Nedostatek progesteronu? Máte zkušenost?

Anonymní
17.2.21 14:13

Nedostatek progesteronu? Máte zkušenost?

Ahoj, zatím jsem nebyla na žádném vyšetření, jelikož můj lékař chce počkat ještě do léta. Ale několik indicí mě vede k tomu, že se mě bude týkat špatná funkce žlutého tělíska a nedostatek progesteronu.

Špiním vždy asi týden před ms, prodělala jsem jeden potrat s revizí a jedno biochemické těhotenství. Mám akné na čelistech a bradě a slinné ovulační testy mi vychází pořád pozitivní (+ takové příznaky co můžou být důsledkem čehokoliv - výkyvy nálad, málo energie, nesoustředěnost…)

Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenost s hormonální jógou či s drmkem, že by to opravdu hladinu progesteronu zlepšilo 🙂 Nebo jestli jste měly také podobné příznaky a progesteronová nedostatečnost se prokázala.

Jsem už dlouho moc smutná, že se nedaří. Ale lékař mi tvrdí, že jsem mladá (30, haha) a že by ještě počkal, než do mě začne prát léky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.2.21 14:39

A bazální teplotu měříš? Z toho se dá totiž leccos vyčíst - jestli funguje ovulace, jak dlouhá je luteální fáze, jestli je ten rozdíl mezi předovulačními a poovulačními teplotami vysoký nebo zanedbatelný… Jinak hodnoty progesteronu a všeobecně hormonů si můžeš nechat změřit i v privátní laboratoři. Symptomy, které jsi tu popsala, mohou být ledascos :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
17.2.21 16:05

Ja mam nedostatek progesteronu. Od 16dc musím brát utrogestan, zavadim 1×rano a 1×vecer. Az po 10 letech jsem potkala gyndarku, ktera tenhle problém vyresila. Vždy po ovulaci jsem spinila až do menstruace. Gyndar by te měl prohlednout, jestli nemas cystu a pak si nech vzit krev na hormonální profil. Pokud budes mit progesteronu malo, tak je dobre to doplnovat cely 1.trimestr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 17:32

Ja jsem taky spinila pred MS, nekdy tyden a vyjimecne i uz od ovulace!! To me nicilo a zacala jsem s „prirodni lecbou“, sama jsem si diagnostikovala, ze mam asi malo progesteronomu a nedostatecnost zluteho teliska, ale hormonalni profil mi nebyl udelan, tak vlastne nevim. Drmek mi nepomohl, bylo to furt stejne, koupila jsem si Macu a zacala cvicit Mojzisovou, nevim jestli to bylo tim, ale prvni mesic jsem otehotnela, po 5 mesicich snazeni. Jinak uz mi Dr. chtel nasadit utrogestan od pulky cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
18.2.21 13:35

2 mesice po vysazeni HA jsem zacala mivat ovulacni spineni. Behem 1 roku zesililo do ovulacniho krvaceni, a to tak silneho, ze zacatek MS jsem poznala pouze podle bolesti. Takze jsem krvacela 3 tydny v mesici. Navic jsem pri kazde ovulaci omdlevala. Hormonalni profil mi potrvdil nedostatek progesteronu. Mela jsem i dalsi problemy nasledkem uzivani HA, ktere lekari zkouseli resit mnozstvim leku a laparoskopii. 5 let nic nezabralo. Az 7 mesicu po posledni laparoskopii mi lekar predepsal Utrogestan od pulky cyklu. Diky tomu jsem po vice nez 5 letech marneho snazeni otehotnela hned v prvnim cyklu uzivani Utrogestanu. A tehotenstvi me vylecilo z temer vsech problemu, krere mi zpusobila HA. Bylinky jsem nezkousela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat