Neplodná jen IVF

5
9.4.21 04:26

Neplodná jen IVF

Ahoj holky, potrebuju od vás radu a trochu postavit na nohy. Včera jsem byla na laparoskopii, aby mi vyndali cystu na vaječníku(6×4cm). Operace proběhla v pořádku, ale po operaci pan doktor řekl, ze jsem měla silný zánět, který nebyl léčen a zlikvidoval mi oba vejcovody, tudíž jsem přirozenou cestou neplodná a jediná možnost otěhotnět do budoucna je IVF :( Je mi 19,tak asi chápete jak mi je :( Myslíte ze mám dr žalovat, ze to neřešila? Furt jsem u ni byla ze mě boli břicho a ona nic. Achjo :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1084
9.4.21 06:16
@Terezarr píše:
Ahoj holky, potrebuju od vás radu a trochu postavit na nohy. Včera jsem byla na laparoskopii, aby mi vyndali cystu na vaječníku(6×4cm). Operace proběhla v pořádku, ale po operaci pan doktor řekl, ze jsem měla silný zánět, který nebyl léčen a zlikvidoval mi oba vejcovody, tudíž jsem přirozenou cestou neplodná a jediná možnost otěhotnět do budoucna je IVF :( Je mi 19,tak asi chápete jak mi je :( Myslíte ze mám dr žalovat, ze to neřešila? Furt jsem u ni byla ze mě boli břicho a ona nic. Achjo :( :(

Myslím, že žalobou si nepomůžeš. Co bych ale udělala já na tvém místě, tak bych si nechala odebrat a zamrazit vajíčka. Ty víš, že stejně by to takto probíhalo a čím mladší vajíčka, tím lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9671
9.4.21 06:29

A oni kontrolovali i průchodnost vejcovodu? Jinak ty ses snažila podle tvých příspěvků otěhotnět už loni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
9.4.21 06:47

@Terezarr upřímně? Co si pomůžeš žalobou? Budeš mít pak lepší pocit? Nemyslím si.. Já mám taky papír, že děti přirozeně mít nebudu, no nakonec mám nějakým zázrakem dokonce 3. Jednoduché to nebylo, ale… Osobně bych si nechala hlavně odebrat a zmrazit vajíčka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 07:18

Pokud jde o to, že nemáš pruchodne vejcovody, zázraky se dějí. Řekli mi, že je nemám pruchodne a tehu jen po ivf. Ivf neúspěšně a po 2,5 roce „snažení“ jsem otěhotněla přirozeně.

• Citovat
  • Nahlásit
2216
9.4.21 07:33

Zalovat samozrejme muzes, resp muzes zkusit podat nejdriv stiznost na lekarskou komoru, ovsem prokazat zanedbani pece je velmi tezke, nejdriv si zazadej o kopii karty od sve gynekolozky, musis mit v ruce nejake informace, kde bude, ze jsi tam chodila opakovane s bolesti bricha a jakym zpusobem te lekarka vysetrovala..pokud opravdu neco zanedbala, pak bych to nenechala byt… a k tomu ivf..ja nevim, jak se deji zazraky, nemam s tim osobni zkusenost, my jsme s manzelem oba naprosto v poradku a stejne jsme museli na ivf, neni to zadna hruza, navic bez jinych problemu nejsou potreba zadne extra laboratorni metody, takze to neni az takova suma a u mladeho, zdraveho paru to jiste vyjde velice brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20012
9.4.21 09:07

Rozdíl mezi tebou a asi 7% žen je v tom, že ty o své neplodnosti víš, ony to zjistí po dlouhým snažení. Žalobou si nepomůžeš, ale lékařce bych to asi o hlavu omlátila. Místo soudu, který stejně nemáš šanci vyhrát, si ty peníze ukládej a šetři na IVF. Jsi mladá, vajíček máš dost a jen funkční problém. IVF zvládneš s minimální cenou. Tragedii bych z toho nedělala, řešit se to dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.4.21 12:28

Moc všem děkuji za reakce. Žalobu nejspíš podávat nebudu, plodnost mi to bohužel stejně nevrátí. A abych neodepisovala každému zvlášť, vejcovody už průchodné nemáme to jen mrtvá tkáň a za 2 měsíce mi je budou odstraňovat. Mockrát děkuji všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
9.4.21 17:14

Většinou zde radíte, že byste lékařku nežalovali. Ano, je složité něco prokázat, ale já bych tu žalobu určitě zvážila nebo minimálně stížnost (podle toho, jaké se jí podaří dát dohromady důkazy).

S IVF se jí s největší pravděpodobností podaří otěhotnět. Jenže nejde jen o peníze, které bude IVF stát, ale i o její zdraví, protože prostě IVF s sebou určitá rizika nese a ona je nyní bude muset podstoupit a není jisté kolikrát. Navíc do každého vztahu půjde s tím, že ji jednou čeká IVF. Zdraví evidentně poškozené má a nejde jen o ni, ale i o další pacientky dané lékařky, protože jestli opravdu došlo k zanedbání péče, může k ní dojít opět u někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
9.4.21 17:52

@Terezarr do dnes lituji ze jsem ji nepodala, už jen pro svůj pocit. Měla jsem to přesně jako ty, stále bolesti v podbrišku a MUDr nic neřešil a jeho odpověď vždy byla že nic nevidí tak je vše v pořádku. Po mimodeloznim těhotenství mi zjistili neléčené záněty, tak jsem přišla o oba vecovody. Po cca 10 letech snažení a několik neúspěšných ivf asi nemusím říkat jak se cítím. Ano, každý ti řekne že mas stále šanci mít miminko pomoci ivf, to je pravda, ale už málo kdo vidí ten nespočet peněz, nervu, strachu a hlavne zdraví. Velký plus je tvůj věk, tak na nic necekej a jdi do toho. Přeju hodně štěstí a hlavně pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat