Neočkovaní Covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
21851
19.1.22 08:12

Skoda, ze nam zakladatelka stale nenapsala, jak ji to zamestnavatel naridil. Pripadne, co ji (podle zamestnavatele) ceka, kdyz se nenaockuje.
Me tohle fakt zajima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
19.1.22 08:16

@Pudloslava Hezké přirovnání. Aby bylo jasno, já vyhraneny nazor nemam, každého věc, nepresvedcuju. Ale… snad ještě ani 1× jsem neslyšela rozumný argument, proc ne. Připadá mi, že pro některé je to zkrátka záležitost, jak projevit ego, nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 08:16

@cecetka

Jedna se o práci ve zdravotnictví

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 08:23

@Pudloslava
Nikdy jsem s ostatními nařízením problémem neměla, naopak jsem se snažila vycházet vstříc…

• Citovat
  • Nahlásit
861
19.1.22 09:05

@elen-ka Mně se ty vakcíny proti Covidu taky nějak extra nezamlouvaji, ale spíš kvůli tomu, že se lidi ockuji starou vakcínou na nový virus, než z důvodů, které uvádíte. Ale házím jenom otázku do pléna - a ví někdo, jaké jsou dlouhodobe nasledky Covidu? Co udělá prodělání Covidu za pár let? Třeba to člověk zvládne v pohode, lehký prubeh… ale že mu to nějak nabourá imunitu a za pár let bude chodit od doktora k doktorovi a ti budou jen bezradně koukat, co se děje?… To člověk najednou spoléhá na to, že bude mít štěstí a nenakazí se, a kdyžtak že to jeho imunita zvládne…ale ne každý má to štěstí. Ještě jednou, nehajim vakcínu jako to nejideálnější, co existuje, ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
19.1.22 09:19

Jenom tak pro srovnání prověřené vakcíny s něčím z historie :)
Thalidomid byl uveden na trh v roce 1956, v druhé polovině 50. let ho distribuovalo 14 farmaceutických společností ve 46 zemích světa. Stažen byl pro takové drobné nežádoucí účinečky až v roce 1961 po masivních protestech veřejnosti. Ale pravda, umřelo asi jen 2000 novorozených dětí a 10.000 bylo závažně poškozeno, proti covidu je to nic.
Jinak tahle zpráva například vyšla včera :D https://www.ceskenoviny.cz/…-ema/2147651 To jsme rádi, že to EMA zjistila už teď, poté, co se od podzimu masivně očkování doporučovalo i těhotným.

Nicméně ve zdravotnictví asi není před očkováním úniku, max. zajistit si papír
o kontraindikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4490
19.1.22 09:33

@Freeandwild tak studie k ockovani tehotnych byly na podzim normalne dostupne, pravda ne v cestine a ne na zpravodajských serverech, ale k dohledani byly. Sama jsem si je prostudovala a nasledne to konzultovala se svou gynekolozkou, nez jsem ockovani podstoupila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
19.1.22 09:47
@Ernais píše:
@Freeandwild tak studie k ockovani tehotnych byly na podzim normalne dostupne, pravda ne v cestine a ne na zpravodajských serverech, ale k dohledani byly. Sama jsem si je prostudovala a nasledne to konzultovala se svou gynekolozkou, nez jsem ockovani podstoupila :nevim:

Nevím, jestli jsi to četla, ale jedná se o aktuální prohlášení Evropské lékové agentury po podrobném přezkoumání několika studií. Tj. to na podzim zcela jistě dostupné nebylo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21851
19.1.22 09:49
@Anonymní píše:
@cecetkaJedna se o práci ve zdravotnictví

A co ti rekli, ze se stane, kdyz se nenaockujes? :think:

U nas totiz neockovanym rekli, ze nevedi, jak to bude od 1.3. :nevim: Ve hre je stale i varianta, ze se dane ustanoveni paragrafu ve vyhlasce zrusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
@Dani65 píše:
Neradím, jako očkovaná už vůbec ne, ale nechápu, v čem je takový problém, nechala bych si píchnout dvě pigára a nazdar.

Jen dvě? Fakt? :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33803
@Cenarius píše:
Obecná mantra antivaxeru. NIKDY totiž pro ně nebude dostatečně prověřená. Ani miliardy očkovaných lidí a roky co se to bude očkovat je nepřesvědčí. A ani žádná jiná, dělaná úplně jinak. Třeba Novavax je klasická vakcína. Též odmítána.

kde se s ní očkuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33803
19.1.22 09:51
@Giovanna1 píše:
@elen-ka Mně se ty vakcíny proti Covidu taky nějak extra nezamlouvaji, ale spíš kvůli tomu, že se lidi ockuji starou vakcínou na nový virus, než z důvodů, které uvádíte. Ale házím jenom otázku do pléna - a ví někdo, jaké jsou dlouhodobe nasledky Covidu? Co udělá prodělání Covidu za pár let? Třeba to člověk zvládne v pohode, lehký prubeh… ale že mu to nějak nabourá imunitu a za pár let bude chodit od doktora k doktorovi a ti budou jen bezradně koukat, co se děje?… To člověk najednou spoléhá na to, že bude mít štěstí a nenakazí se, a kdyžtak že to jeho imunita zvládne…ale ne každý má to štěstí. Ještě jednou, nehajim vakcínu jako to nejideálnější, co existuje, ale…

to samé se může stát za pár let po očkování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4490
19.1.22 09:55
@Freeandwild píše:
Nevím, jestli jsi to četla, ale jedná se o aktuální prohlášení Evropské lékové agentury po podrobném přezkoumání několika studií. Tj. to na podzim zcela jistě dostupné nebylo. :nevim:

Asi jsme se nepochopily, prohlaseni lekove agentury dostupne nebylo, ale studie samotne ano, takze kazda, ktere se to tykalo, si to mohla dohledat a dle toho se rozhodnout. Celkem obsahla studie byla treba dostupna na science.org a byla tusim z rijna nebo listopadu, ted nevim presne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7795
19.1.22 10:06

Dneska se má na vládě projednávat vyhláška o povinném očkování, tak bych asi počkala, co z toho vyleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
19.1.22 10:30

@stinga To máte samozřejmě pravdu. Jen mi u některých lidí (to není narážka na vás, to myslím obecně) vadí jednostranný pohled - vakcínu ani za nic, ale ten Covid nějak risknu… Svým způsobem je to přece obojí riskování… Vakcíny teda momentálně nefungují tak, jak by měly, ale to je druhá věc, protože do toho hodil vidle omikron.

Příspěvek upraven 19.01.22 v 10:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat