Nemoc v nemocné budove

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.5.22 13:28

Nemoc v nemocné budove

Poprosím anonym, protože chodí sem moje kolegyně - drbny a nechci to šířit.
Už víc jako půlrok pracuji v open Space, ale kdyby jen to, prosklená budova, centrální větrání, neosobní prostředí. Ale!! Jsem v kuse nemocná, má podzim klasika anginy, nosohltan, hltan, hrtan, pak v lednu covid, zase angína, teď minulý týden rotaviry a jsem po neschopence a uvnitř - je mi nevolno, pocit na zvracení, bolesti hlavy, malátnost, šílená únava, přitom dělam. praci s PC, manuálně se nanadru. Četla jsem hodně článku o syndromu nemocných budov, asi tam děl i já. Máte někdo nějakou zkušenost? Snažím se najít jinou práci, což nebude lehke. Tahle práce mi vyhovuje i co se týká mateřské školky, sladění pracovní doby manžela, vedouci je úplně fantastický a ochotný, kolegyně teda většina skvělé kámošky, ale to prostředí, to prostředí. Já jsem tě firmě vděčná, že mě přijali, ale novou budovu kvůli mně stavět nebudou, HO možný není, že kdysi byl, ale půlku pracovní doby se řešili technické problemy, takze taky nic. Opravdu nevím, co dělat? Když kduo. prestavce ven, tak je to o hodně lepší, hlava neboli, vejdu dovnitř a úplně panika.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27647
2.5.22 13:37

Co zažádat o HO, alespoň pár dní v týdnu?
Já teda netuším, co je „nemocná budova“ a asi ani nechci, zní to jako něco duchařského :mrgreen: Ale taky takhle nemůžu pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 13:40
@unuděná píše:
Co zažádat o HO, alespoň pár dní v týdnu?
Já teda netuším, co je „nemocná budova“ a asi ani nechci, zní to jako něco duchařského :mrgreen: Ale taky takhle nemůžu pracovat.

HO u nás neexistuje. Proste to nejde. A nemocná budova? Představ si skleník, 80 lidí v jedné místnosti, nulové sukromí, z každé strany ruch a šum, žádné vetrání jen centrálně rízené, opravdu posledné výkřik módy, co se týče budov a použití stavebního materiálu.

• Citovat
  • Nahlásit
27647
2.5.22 13:46
@Anonymní píše:
HO u nás neexistuje. Proste to nejde. A nemocná budova? Představ si skleník, 80 lidí v jedné místnosti, nulové sukromí, z každé strany ruch a šum, žádné vetrání jen centrálně rízené, opravdu posledné výkřik módy, co se týče budov a použití stavebního materiálu.

Klasický open space, taky v takovém dělám (teda nedělám, pracuji na HO). U vás poslední výkřik módy, ale HO, na který už hodně zaměstnavatelů přistupuje, neexistuje? Ptala ses? Kdybys vysvětlila, že se ti v klidu doma lépe pracuje a určitě budeš i méně marodit? Nebo děláš práci, jejíž objem nejde kontrolovat? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
2.5.22 13:47

Já tě naprosto chápu, taky jsem tohle prostředí nesnášela. Tloukli nám do hlavy, jak to máme skvělé a moderní a já z toho šílela. naštěstí jsem to zdravotně neodnášela, asi jsem měla solidní imunitu, ale permanentně tam někdo chrchlal a kejchal, hrálo se na hrdiny „je mi blbě a přesto pracuju!“. Na mateřskou jsem odešla před covidem, ale když jsem se teď pídila, jestli aspoň tohle je nakoplo s tím něco dělat, tak prý akorát striktněji řešili roušky, dezinfekci a testování. Co s tím, neporadím, já už se tam odmítla vrátit, nedělalo mi to dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 13:49
@unuděná píše:
Klasický open space, taky v takovém dělám (teda nedělám, pracuji na HO). U vás poslední výkřik módy, ale HO, na který už hodně zaměstnavatelů přistupuje, neexistuje? Ptala ses? Kdybys vysvětlila, že se ti v klidu doma lépe pracuje a určitě budeš i méně marodit? Nebo děláš práci, jejíž objem nejde kontrolovat? :think:

jde skontrolovat, v zimě kdy jsem marodila, tak jsem apelovala na HO, ale rekli, že kdysi s tím byli problémy, vypadávalo to, udělalo se málo práce a nestíhalo se, tak se rozhodli, že HO nebudou povolovat, protože problém.

• Citovat
  • Nahlásit
27647
2.5.22 13:52
@Anonymní píše:
jde skontrolovat, v zimě kdy jsem marodila, tak jsem apelovala na HO, ale rekli, že kdysi s tím byli problémy, vypadávalo to, udělalo se málo práce a nestíhalo se, tak se rozhodli, že HO nebudou povolovat, protože problém.

Hm, tak to radu nemám, leda změnit práci. Já bych takhle taky nechtěla pracovat. Když jdu semtam do kanclu, udělám tak půlku práce, co obvykle a rozbolí mě hlava. Děkuji, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25773
2.5.22 14:22
@Anonymní píše:

To by mi jeblo. Nemůžeš změnit práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13406
2.5.22 14:25

Mno, ja tyhle open space taky nemam rada, byla jsem v nich peknych par let…ale…imunitu mam pocit ze ma ted rozsypanou kazdy druhy, my byli od podzimu taky na hromade kazdou chvili, i kdyz, u nas to tahaji stridave hlavne 2 deti, kancl mam ted praveze mensi…ale i tak bych to uplne na budovu nehazela (jo, ten sdileny prostor tomu napomaha, nepopiram, jen ze to nemusi byt jediny duvod). A pokud mas zachvaty paniky atd, protoze jsi presvedcena, ze pracujes v nevhodnem prostredi, tak to muze byt taky proste v tve hlave. Je otazka, zda se s tim da neco delat…pocasi by ted respiracni viry mohlo trochu brzdit, tak mas jeste sanci vyzkouset, zda by nepomohlo vyzkouset „preprogramovat“ hlavu na pozitiva te prace, neprijde mi, ze by jich bylo uplne malo…

Příspěvek upraven 02.05.22 v 14:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 14:26
@divine woman píše:
To by mi jeblo. Nemůžeš změnit práci?

snažím se, ale najít novou můžu zítra, ale taky za rok. Tuhle jsem dost dlouho hledala.

• Citovat
  • Nahlásit
537
2.5.22 14:53

Jako chápu, já open space úplně nesnáším, potřebuji kanclík, ideálně kanapátko a vlastní lednička (to teď nemám :,( ), ale že by z toho člověk nějak churavěl, :think: to spíš naopak, že byl byl vystaven více bacilům a posílil si imunitu, ne?

Takže bych spíš hledala problém u sebe - snažit se zvládat stres (kurzy, meditace, sport), pravidelná a zdravá strava, zdravá váha (ani moc, ani málo), nějaký koníček pro dobrou náladu… A zatím hledat teda jiné místo, teď je ještě dobrá doba, za půl roku to bude horší (vzdělané Ukrajinky se naučí česky, plynně AJ/NJ/RJ už umí, pečlivé a šikovné jsou nesmírně, pohledné jsou taky, mají drive, nestěžují si na podmínky, to bude ještě v administrativě sranda)… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5305
2.5.22 15:37

Kup si něco na podporu imunity a taky druhou věc na dobrou náladu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 15:58

Snažím se žít zdravě, jak se dá. Začala jsem po 15 letech zase chodit na alergologii, zobu na podporu imunity, každý den nachodím kilometry a kilometry, protože synovi byla diagnostikována hyperaktivita a utahat ho musím, ale nevadí, já jsem turistka, celý víkend úplně pohoda, chodila jsem s ním ven, vařila, prala, žehlila a uklízela, přijdu do práce a psychika úplně v háji. Přitom samotná povaha práce mi nevadí, právě naopak, baví mě a to vím, že tím, jak přišli Ukrajinci, tak na trhu práce to nebude žádná hitparáda, zázraky čekat nemůžu, tak jen aktivně odpovídat na zodpovídajíci pracovní nabídky, tohle držet, nějak se s tím popasovat a čekat, co čas ukáže. Opravdu, zastaralé kanceláře, kde bylo kolem 5 lidí, kde se dalo normálně otevřít okno, to bylo to nejlepší. Tohle nestojí ani…ale pan manažer by si sem sednout nešel, on má místnost sólo.

• Citovat
  • Nahlásit
83156
2.5.22 20:26
@Anonymní píše:
Snažím se žít zdravě, jak se dá. Začala jsem po 15 letech zase chodit na alergologii, zobu na podporu imunity, každý den nachodím kilometry a kilometry, protože synovi byla diagnostikována hyperaktivita a utahat ho musím, ale nevadí, já jsem turistka, celý víkend úplně pohoda, chodila jsem s ním ven, vařila, prala, žehlila a uklízela, přijdu do práce a psychika úplně v háji. Přitom samotná povaha práce mi nevadí, právě naopak, baví mě a to vím, že tím, jak přišli Ukrajinci, tak na trhu práce to nebude žádná hitparáda, zázraky čekat nemůžu, tak jen aktivně odpovídat na zodpovídajíci pracovní nabídky, tohle držet, nějak se s tím popasovat a čekat, co čas ukáže. Opravdu, zastaralé kanceláře, kde bylo kolem 5 lidí, kde se dalo normálně otevřít okno, to bylo to nejlepší. Tohle nestojí ani…ale pan manažer by si sem sednout nešel, on má místnost sólo.

Se vypracuj na jeho pozici a taky muzes mit solo mistnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 22:05
@j.a.n.i1 píše:
Se vypracuj na jeho pozici a taky muzes mit solo mistnost…

To se taky ale nestane přes noc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat