Reklama

(Ne)plánujeme dítě - co na to chlap?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Lobelka28
Nováček 6 příspěvků 06.09.18 20:42
(Ne)plánujeme dítě

Ahoj, s přítelem už cca 6 měsíců uvažujeme o založení rodiny, ale jakmile se ho zeptám na tohle téma, jako by mě nevnímal a snaží se to něčím zamluvit. Návrh padl z jeho strany a přijde mi, že najednou ztratil zájem. Asi před 2 měsíci jsem se ptala jestli už mám vysadit prášky, doktorka už mi dala poslední krabičku na 3 měsíce a schází mi 2 týdny a řekl mi, že je mám ještě dál brát. Nevím co si mám myslet, jestli se boji do toho jít nebo nedej bože se s nějakou schází. :,( Máte nějaké zkušenosti, že se chlap prostě nedokáže odhodlat, nebo podobné?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Elishka1
Závislačka 2660 příspěvků 06.09.18 21:04

možné je všechno, zeptej se, jak dlouho je máš ještě brát, třeba se o svých plánech rozhovoří

 
Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 06.09.18 21:05

Nejlepší by to bylo opravdu probrat s nim a nenechat ho, aby změnil tema. Je to opravdu důležitý životní krok Vás obou a muži obecně reagují někdy divne, když se jedna o závazek. U dítěte se jedna opravdu o velký závazek. Nepremyslela bych hned o tom, ze někoho má… taky záleží kolik vám je, jestli se najednou nelekl, ze bude sedět doma… můj muž když jsme si řekli, ze to zkusíme, tak se nadšeně snažil a každé milování měl radost, ze děla děti… takže bylo vidět, ze se proste těší až to vyjde. Teď má malý 11 týdnu a je z něho úplně hotovy, ale zrovna dneska mi řekl, ze má strach, ze už si nebudeme užívat život my dva a nebudeme cestovat atd… chlapi to mají jinak… hlavně to proberte spolu :kytka:

 
malá_holka
Kelišová 5113 příspěvků 06.09.18 21:09

@Lobelka28 řekl ti ať je bereš, tak bych je brala.

 
Lobelka28
Nováček 6 příspěvků 06.09.18 21:16

Snažím se s ním mluvit, ale nějak to z něj nemůžu dostat. Odbočí na jiné téma nebo raději uteče do jiné místnosti. Spíš mi přijde že na to není připravený,ale to by nedával návrhy takové.

 
Elishka1
Závislačka 2660 příspěvků 06.09.18 21:19
@Lobelka28 píše:
Snažím se s ním mluvit, ale nějak to z něj nemůžu dostat. Odbočí na jiné téma nebo raději uteče do jiné místnosti. Spíš mi přijde že na to není připravený,ale to by nedával návrhy takové.

až bude s tebou chtít něco řešit, tak to udělej taky a pak mu řekni, že takhle se cítíš ty, když s tebou nechce o plánech mluvit

 
Slečna Ferka
Extra třída :D 10029 příspěvků 06.09.18 21:28

@Lobelka28 Co takhle navrhnout svatbu? Možná by se rychle ukázalo, že důvod, proč couvá, je, že to prostě s Tebou nemyslí vážně…

Proč všichni řeší děti, dokud je ten jejich „přítel“ - aby mohl rychleji prchnout, až ho to přestane bavit?

 
divine woman
Echt Kelišová 8441 příspěvků 06.09.18 21:31
@malá_holka píše:
@Lobelka28 řekl ti ať je bereš, tak bych je brala.
:zed: :zed: :zed: řekla bych, že s prášky končím a zbytek je na něm
 
Taciras
Extra třída :D 10961 příspěvků 06.09.18 21:34

Tak já myslím, že pokud je chlap zodpovědnej, uvědomuje si tu tíhu, co na něm bude (několik let živit rodinu, jen on sám jediný příjem, vlastně na něm budou existenčně závislé dva krky), tak je to pro něj trochu horší se rozhoupat. Za sebe musím říct, že já měla jasno: „chci dítě, zvládnu to, problémy vyřeším za pochodu“, jenže muž vždycky řešil takové detaily dopředu, jak to uděláme se školkou a tak. Prostě věci, co já si vždycky řekla, že nějak budou, když to nepůjde nějak, udělá se to jinak, bude muset, proč si tím lámat hlavu dopředu. Vždycky jsem řešila jen ty velké problémy. Muž plánoval mnohem víc do detailu. Nakonec stejně bylo všechno jinak, nebo to, v čem viděl problém, problémem nebylo a vypluly mnohem větší problémy, který jsme si ani ve snu nepředstavili před tím. Ale dali jsme to taky. Přes to tam cítil tu zodpovědnost, on asi každej normální člověk by byl nervózní z představy, že živí další lidi a musí, může si dovolit jednou za sezónu chřipku, ale při delší pracovní neschopnosti může být problém. To akorát my ženský máme výhodu, že s dítkem jsme doma většinou my a tuto starost má někdo jiný. Máme zase jiné starosti, ale kterou to dopředu trápí, že se pár let nevyspí? Mě ta představa teda netrápila, když jsem chtěla dítě. A netrápila mě ani, když jsem chtěla druhé a věděla celkem dost dobře, do čeho se hrnu. Chlap se, pokud je trochu normální a ženě pomáhá, taky nevyspí, ale jemu třeba netikají ty biologické hodiny způsobem, že by mu to bylo jedno. Když mám někdy nemocné děti a musím k nim v noci vstávat, hrabu se fakt velmi velmi obtížně a ráno jsem k ničemu. Když jsem měla miminka, v obou případech jsem vyskočila jak laňka několikrát za noc a ráno byla jak rybička. Mužský asi vstávaj tím prvním způsobem, i když mají doma novorozence, třeba to podvědomě tuší. Prostě obecně si myslím, že se potřebuje rozhoupat. Můj se taky chvíli rozhoupával. Po prvním rozhovoru, kdy tu možnost přímo neodmítl, přes uvidíme, možná, pak řešení spousty detailů, které mě přišly nepodstatné, protože se vyřeší ad-hoc, přes následné tak jo, až po úsměv od ucha k uchu několik dní po tom, co jsem měla pozitivní test.

Nech to plavat, prášky hlavně ber, nemělo by to přijít dřív, než sám uzná, že je připraven, nevyptávej se moc často, abys mu to téma nějak nezprotivila, ale čas od času to nadhoď, například bych okatě zmínila, že budu načínat další platíčko. Pokud by se do půl roku sám nerozhoupal, teprv bych zkoušela nějaké promluvy, zda to myslel vážně a jak jsme na tom.

 
Markéta80
Hvězda diskuse 39671 příspěvků 06.09.18 21:40

kolik Vám je let a jak dlouho jste spolu? Nejspíš si to rozmyslel a nechce to říct ;) , ale jestli jste spolu chvíli nemá cenu kam spěchat. Třeba to tenkrát jen plácnul :?

 
ametyst
Extra třída :D 11234 příspěvků 06.09.18 21:45

@Slečna Ferka dneska je bohužel moderní svatba až po dítěti…

Zakl.počkala bych…a určitě bych nepřestávala prášky brát…Přála bych si chlapa co si dítě přeje stejně jako já.
Pokud odchází když si o tom chceš promluvit, co zkusit mu napsat dopis?

 
Tichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 06.09.18 21:51

Prášky bych brala a uz o tom nemluvila. Je zjevné, ze dítě teď nechce. Předtim to třeba jen plácnul a když to zacalo vypadat, ze nad tím uvazujes, cukl. A souhlasím se @Slečna Ferka - řešila bych nejdřív svatbu

 
malá_holka
Kelišová 5113 příspěvků 07.09.18 07:08

bez svatby že to nemyslí vážně? ty bláho lidi :roll: v kterÿm století to žijete? :mrgreen:

@divine woman píše: :zed: :zed: :zed: řekla bych, že s prášky končím a zbytek je na něm

tím se ale zbavuje zodpovědnosti a jen dělá naschvály na truc :nevim: jakože za každou cenu si vydupat děcko a chlap ať se s tím popere jak chce :nevim:

 
Lobelka28
Nováček 6 příspěvků 07.09.18 09:00
@Markéta80 píše:
kolik Vám je let a jak dlouho jste spolu? Nejspíš si to rozmyslel a nechce to říct ;) , ale jestli jste spolu chvíli nemá cenu kam spěchat. Třeba to tenkrát jen plácnul :?

Bude mi 22 a jsme spolu už 3,5 roku, nechci to udělat za jeho zády a nijak na něj tlačit :roll:

 
Markéta80
Hvězda diskuse 39671 příspěvků 07.09.18 09:31

@Lobelka28 a jemu? promluv si s ním ;) Asi má nějaký důvod proč nechce. Věk Tě netlačí tak je to ok, pokud jinak je vztah ok. Třeba chce dítě až do manželství ;) nebo se rozmyslel a dítě zatím nechce ;) Jak dlouho žijete spolu? my se sestěhovali po roce vztahu a 4 roky po seznámení byla svatba ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >