Nemůžeme mít dítě

31
19.2.21 08:07

Nemůžeme mít dítě

Dobrý den,

Jelikož nemůžeme mít s partnerkou děti (nedostatek kvalitních vajíček), rozhodli jsme se, že si zažádáme o adopci. Nejprve bychom se ale chtěli zeptat i zde, jestli někdo znáte někoho, kdo se nemůže a nebo nechce starat o své dítě a uvažuje například o náhradní péči atd.

Děkuji za případné odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.2.21 08:12

Proč nejdete do darovaného vajíčka?

• Citovat
  • Nahlásit
elibro
19.2.21 08:25

Hodně štěstí :kytka: nějakému dítěti dáte životní šanci.

Jinak doporučuju Adopci donaha, fb i web, a dobrarodina.cz.

• Citovat
  • Nahlásit
31
19.2.21 08:30
@Anonymní píše:
Proč nejdete do darovaného vajíčka?

Jednoduše z toho důvodu, že bychom rádi znali alespoň jednoho z rodičů. U darovaného vajíčka tato možnost není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.2.21 08:37

@elibro
I to je jeden z hlavních důvodů. Dát šanci na lepší život dítěti, které ji nedostalo. Přítelkyně již má dva krásné kluky 19 a 16 let. Já jsem byl s bývalou manželkou sedm let a jednoho dne přišla s tím, že se stěhuje ke kolegovi z práce. A to bylo v době, kdy jsme se snažili o dítě. No, později jsem se dozvěděl, že jsem se snažil sám, ona brala potají antikoncepci. Takže sedm let v trapu a ještě bez dítěte. S nynější přítelkyní jsme spolu dva roky a ona už bohužel děti přirozenou cestou mít nemůže. To jen pro dokreslení situace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
19.2.21 08:38

@Totito u darovaného vajíčka přece jednoho z rodičů znát budete :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4617
19.2.21 08:39
@Totito píše:
Jednoduše z toho důvodu, že bychom rádi znali alespoň jednoho z rodičů. U darovaného vajíčka tato možnost není.

U běžné adopce také ne. U darovaného vajíčka budete znát jednoho rodiče určitě (ty), plus máte na rozdíl i od přímé adopce (která ale u nás neprobíhá jako v amerických filmech) alespoň záruku, že dárkyně byla zdravá, máte záruku jejího vzdělání, víte, jak vypadala. Plus máte tu jistotu, že po porodu dítě skutečně odejde z porodnice s vámi.

Navíc pro společnou adopci je nezbytné, aby se z tvé partnerky stala manželka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.2.21 08:44

@Rive Máte pravdu, špatně jsem se vyjádřil. U adoptovaného dítěte bychom chtěli znát alespoň jednoho rodiče. U darovaného vajíčka zase dárkyni. Důvodem je, že v mém okolí chodí darovat dvě slečny, které mají problémy s alkoholem, potažmo s drogami. Vím, že i u adoptovaného dítěte to mohlo být u rodičů stejné, ale člověk do toho jde jinak, když to dítě osobně vidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.2.21 08:49

@SlečnaDahlia
S případným manželstvím to určitě problém není, do manželství chceme oba. Horší je to právě s tím dárcovstvím. On ten spoleh na anonymní opravdu odpovídající dárkyni není. Pokud by se jednalo o ženu, kterou bychom měli možnost oba poznat, bylo by dárcovství také dobrou cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4617
19.2.21 08:49
@Totito píše:
@Rive Máte pravdu, špatně jsem se vyjádřil. U adoptovaného dítěte bychom chtěli znát alespoň jednoho rodiče. U darovaného vajíčka zase dárkyni. Důvodem je, že v mém okolí chodí darovat dvě slečny, které mají problémy s alkoholem, potažmo s drogami. Vím, že i u adoptovaného dítěte to mohlo být u rodičů stejné, ale člověk do toho jde jinak, když to dítě osobně vidí.

Hele, tomu opravdu nevěř. Darovat vajíčka nejde úplně jako na běžícím páse a dělají se vstupní vyšetření (velmi náročná), takže aktivní uživatelku drog nebo alkoholu detekují a vyřadíuž v počátku.

Ale tedy je fakt, že ve věku tvé partnerky je adopce nejspíš lepší řešení. Počítej ale s tím, že to budete mít podstatně složitější - tvoje partnerka děti má a upřednostňují se bezdětné manželské páry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
19.2.21 08:51
@Totito píše:
@Rive Máte pravdu, špatně jsem se vyjádřil. U adoptovaného dítěte bychom chtěli znát alespoň jednoho rodiče. U darovaného vajíčka zase dárkyni. Důvodem je, že v mém okolí chodí darovat dvě slečny, které mají problémy s alkoholem, potažmo s drogami. Vím, že i u adoptovaného dítěte to mohlo být u rodičů stejné, ale člověk do toho jde jinak, když to dítě osobně vidí.

Mate svuj duvod, proc nechcete darovana vajicka, na to mate pravo…, ale tenhle argument je blbost..pred darovanim vajicek se podstupuji vsechny mozne testy, pohlavni choroby apod..a dite by rostlo ve tve zene, ktera by se chovala vzorne a dite by bylo samozrejme v poradku…problemy maji miminka, u kterych matky fetuji a chlastaji behem tehotenstvi, v tech vajickach to neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5256
19.2.21 09:06

Tak vzhledem k tomu, že tvá partnerka už dvě děti má a předpokládám, že je starší (kolem 40?), tak myslím, že šance na adopci bílého zdravého miminka se blíží nule. Bohužel.
Buď byste museli jít do pěstounské péče, nebo si adoptovat dítko snědší pleti, s nějakou formou postižení, starší atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25655
19.2.21 09:07
@Totito píše:
Jednoduše z toho důvodu, že bychom rádi znali alespoň jednoho z rodičů. U darovaného vajíčka tato možnost není.

Budete znát otce přece, tebe. A ženy, které darují vajíčka jsou taky dost proklepnute. Já bych toho určitě využila. Navíc pokud jde jen o vajíčka, a jinak je žena schopna být těhotná a porodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25655
19.2.21 09:08

@Totito když se dostanete k novorozeněti, tak co na něm vykoukas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.2.21 09:13

@andelka83 Dobrá poznámka… Z adopce by se podle našich představ mělo jednat o dítě starší tří let. Těch zůstává v dětských domovech nejvíce a tu pomoc si zaslouží.
Pokud bychom se bavili o darovaném vajíčku, dárkyni bychom znát chtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat