Neočkovaní Covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
472
18.1.22 20:59

A já si myslím, že bys měla jít. Hus byl pro svoje přesvědčení upalen na hranici. Co riskujete vy? Max. nepříjemnosti v zaměstnání. Tak když je NEockovani takový problém, buďte prostě stateční a stujte si za tím. I s následky ovšem. Co jiného?

Víš, u nás v práci bylo taky hodně hrdinů, ale jaksi se jim nechtělo opouštět tepla místa… takoví připosra. i bojovníci za světovou spravedlnost. Jakmile jim zaclo téct skutečně do bot, systém je prý donutil. Škoda, těšila jsem se na dnes už málo vidane pevné nazory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14711
18.1.22 21:01

Tak já si zase myslím (jako očkovaná), že pokud nám covid zmutoval do podoby, která nebude plnit nemocnice, ohrožovat chod státu, tak by to spíš měli přehodnotit, začít to posuzovat více individuálně a nechat to na rozhodnutí každého člověka..
Já se očkovat nechala a jsem za to ráda. V tuhle chvíli to ale už ztrácí smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
18.1.22 21:24

Takové jednání od zaměstnavatele není fér. Nesetkala jsem se s tím, ale věřím, že to možné je. Zažila jsem jen na jaře minulý rok atmosféru v mojí práci v kolektivu mezi kolegyněmi, se kterými mám kabinet - že byly rady, že jsme všechny naockovane, když teda sdílíme společný kabinet. Ne že by k dalším neockovanym kolegům nebo kolegyním byly ty naočkovane kolegyně hnusné, ale… Nemyslím si, že v dohledné době bude nějaký velký tlak hodně zaměstnavatelů na očkování zaměstnanců, už kvůli tomu, že neexistuje nová vakcína na nové mutace. Ale pokud by vznikla nějaká super vakcína, účinnější a fungovala by, věřím, že ten tlak na očkování by byl hodně velký. U tebe záleží, jestli je pro tebe důležitější zachovat si svoji současnou práci, nebo očkování. Osobně ale tu hysterii ohledně očkování nechápu… Pokud je člověk relativně zdravý a nemá nějaké kontraindikace, tak bych se nebála. Ale to je věc názoru, nenutím. Jen se tomu divím, že vakcínu riskovat někdo nechce, ale riskovat nakažení Covidem (který je nevyzpytatelný) už je v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1503
18.1.22 21:37

Přemýšlela jsem o tom hodně. Vůbec se mi to nelíbí. Teď budu nějakou dobu na rodičovské a při ní bych chtěla částečně pracovat. Pokud by mě nutili se dát očkovat, nenastoupim a najdu si jinou praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1397
18.1.22 21:42
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Omlouvám se za další Covid téma.
Předem upozorňuji, že NECHCI tady rozpoutávat debatu o tom co bych měla či neměla dělat nebo rozpoutat nějaké hádky nebo napadání.

Dostala jsem se do situace, kdy mi zaměstnavatel nařídil očkování (Covid), jinak nebudu moct pracovat ve stávajícím zaměstnání.

Najde se tu někdo s podobným problémem a jak jste to řešili? Šli jste se naočkovat jen kvůli tomu, aby jste nepřišli o práci nebo jste si radši našli novou práci? Jak moc zamestnavatele koukají na to, jestli je nebo není člověk očkovaný?

Obávám se toho, že časem stejnak zaměstnavatelé nepřijmou nikoho, kdo není očkovaný :(
Nejsem vyloženě antivaxer, jen prostě mám pocit, že vakcina ještě není dostatečně prověřená…

Díky všem za reakce

A jak ti to zdůvodnil?
Já považuju možnost očkování za fajn věc, ale pokud to není povinné, tak ti to podle mě zaměstnavatel nařídit nemůže.
Určitě nedávej výpověď sama, počkej si, co by uvedl jako důvod výpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26704
18.1.22 21:46
@Cenarius píše:
Falšovaná statistika farmaceutické lobby. Všechny média a vlády jsou zaplacený.

Hrozně ráda bych ti odpověděla, ale nemám slov…… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
18.1.22 21:47

Sama zvaž, jestli raději podstoupíš riziko a necháš se naočkovat, nebo raději přijdeš o zaměstnání. Jestli pracuješ v oboru, kde se o tebe poperou, tak bych klidně začala kontaktovat jiné zaměstnavatele. Jestli jsi snadno nahraditelná, nevzdávala bych se jistoty práce a spolkla hořkou slinu s myšlenkou na tento totalitní režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
18.1.22 21:47
@Giovanna1 píše:
Takové jednání od zaměstnavatele není fér. Nesetkala jsem se s tím, ale věřím, že to možné je. Zažila jsem jen na jaře minulý rok atmosféru v mojí práci v kolektivu mezi kolegyněmi, se kterými mám kabinet - že byly rady, že jsme všechny naockovane, když teda sdílíme společný kabinet. Ne že by k dalším neockovanym kolegům nebo kolegyním byly ty naočkovane kolegyně hnusné, ale… Nemyslím si, že v dohledné době bude nějaký velký tlak hodně zaměstnavatelů na očkování zaměstnanců, už kvůli tomu, že neexistuje nová vakcína na nové mutace. Ale pokud by vznikla nějaká super vakcína, účinnější a fungovala by, věřím, že ten tlak na očkování by byl hodně velký. U tebe záleží, jestli je pro tebe důležitější zachovat si svoji současnou práci, nebo očkování. Osobně ale tu hysterii ohledně očkování nechápu… Pokud je člověk relativně zdravý a nemá nějaké kontraindikace, tak bych se nebála. Ale to je věc názoru, nenutím. Jen se tomu divím, že vakcínu riskovat někdo nechce, ale riskovat nakažení Covidem (který je nevyzpytatelný) už je v pohodě…

Nařizovat očkování nemají právo, ale možná jde výkon některých zaměstnání podmínit očkováním. Nevím, jak to je u zdravotníků a lidí, co jsou hodně v kontaktu s lidma, hlavně s rizikovýma skupinama jako starý lidi ap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
18.1.22 21:51
@Petule030 píše:
Sama zvaž, jestli raději podstoupíš riziko a necháš se naočkovat, nebo raději přijdeš o zaměstnání. Jestli pracuješ v oboru, kde se o tebe poperou, tak bych klidně začala kontaktovat jiné zaměstnavatele. Jestli jsi snadno nahraditelná, nevzdávala bych se jistoty práce a spolkla hořkou slinu s myšlenkou na tento totalitní režim.

Někdo by ani dělat nechtěl, kde po něm budou chtít něco, co dle zákona nesmějí. Ale jestli nemá práci, tak člověk si nemůže vybírat a musí nejspíš i akceptovat podmínky co jsou nefér. Takže asi se nechat naočkovat a během zkušebky si najít něco jinde.
Očkování je v principu dobrá věc, nutit k němu nejde. Jde to snad zákonem nařídit, nebo vláda, ne zaměstnavatel, ten to právo nem á. Další věc je, že než nynější očkování začne fungovat, tak asi budeme všichni promořený omikronem a očkování původní vakcínou bude zbytečné. Omikron naočkuje přirozeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
18.1.22 21:59
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Omlouvám se za další Covid téma.
Předem upozorňuji, že NECHCI tady rozpoutávat debatu o tom co bych měla či neměla dělat nebo rozpoutat nějaké hádky nebo napadání.

Dostala jsem se do situace, kdy mi zaměstnavatel nařídil očkování (Covid), jinak nebudu moct pracovat ve stávajícím zaměstnání.

Najde se tu někdo s podobným problémem a jak jste to řešili? Šli jste se naočkovat jen kvůli tomu, aby jste nepřišli o práci nebo jste si radši našli novou práci? Jak moc zamestnavatele koukají na to, jestli je nebo není člověk očkovaný?

Obávám se toho, že časem stejnak zaměstnavatelé nepřijmou nikoho, kdo není očkovaný :(
Nejsem vyloženě antivaxer, jen prostě mám pocit, že vakcina ještě není dostatečně prověřená…

Díky všem za reakce

Zaměstnavatel zatím nic takového nařizovat nemůže.
Jinak záleží jak kde, známá zdravotní sestra naočkovaná není a její zaměstnavatel má obrovský problém, protože je jich tam tolik, že by musel zavřít oddělení. Ona sama už má nabídku někam do LDN za podobné peníze, tak to nechává jak to dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3023
18.1.22 22:03
@Petule030 píše:
Sama zvaž, jestli raději podstoupíš riziko a necháš se naočkovat, nebo raději přijdeš o zaměstnání. Jestli pracuješ v oboru, kde se o tebe poperou, tak bych klidně začala kontaktovat jiné zaměstnavatele. Jestli jsi snadno nahraditelná, nevzdávala bych se jistoty práce a spolkla hořkou slinu s myšlenkou na tento totalitní režim.

Kam až to povede?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
18.1.22 22:53

Neradím, jako očkovaná už vůbec ne, ale nechápu, v čem je takový problém, nechala bych si píchnout dvě pigára a nazdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18051
19.1.22 01:06

U zamestnavatele, který by mi narizoval cokoliv ohledne meho zdravi, bych nebyla ani nahodou. Nema na to totiz pravo. Je to jen tvoje vec. U nas se nastesti tohle od zacatku vubec neresilo…meli jsme to u zádele vsichni vcetne vedení…jsme na jedne lodi a jsem za to hrozne rada. Ac teda ockovana uz jsem, ale urcite ne kvuli praci. Tam jsme opravdu nikdy tohle neresili. Pokud nechces, trvej na svem, nikdo te nutit nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
19.1.22 07:52

Bez ohledu na smysluplnost očkování, to nechme stranou. nemyslíte si, že zaměstnavatel bude upřednosťnovat uchazeče, kteří nebudou dělat potíže, pokud se objeví ve firmě nějaké nové nařízení? Třeba až se nařídí přezouvat se tam, kde se dosud chodilo v botech, v pohodě přejde na bačkory a nebude vytahovat studie, že bačkory kloužou ještě víc a spíš se v nich nastydne, zdravotní potvrzení, že musí mít pevný kotník etc?
Kolik je takových zaměstnání, kde zaměstnavatel ocení nezávislost a bojovnost za svůj názor a kolik je zaměstnání, kde je lepší člověk, který drží hubu a krok.
Třeba právníka bych raději najala bojovného, možná výtvarníka…taková ta svobodná povolání…ale většina lidí dělá pod něčím vedením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19506
19.1.22 08:08

Nemyslím si, že vakcina je dobře protestována a to i přes to, že se tu rok testuje a je naockovano miliarda lidi. Víme, jaké jsou krátkodobé nežádoucí účinky, ale nikdo neví, jaké jsou nežádoucí účinky z dlouhodobého hlediska. Mám pocit, že vakcina je schválena v experimentálním rezimu, ne normálním, zatím.

Na druhou stranu je otázka, zda nyní je potřeba povinně očkovat. Za mě ne. Nechala bych to na dobrovolnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat