Neotáčí se na bříško - 4,5 měsíce

anonym2
5.2.10 23:51

Neotáčí se

Ahoj holky.Poradí mi někdo? Mám holčičku 4,5 měs.Zatím se mi ještě neotočila na bříško. Myslíte, že je to vpořádku? Měla jsem komplikovaný porod, malá šla ven vakuovým extrátorem a zlomily jí u toho pažní kost.Je hodně čilá, na bok se otočí, ale pak se vráti zpátky na záda. Taky když ji vytahuji za ručičky,tak se sama zvedne do sedu. Myslíte, že to bude v pořádku? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5843
6.2.10 00:00

bud v poho, můj kluk se otočil poprvé v 7 měsících :-) a prvních 5 měsíců opravdu jen ležel a ani se nehnul :-) ted je k nezastavení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
6.2.10 00:07

za ty ručičky ji do sedu,moc často netahej,úchopový reflex je spíš pro lékaře.Jestli máš pochybnosti (i vzhledem k porodu)zajdi si k neuroložce a budeš mít klid,než si potom říkat coby kdyby.
Malej se převracel taky vždy do půlky a pak nazpět rehabilitovali jsme na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
6.2.10 03:39

Můžeš jí dopomáhat tím, že až se otočí na bok, natáhneš jí spodní ručičku nahoru na Supermana, aby jí tam nepřekážela, a pokrčíš tu vrchní nožičku v kolínku a zatlačíš k podložce, přimáčkneš jí malinko prdýlku.
Nesmí u toho zaklánět hlavu, musí se snažit zvednou přes zádový svaly jakoby nahrbením kočičího hřbetu.

Ono se jí to pak zafixuje a zakrátko to zvládne sama.
jo důležitý - nepomáháš jí nikde jinde, jen tím, že zatlačíš kolínko a prdýlku k zemi, zbytek musí sama ;-)

Nevím, jestli jsem to popsala srozumiteně :-D
Každopádně nás to takhle učili na rehabilitaci, jako prevenci před špatnými pohybovými návyky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35464
6.2.10 07:12

to je uuuuuuuplne v poradku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
6.2.10 08:24

buď naprosto v klidu malá ve 4,5 měsících nešla ani na bok. otočila se poprvé až v 5,5 měsících má spoustu času. Jinak můžeš pomáhat nacvičovat otáčení tak jak psala obrazek, takhle jsme otáčeli pokaždé. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
6.2.10 09:07

Klukovi bude za 10 dní 5 měsíců. Přesně ve 4 měsících se 2× přetočil a pak předstíral, že to už neumí. Včera se začal točit znovu, s námahou, občas mu musím malimko pomoct.

Co pomohlo:
Cvičit to, když je nahý. Bez plenky.
Pomáhat, tak, jak psali holky.
Motivace - když nemá motivaci se otočit za něčím, leží jako placka a tváří se, že o otáčení nikdy neslyšel. Jeho hračky už ho neberou. Spolehlivě zabírá mobil (hrající). Klíče. Barevný hrneček… Zkrátka něco, co mám já, ale on ne.

Jinak má ale ještě čas. Všude píšou do 5 měsíců, ale myslím, že ani do 6ti se svět nezboří. Těch dětí co to do 5ti nezvládaj je mraky. Ale chápu tě, každý chce mít dítě, které zvládá tabulky.

• Nahlásit
  • Citovat
anonym2
6.2.10 11:35

Holky děkuji za rady, budeme zkoušet :-) Obrazek, ten cvik jsem pochopila a hned jdu nato. Já jsem jí pomáhala, ale právě naopak :think: Ještě jednou díky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
937
6.2.10 15:32

ahoj,

nam bude za par dni 6 mesiacov a tiez sa este neotacame, tak napol s dopomocou, ale chcem to nechat na nom… no nas chlapcek je pomerne velky ma cez 8kg a velku tazku hlavicku, no a asi je po tatikovi :)) trosku lenivy :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
6.2.10 21:31

holky, co hrotite? Ve 4.5 mesicich na rahabilitaci kvuli neotaceni se? Nam bude brzo 6m a taky se jeste sam neotocil. Zato uz skoro leze. (Spis mi prijde, ze prave nema dost motivace k otaceni. Staci ho k tomu pobidnout a je na brichu) Jine dite uz se zveda z podlozky, dalsi si krasne hraj s hrackou, dalsi si hezky brouka. Kazde dite je jine. Ja to odmitam hrotit a davam Dejvovi cas a volnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
6.2.10 21:35
susacek píše:
holky, co hrotite? Ve 4.5 mesicich na rahabilitaci kvuli neotaceni se? Nam bude brzo 6m a taky se jeste sam neotocil. Zato uz skoro leze. (Spis mi prijde, ze prave nema dost motivace k otaceni. Staci ho k tomu pobidnout a je na brichu) Jine dite uz se zveda z podlozky, dalsi si krasne hraj s hrackou, dalsi si hezky brouka. Kazde dite je jine. Ja to odmitam hrotit a davam Dejvovi cas a volnost

Ja suhlasim, kazde je ine a jedinecne!! I doktorka mi povedala, ze jej syn sa 1× otocil v 7mesiacoch a vystudoval dve VS. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
6.2.10 21:52

Jak píše Susacek - na obracení se má ještě moře času… :wink:
to co zvládá dneska - přetočení se na bok a přitáhnutí se do sedu,je naprosto v normě a super!! Neboj,určitě je a bude zdravá a šikovná i když její příchod na svět byl tak komplikovaný!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
8.2.10 12:03

Souhlasím se Susackem (ahoj zářijačky :lol: ). Moje kamarádka má syna a ten se jí poprvé otočila v 6 měsících. Takže hlavně klid. Však ony to ty naše dětičky všechno zvládnou i bez rehabilitací!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
8.2.10 23:39

Jejda,tak to my jsme taky lenivci,mame temer 4apul a neotaci se na bricho,na bok jo,ale to vetsinou jen bez plinky a kdyz se ho snazim pritahnout za rucky,tak nema zadny uchop,hned polevi a ani tuk ani centak.Na neurologii jsme byli(kvuli velke hlavicce),ale pan doktor naznal,ze jsme v normalu,jak pise** susacek**,kazde mimim je jine,i kdyz fakt nevim co vlastne umime :think: ,mne prijde,ze jen si cpat neco do pusy :-( a kricet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
9.2.10 09:49
culikata píše:
mne prijde,ze jen si cpat neco do pusy :-( a kricet.

Vidíš a jsou tu diskuze - 5 měsíců a neumí nic chytat do ruky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama