžel se v rámci toho mála volného času, co je, nechci nějak extra omezovat a vázat na jiné lidi (nikdo z kamarádů nejezdí na kolech, nelyžuje, někteří jsou dost omezeni finančně).
Takže jsem to spíš hůř nesla, když byl člověk doma s kojenými dětmi a nejbližší kamarádka 50 km daleko a ještě pracující.
Máme samozřejmě pár kamarádů, se kterými se 1-2× za rok navštívíme (někdy teda jedu třeba jen já a děti), a vcelku to stačí. Navíc jak tu píše @Lalelale, kolikrát člověk nemusí partnera kámošky nebo ti nesednou jejich děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
31.12.19 15:02

Já se teda hlavně snažím socializovat dítko, je jedináček a tím i zůstane, tak proto. S přítelem máme společné kamarády, ale jen kluky, já moc na kámošení s holkama nejsem. Občas s nima někam vyrazíme, nebo přijedou na návštěvu, ale spíš vítám když chlap vysmahne :mrgreen: mám ráda čas ztrávený o samotě a vyloženě to čas od času vítám, divná každopádně ale jsem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8823
31.12.19 15:04

Kvůli dceři se neboj, až půjde do školky, kamarády se najde. Pak k vám občas zajdou i s maminkou, až budou starší, tak sami. To bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
31.12.19 15:12

My jsme se pred pěti lety s chlapem prestehovali do noveho bydliste oba, takze jsme oba hledali nove pratele. manzel je dost spolecensky, ten si nasel kamaradu dost, ja jsem uzavrenejsi a navic jsem tu nemela moc moznosti. postupem casu jsem si tu nasla par kamaradek, se tremi ctyrmi se navstevujeme ci schazime, takze deti si detske spolecnosti uziji dost. ale spolecny par s detmi tedy mame „jen“ jeden, nikdy me nenapadlo nad tim nějak přemýšlet, ze bychom takovych potrebovali vic :nevim: netouzim zapadat do nejake velke party lidi ci s nekym slavit silvestra ci jezdit na vylety. takze divne mi to neprijde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5217
31.12.19 15:26
@Anonymní píše:
S partnerem jsme spolu 4 roky, máme 2 letou dceru. Já jsem se za ním přistěhovala z mého rodného města, byla jsem tam spokojená, měla jsem tam pár fajn přátel. Nikdy ne žádnou velkou partu, ale tak 4 lidi, se kterymi jsme chodivali pravidelne na kafe, ven atd.
Moje nové bydliště je 50 km, sice to není žádná super dálka, ale na otočku na kafe to taky není.
Partner je introvert, moc přátel nikdy neměl, ani je moc nevyhledava. Má dva, se kterymi občas zajde na oběd.
Mrzí mne ale, že nemáme žádné společné přátele. Třeba pár s ditkem, se kterymi bychom se občas navštívili, zašli na výlet, pozvali na grilovacku… Třeba že bychom s někým travili silvestra moc nehrozí. Mrzí mě to i kvůli dceři, myslím, že by byla ráda, kdyby k nám občas přišel taky někdo jiný než babicky. Ideálně někdo s dětmi.
Ja jsem v tomto pro mně novém meste snažila vytvořit si nové kamarády, známé, chodím s dcerkou do hernicky, hodně chodíme ven, ale moc úspěchů se socializaci zatím nemám. Našla jsem si jednu fajn kamarádku, ale ta má s dcerou tolik známých, ze má málokdy čas se s námi sejít. Ale jsem ráda i za to, věřím že se to casem zlepší.
Myslíte si, že může být problém taky v tom, že partner je o 15let starší a je pro me vrstevníky treba starý?

Nemam rada nejake parove vyletování nebo tak něco…radeji si zajdu s kamoskou na vinko nebo muž s kamaradem na pivo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5217
31.12.19 15:27

@Lalelale :palec: Přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 15:28

Tak já to mám jinak, než tady někteří píšou, manželé mých kamarádek mi nevadí, stejně jako kamarádi mého muže jsou i mí kamarádi. Proto chápu tvou potřebu, je fajn, když se můžete sejít ve více lidech i s dětmi. A že by moje kamarádka měla o 15 let staršího muže by mi nevadilo. Ale když je partner introvert je to horší a co ti dva, se kterými chodí na oběd, ti nemají rodiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 15:30
@Annabela11 píše:
Nemam rada nejake parove vyletování nebo tak něco…radeji si zajdu s kamoskou na vinko nebo muž s kamaradem na pivo…

To se nevylučuje, že se to dá rozdělit nebo sejít v páru. My jezdíme v létě na vodu, nevím, jak bychom to dělili, kdybysme jakože teda nesměli být dohromady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 15:35

Tobe to podle prispevku moc nevyhovuje, asi by ses i kvuli detem socializovala vic… Muz to asi nepotrebuje.
Divny mi to ale nicim neprijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama