Neočkovaní Covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 20:19

Neočkovaní Covid

Dobrý večer,
Omlouvám se za další Covid téma.
Předem upozorňuji, že NECHCI tady rozpoutávat debatu o tom co bych měla či neměla dělat nebo rozpoutat nějaké hádky nebo napadání.

Dostala jsem se do situace, kdy mi zaměstnavatel nařídil očkování (Covid), jinak nebudu moct pracovat ve stávajícím zaměstnání - ZDRAVOTNICTVÍ

Najde se tu někdo s podobným problémem a jak jste to řešili? Šli jste se naočkovat jen kvůli tomu, aby jste nepřišli o práci nebo jste si radši našli novou práci? Jak moc zamestnavatele koukají na to, jestli je nebo není člověk očkovaný?

Obávám se toho, že časem stejnak zaměstnavatelé nepřijmou nikoho, kdo není očkovaný :(
Nejsem vyloženě antivaxer, jen prostě mám pocit, že vakcina ještě není dostatečně prověřená…

Díky všem za reakce

Příspěvek upraven 19.01.22 v 08:19

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.1.22 20:24

Pokud nemáš zdravotní indikaci proti očkování, tak se očkovat dej.

V téhle době se bez vážného důvodu připravit o práci mi nepřijde rozumné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
18.1.22 20:27

Co myslíš tím „nedostatečně prověřená“?

Nech se naočkovat, už jen proto, že teď shánět práci musí být hrozný os*r…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20323
18.1.22 20:29

Běž se naočkovat.

A ano -pokud budeš u pohovoru do případné nové práce říkat že si z té předchozá odešla kvůli tomu, že jsi slabší ve vyhodnocení sitace a chápání složitějších souvislostí, ale zato máš NAZOR, tak budeš mít hodně limotované možnosti, kde pracovat.

Vakcíny jsou prověřené na miliardách lidí, vedlejší účinky nikdo netají.
NAopak se stížnosti registrují a prověřují. Jakkoliv o tom tuna lidí na internetu lže - z nejrůznějších důvodů.

Rizika onemocněné a rizika nezaměstnanosti jsou výrazně vyšší, než rizika vakcinace. To je přesně ta situace, co se ti nedaří vyhodnotit. Ano - je to složité a bohužel je veřejný prostor přeplněný lháři kteří se snaží získat pozornost či prachy na tom, že zneužívají nejistotu a strach lidí.

Pokus se na to nenaskočit.

NAjdi někoho komu věříš a kdo je normálně očkovaný a prober to s ním. Vykašli se na internet - tam se jedině zakopeš do tuny písmenek, které se ti nebude dařit adekvátně vyhodnotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4394
18.1.22 20:29

Muj zamestnavatel treba vubec neresi, jestli nekdo z nas je nebo neni ockovany a nemyslim si, ze by se na to hledelo u vyberovych rizeni, mame rozumne vedeni, takze se u nas celou dobu testovali i ockovani, ac to nemeli narizene od statu. Takze jestli si chces radeji hledat noveho zamestnavatele, proc ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12850
18.1.22 20:30
@KeckaJ píše:
Co myslíš tím „nedostatečně prověřená“?

Obecná mantra antivaxeru. NIKDY totiž pro ně nebude dostatečně prověřená. Ani miliardy očkovaných lidí a roky co se to bude očkovat je nepřesvědčí. A ani žádná jiná, dělaná úplně jinak. Třeba Novavax je klasická vakcína. Též odmítána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21467
18.1.22 20:36
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Omlouvám se za další Covid téma.
Předem upozorňuji, že NECHCI tady rozpoutávat debatu o tom co bych měla či neměla dělat nebo rozpoutat nějaké hádky nebo napadání.

Dostala jsem se do situace, kdy mi zaměstnavatel nařídil očkování (Covid), jinak nebudu moct pracovat ve stávajícím zaměstnání.

Najde se tu někdo s podobným problémem a jak jste to řešili? Šli jste se naočkovat jen kvůli tomu, aby jste nepřišli o práci nebo jste si radši našli novou práci? Jak moc zamestnavatele koukají na to, jestli je nebo není člověk očkovaný?

Obávám se toho, že časem stejnak zaměstnavatelé nepřijmou nikoho, kdo není očkovaný :(
Nejsem vyloženě antivaxer, jen prostě mám pocit, že vakcina ještě není dostatečně prověřená…

Díky všem za reakce

Jak naridil? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2421

Zalezi, na jake pozici pracujes. Jake mas moznosti, vzdelani…skoci po tobe hned nekdo, kdyz zasles cv nebo spis nemas uplne odbornost a hrozi ti nezamestnanost? Mas uspory pro pripad nezamestnanosti? To jsou faktory, ktere je treba zvazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4651

Tak hledat nového zaměstnavatele no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25827
18.1.22 20:47

Jasně, po miliardách vyočkovanejch dávek ještě není prověřená…. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
18.1.22 20:48

Podívej se na stránky prolibertate.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12850
18.1.22 20:49
@Janli píše:
Jasně, po miliardách vyočkovanejch dávek ještě není prověřená…. :mrgreen: :mrgreen:

Falšovaná statistika farmaceutické lobby. Všechny média a vlády jsou zaplacený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3713
18.1.22 20:49

Nebudu resit, jestli ockovat jo nebo ne a jak moc je co neprovereny…,ale podle me ti to obecne naridit proste nemuze a neni to zadny duvod k vypovedi…co by uvedl do vypovedi jako duvod? Zatim neni ockovani povinne ani v tech vybranych profesich (uvidime co vlada ted projedna). Pokud mas ovsem treba smlouvu na dobu urcitou, tak tu ti prodlouzit nemusi a ze to je kvuli ockovani nikdy neprokazes…pak je to jen na tobe, co je pro tebe dulezitejsi, jestli tahle konkretni prace, nebo nejaky nejasny duvod pro neockovani (ja to respektuju, ze nechces, porad je doat lidi, kteri maji nejaky strach)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
18.1.22 20:51

Záleží jakou máš kvalifikaci a uplatnění na trhu práce. Tím bych začala. Pokud je tvoje pozice podmíněna očkováním alá zdravotnictví, školství atd. tak asi nemáš kam uhnout pokud bys nechtěla úplně změnit svoji pracovní dráhu. Pokud to není ten případ, tak u třech firem v mém okolí - všechno korporáty je očkování to poslední co řeší. Pořád je tam svět ještě normální a hodnotí kvalifikaci ne tečku. Ale chápu tě. V podstatě to by byl pro mě jedinej důvod se očkovat, kdyby to povinně vláda nařídila v práci v soukromé i státní sféře a já neměla kam utéct. Co zkusit odpovědět na nějaké inzeraty? Na očko určitě dostaneš nějakou lhůtu a v té bych zkusila změnit job. Hodně štěstí ať to dopadne jak si přeješ a pokud se budeš muset nechat očkovat, tak ať je to bez následků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
18.1.22 20:58

V tomhle ti nikdo neporadí. Jestli se očkovat nechceš, tak si sežeň papír od doktora, že se očkovat nemůžeš (hodně štěstí). Jestli se očkování bojíš, tak se neočkuj, odejdi a hledej jinýho zaměstnavatele. Určitě ho najdeš. Jestli máš práci ráda a víš, že je to obor, kde je očkování vyžadováno všude, tak to je těžký rozhodování. Máš finanční rezervy? Jestli ano, tak to můžeš zkusit jinde.
No stejně je to na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat