Neočkovaní Covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
5699
19.1.22 10:32
@Dani65 píše:
Neradím, jako očkovaná už vůbec ne, ale nechápu, v čem je takový problém, nechala bych si píchnout dvě pigára a nazdar.

Jsi si jistá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35268
19.1.22 10:44
@Giovanna1 píše:
@stinga To máte samozřejmě pravdu. Jen mi u některých lidí (to není narážka na vás, to myslím obecně) vadí jednostranný pohled - vakcínu ani za nic, ale ten Covid nějak risknu… Svým způsobem je to přece obojí riskování… Vakcíny teda momentálně nefungují tak, jak by měly, ale to je druhá věc, protože do toho hodil vidle omikron.Příspěvek upraven 19.01.22 v 10:35

Tak jde i o to, že spousta lidí to prodělala a ted jim v dnešní situaci, kdy omikron dostávají i ti po třech dávkách, očkování, které je ted k dispozici, přijde poněkud zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35268
19.1.22 10:45
@Anonymní píše:
@cecetkaJedna se o práci ve zdravotnictví

Uvidí se, má se o tom jednat.

A uznává se prodělaná nemoc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
19.1.22 11:13

@free333 Chápu i tento názor, beru ho, je to v pohodě. Slyším ho snad denně od někoho :D Ale mluví a píše se dlouho o tom, že prostě nákaze omikronem ani třetí dávka většinou nezabrání. Pouze že je teda o něco málo menší riziko nákazy a slibují lehčí průběh Covidu…ani to samozřejmě není zcela jisté, protože omikron je tu krátce a už frčí ve velkém po celém světě. Každý si to holt musí vyhodnotit pro sebe podle sebe, sám se rozhodnout, zvážit pro a proti. Není to ale vůbec jednoduché rozhodování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11098
19.1.22 11:16
@Janli píše:
Jasně, po miliardách vyočkovanejch dávek ještě není prověřená…. :mrgreen: :mrgreen:

je jen podmínečně schválená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21851
19.1.22 11:24
@free333 píše:
Uvidí se, má se o tom jednat.A uznává se prodělaná nemoc?

V soucasnem zneni vyhlasky neuznava. Striktne jen ockovani vcetne preockovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2656
19.1.22 11:24
@Pudloslava píše:
Bez ohledu na smysluplnost očkování, to nechme stranou. nemyslíte si, že zaměstnavatel bude upřednosťnovat uchazeče, kteří nebudou dělat potíže, pokud se objeví ve firmě nějaké nové nařízení? Třeba až se nařídí přezouvat se tam, kde se dosud chodilo v botech, v pohodě přejde na bačkory a nebude vytahovat studie, že bačkory kloužou ještě víc a spíš se v nich nastydne, zdravotní potvrzení, že musí mít pevný kotník etc?
Kolik je takových zaměstnání, kde zaměstnavatel ocení nezávislost a bojovnost za svůj názor a kolik je zaměstnání, kde je lepší člověk, který drží hubu a krok.
Třeba právníka bych raději najala bojovného, možná výtvarníka…taková ta svobodná povolání…ale většina lidí dělá pod něčím vedením.

Pokud mi zamestnavatel naridi se prezouvat, tak ok, no problem. Podobne treba nosit modre tricko. To prece v zadnem pripade nejde prirovnavat k vakcine, kterou jeste nepovazuji za dostatecne proverenou. Prezouvani nebo modre tricko totiz potencialne neohrozuje moje zdravi, to uklouznuti fakt nepovazuji za relevantni argument srovnatelny s rizikem ockovani. Nejde mi o boj proti narizenim, ktera treba muzu povazovat za nesmyslna. Jde mi o obranu pred narizenimi, ktera mohou ohrozit moje zdravi. Navic v dobe, kdy je tu mutace, na kterou stavajici vakciny nefunguji a ktera je mnohem mene nebezpecna nez predchozi mutace.

Příspěvek upraven 19.01.22 v 23:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2656
19.1.22 11:38
@Giovanna1 píše:
@stinga To máte samozřejmě pravdu. Jen mi u některých lidí (to není narážka na vás, to myslím obecně) vadí jednostranný pohled - vakcínu ani za nic, ale ten Covid nějak risknu… Svým způsobem je to přece obojí riskování… Vakcíny teda momentálně nefungují tak, jak by měly, ale to je druhá věc, protože do toho hodil vidle omikron.

Treba ja si uvedomuji obe strany mince. Vim, ze oboji je riskovani. Po prostudovani mnoha zdroju a zjisteni mnoha informaci (a tim nemyslim nejake konspiracni presvedcovace), po zvazeni sveho veku, zivotniho stylu, kondice a zdravotniho stavu, statistik hospitalizaci atd., ale i zkusenosti lidi z meho okoli jak s covidem, tak s vakcinou (lehke i tezke prubehy covidu i vakciny) jsem se rozhodla akceptovat riziko nakazeni covidem. S tim, ze se nasledky mohou projevit i po letech. Zatim se mi nakazeni vyhyba.

Presto jsem nekterymi povazovana za tupou antivaxerku. Proti tetanu se prece taky ockuje, ze. Vakcina proti covidu je uplne v pohode dlouhodobe proverena. Ohrozuju svoje okoli apod.

Edit preklepu.

Příspěvek upraven 19.01.22 v 15:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35268
19.1.22 11:46
@cecetka píše:
V soucasnem zneni vyhlasky neuznava. Striktne jen ockovani vcetne preockovani.

Děkuju za inf. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19506
19.1.22 11:48
@Giovanna1 píše:
@elen-ka Mně se ty vakcíny proti Covidu taky nějak extra nezamlouvaji, ale spíš kvůli tomu, že se lidi ockuji starou vakcínou na nový virus, než z důvodů, které uvádíte. Ale házím jenom otázku do pléna - a ví někdo, jaké jsou dlouhodobe nasledky Covidu? Co udělá prodělání Covidu za pár let? Třeba to člověk zvládne v pohode, lehký prubeh… ale že mu to nějak nabourá imunitu a za pár let bude chodit od doktora k doktorovi a ti budou jen bezradně koukat, co se děje?… To člověk najednou spoléhá na to, že bude mít štěstí a nenakazí se, a kdyžtak že to jeho imunita zvládne…ale ne každý má to štěstí. Ještě jednou, nehajim vakcínu jako to nejideálnější, co existuje, ale…

Ano, je pravda, vir covidu je zakerny a nevypocitatelny a také neznáme dlouhodobě nežádoucí problémy po prodělané viroze (covidu). To nikdo neví. Proto bych nechala každému na zvážení, zda se bude očkovat či nebude.

Covid způsobuje to a to, má to (zatím) takovéto následky u lidi s x a u lidi s y zase většinou takovéto. Vakcina má tyto nežádoucí ucinky …, z ročního hlediska takovéto … Rozhodni se, jak to vnimas, co je pro tebe lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35268
19.1.22 12:06
@Giovanna1 píše:
@free333 Chápu i tento názor, beru ho, je to v pohodě. Slyším ho snad denně od někoho :D Ale mluví a píše se dlouho o tom, že prostě nákaze omikronem ani třetí dávka většinou nezabrání. Pouze že je teda o něco málo menší riziko nákazy a slibují lehčí průběh Covidu…ani to samozřejmě není zcela jisté, protože omikron je tu krátce a už frčí ve velkém po celém světě. Každý si to holt musí vyhodnotit pro sebe podle sebe, sám se rozhodnout, zvážit pro a proti. Není to ale vůbec jednoduché rozhodování.

Souhlasím, nechala bych to na každém, at si rizika sám vyhodnotí.

A v téhle situaci, jaká je, bych to povinně nezaváděla, jsem zvědavá, jak to dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
19.1.22 12:56

Upřímně, já očkovaná jsem, ale teď když se sem žene omikron, který podle všeho vážné průběhy a zápaly plic dělat nebude, tak bych do toho nešla. Ti, co mají první dávku, ať si dají druhou, ale hrnout se teď do třetí nebo s očkováním začínat, mi přijde nerozumné a zbytečné. Pokud omikron opravdu bude dělat jen běžné nachlazení, jako ostatní koronaviry, které tu jsou s námi roky, tak snad tahle mašinerie konečně opravdu skončí.
Ale dovedu si představit, že do očkování se lidé pořád nutit budou, protože co by dělali s těmi vyrobenými vakcínami, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
19.1.22 13:23

Obrat se na prolibertate, mají i šablony pro zamestnavatele, najdeš tam radu, jak se bránit. Je to skupina právníků poskytující poradenství lidem zasazenym covidismem. Jestli ti intuice říká, ať se neockujes, tak ji poslechni, nehledě na to, co tvrdí masa zmanipulovanych lidí okolo tebe.
Kromě toho, o vyhlášce teď jednají, dle mého ji zruší, jen s tím čekají co nejdéle, aby drželi lidi v šachu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 15:22
@cecetka píše:
A co ti rekli, ze se stane, kdyz se nenaockujes? :think:U nas totiz neockovanym rekli, ze nevedi, jak to bude od 1.3. :nevim: Ve hre je stale i varianta, ze se dane ustanoveni paragrafu ve vyhlasce zrusi.

Vzhledem k tomu, že v tuhle chvíli marodim, tak mi z práce poslali SMS, že pokud nebudu naockovana alespoň 1.davkou do 7.2., tak nebudu moct pracovat ve zdravotnictví

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 15:27
@free333 píše:
Uvidí se, má se o tom jednat.A uznává se prodělaná nemoc?

Upřímně řečeno ani nevím, jestli jsem covid prodělala, nejsem si toho vědoma. A s lidmi, co meli covid, jsem v práci v kontaktu byla :nevim:
A myslím si :andel:, že ikdyby se uznavala, tak jen na určitou dobu, ale to jsou jen moje domněnky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat