Nemůžu mu dát dítě, rozchod ?

Anonymní
22.2.21 11:23

Nemůžu mu dát dítě , rozchod ?

Zdravím,
Mám takové dilema. Mám jedno dítě a nového partnera, který dítě nemá. Dítě jsme chtěli, ale doktor mi další tehotenstvi nedoporučil, takže jsem se rozhodla tehotenstvi neriskovat. Sama jsem z toho špatná, ale alespoň mám jedno dítě. Partner by byl skvělý otec a vidim, jak moc smutný z toho je, i když tvrdí, že s tím už byl smířený kvůli svému věku (39).
Miluji ho a chci aby byl šťastný, nevím jestli nemám vztah ukončit a dát mu šanci aby byl otcem.
Co si o tom myslíte?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35
22.2.21 11:27

Tak adoptujte, víte kolik právě narozených dětí potřebuje rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25161
22.2.21 11:32
@Anonymní píše:
Zdravím,
Mám takové dilema. Mám jedno dítě a nového partnera, který dítě nemá. Dítě jsme chtěli, ale doktor mi další tehotenstvi nedoporučil, takže jsem se rozhodla tehotenstvi neriskovat. Sama jsem z toho špatná, ale alespoň mám jedno dítě. Partner by byl skvělý otec a vidim, jak moc smutný z toho je, i když tvrdí, že s tím už byl smířený kvůli svému věku (39).
Miluji ho a chci aby byl šťastný, nevím jestli nemám vztah ukončit a dát mu šanci aby byl otcem.
Co si o tom myslíte?
Děkuji

Proč to neprobíráš s ním? On to tak cítí? Co třeba adopce? Náhradní matka? Možností je spousta. Samozřejmě nevíme, jaké máš zdr. důvody nemít další dítě, ale mojí mámě kdysi řekli, ž žádné dítě, pak jí dovolili jedno s velkým rizikem a nakonec jí s rizikem dovolili i druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20971
22.2.21 11:33

Rozhodnutí bych nechala na něm. Jen on ví, jestli s tím dokáže žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:37

Samozřejmě že mě miluje, tak rozchod nechce. Proto to musím rozhodnout pro jeho dobro já. Někoho si najde, bude mít dítě a nakonec bude rad, ze to tak dopadlo

• Citovat
  • Nahlásit
395
22.2.21 11:40
@Anonymní píše:
Samozřejmě že mě miluje, tak rozchod nechce. Proto to musím rozhodnout pro jeho dobro já. Někoho si najde, bude mít dítě a nakonec bude rad, ze to tak dopadlo

A on není dospělý, svéprávný s vlastním rozumem, aby si to rozhodl sám? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20971
22.2.21 11:42
@Anonymní píše:

Prosím tě nech si tu trpitelskou pózu a přestaň za něj rozhodovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
22.2.21 11:42

To si musite vyresit vy dva, co pro koho je jeste mozne a co ne. Na nejake teatralni davani mu svobody, aby nekde jinde mohl jit plodit bych se vykaslala, je dospelej a ma pravo se rozhodnout sam. Spis si promysli ty, jestli bys vubec jeste chtela mit dite sama ve svem veku (nedelam z tebe starou, ale ne kazdy se ke 40 na dite jeste citi). A pokud ano, muzes mu predestrit nejake varianty. Je pro vas možné a prijatelne jit do nahradni matky? Pripadne nahradni matka klidne s darovanym vajíčkem, pokud tobe by zase nevadil nebio potomek? Adopce? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2531
22.2.21 11:43
@Anonymní píše:
Zdravím,
Co si o tom myslíte?
Děkuji

Zdaleka ne každý má touhu po dítěti tak, jak je to u žen.

Z jeho strany „rozešla se se mnou, protože mi nemohla dát dítě, se kterým jsem stejně nepočítal ani po ní nechtěl“ nedává moc smysl.

Myslíš to dobře, ale nech to na něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16489
22.2.21 11:55

Proč proboha tohle řešíš na internetu a ne s tím partnerem?

Tohle si musíte domluvit vy dva.

Případně můžete zajít za jiným lékařem pro další názor na tvůj zdravotní stav a jeho možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
22.2.21 12:04

Co si myslis, ze ses? Prej „pro jeho dobro musim rozhodnou ja“. Uvazujes o nem pekne povysenecky, neni snad nesvepravny a o tom, co je pro nej dobre, si rozhodne sam, ne?

Mam teorii, muze byt mimo, ale: Neunesla bys, kdyby se rozesel on s tebou, tak to radsi udelas prvni. Je to tak? Takove jednani je ale vuci nemu pekne sproste a krive. A fakt neni pro jeho dobro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:06
@AZ29 píše:
Co si myslis, ze ses? Prej „pro jeho dobro musim rozhodnou ja“. Uvazujes o nem pekne povysenecky, neni snad nesvepravny a o tom, co je pro nej dobre, si rozhodne sam, ne?Mam teorii, muze byt mimo, ale: Neunesla bys, kdyby se rozesel on s tebou, tak to radsi udelas prvni. Je to tak? Takove jednani je ale vuci nemu pekne sproste a krive. A fakt neni pro jeho dobro.

Ne, z toho strach určitě nemám
Opravdu myslím na něho

• Citovat
  • Nahlásit
1077
22.2.21 12:06

Myslím, že není třeba se rozcházet z tvé vůle, prostě mu řekni, jak to je, a ať se rozhodne on. Když mu to bude vadit, tak holt odejde o dům dál (hned nebo později), ale to my nemůžeme vědět. Taky se do budoucna ta situace může trochu změnit, i s tím zdravotním stavem, medicína jde hodně dopředu (nepíšeš kolik ti je - jestli 25, 30).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4931
22.2.21 12:15

Tak určitě bych nedala na názor jednoho gynekologa. Jedno dítě máš a odnosila jsi ho. Tak by mě zajímalo, co tak velkého ti lékař našel za důvod proč nemít dítě.
Nemyslím to zle, ale sama mám XX zdravotních omezení a i kdyby mi hrozila amputace nohy když bych měla dítě, tak do toho jdu. Jelikož ta touha je obrovská.
A jeden doktor jeden názor a dalších 5 bude mít jiný názor.
Druhá věc je, že nemáš právo rozhodovat za tvého partnera stylem, že v jeho zájmu…
To je jak u soudu… V zájmu a jménem státu jsem rozhodla… :lol: :lol: :lol:
Prostě si sedněte a vložte si na stůl karty. Ty svůj názor a on ti řekne své. A ak něco res. A ne že v hlavě si vytvořís nějaký příběh a jako. Johanka z Arku budeš pro jeho dobro konat.
Ano, může mu být líto že nebudete mít společne dítě atd., ale třeba tě miluje víc jak tu představu společného dítěte a jen ty to řešíš v hlavě.
Ale fakt nevím co za desnou nemoc máš, že ti lékař nedoporucil mít dítě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
22.2.21 12:19
@Anonymní píše:
Ne, z toho strach určitě nemám
Opravdu myslím na něho

No tak to nech na nem, ne? To je jak kdyby chtel svickovou, ale ty mu pro jeho dobro namazes chleba s maslem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat