neposedne miminko

74
16.6.07 12:05

neposedne miminko

Chtela jsem se zeptat, zda nekdo ma take tak neposedne miminko. Nasemumladsimu je osm mesicu a je to desny cipera. Vubec nevydrzi napriklad jist lzickou, protoze ho to nebavi. Musim mu u jidla porad necim zabavovat, aby vubec snedl par lzicek. Nebo v naruci se ani trochu nechce chovat, hned se otaci, aby mu neco neuteklo a pri piti mlicka se po castecnem zasyceni hned vymrsti a chce pryc. Od sedmeho mesice se plazi a je desne rychly. Pri prebalovani se mi behem sekundy otoci na brisko, takze jsem vzdycky uplne mokra. Oblekani je taky katastrofa, to provadim vetsinou uz na brichu, za hrozneho jeceni. Muj starsi syn byl taky velmi divoky,ale tohle je fakt extrem. Porad si rikam, ze az zacne sedet ci chodit, tak se uklidni. A jak je to u vas? Mate nekdo podobnyho exutka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
16.6.07 12:19

mala je tak yjak z divokych vajec-ale zas si rikam lepsi aktivni dite nez placka placata-prebalovani-desny-porad se krouti na brisko,oblekani to same-v kocarku totez-miluje polohu na brisku takze jezdila tak i v kocarku pak presl ado jizdy na 4 a ted uz si i klekala tak to zas ne :roll: no a ted uz zacala sedet takze jsem ji priksirovala a je relativni klid-ufff.ale vypit mliko u me?? ani nahodou-v postylce na nekolikrat a mezi tim musi delat blbiny okolo aby ji neco neuteklo.porad se nekam sape takze je opravdu uz ted co hlidat-naucila se behem jednoho tydne lezt po 4 klekat si u veci a sedet-predtim s ejen plazila…takze myslim ze to neni az tak neobvykle-jen nas z toho bude brnet hlava a bolet nohy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
16.6.07 12:25

Ahoj GAbi,
tak to jsi me uklidnila, ze v tom nejsem sama. Koukam, ze jsi z Liberce. Ja vsice bydlim v Nnichove,ale do Liberce jezdim casto na dyl za mamkou. Tak se treba s tema raubirema jednou potkame…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
16.6.07 12:32

klidne se ozvi-ja se dost casto chodim prjit k prehrade-vemu deku a mala je spokojena a ja taky-kouka okolo ,hraje si,leze po me ,trha si travu a mame pohodicku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
16.6.07 19:59

I já mám pěkného divocha … už od narození. Když mu byl 1 měsíc, tak mu na rehabilitaci říkali „to je ten, co pořád běží a nejde zastavit“ - pořád totiž v leže na zádech kopal nohama. Ta divokost mu samozřejmě zůstala. Jíst taky nevydrží - jednu chvíli jsem ho musela krmit u televize, aby zůstal aspoň chvíli v klidu. Kojení byl děs a hrůza už od narození, neb pořád kopal, vrtěl se atd. Po 3 měsících věku má jen jedinou možnou polohu na kojení - v leže na boku.

Syn taky není chovací typ - jakmile ho někdo chová, nelíbí se mu to, dokáže se vysmeknout, kroutí se - asi mu vadí to omezení v pohybu. Teď mu bude 1 rok a i to kopání nohama mu zůstalo. Největší problém je v tom, že se v noci pořád odkopává, tak ho už ani nepřikrývám (v těch vedrech to nevadí).

V postýlce jedině stojí a nejde položit. Musím čekat, až se unaví, spadne a sám usne. Už má dost velkou sílu, tak ho prostě položit ani nezvládnu :) Přebalování a převlékání je kapitola sama pro sebe. Převlékám ho tak, že za ním utíkám po čtyřech (ale syn je zpravidla rychlejší). Na zadku nevydrží sedět ani minutu, pořád musí někam lézt, na něco šplhat …

Prostě hrůza. Pořád mu musím stát za zadkem, aby nespadl, něco si neudělal, tak nemám prakticky na nic čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
16.6.07 20:19

je, taky se pridavam do klubu :-)

kdyby jste videly co ted vyvadi v postylce a to uz byla nacnuta, ja myslim, ze je na solarni pohon :lol: . dokud bude svitit slunicko jede a jede. presne dokud nepadne, nespi. To co dneska predvadela bylo extremni, snad ji omlouva, ze ji rostou zuby :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
16.6.07 21:52

TAk aspon nejsem sama. Ted tady sedim a bojim se jit spat, protoze mame casto noci, kdy to pokracuje a milostivy cestuje po postylce, budi se po pulhodkach a jeci, protoze se nemuze uvelebit a najit asi polohu. On je aktivni i pri spanku. Dnes si pri prebalovani stacil zaspinit od kakani dvoje ponozky a pri jidle dve bodicka. Tak jen doufam, ze je to nekdy prejde a nebudou i v budoucnu hyperaktivni. Co dnes predvadel a predvadi, nejradsi bych s nim sla k psychologovi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
16.6.07 23:02
nole píše:
TAk aspon nejsem sama. Ted tady sedim a bojim se jit spat, protoze mame casto noci, kdy to pokracuje a milostivy cestuje po postylce, budi se po pulhodkach a jeci, protoze se nemuze uvelebit a najit asi polohu. On je aktivni i pri spanku. Dnes si pri prebalovani stacil zaspinit od kakani dvoje ponozky a pri jidle dve bodicka. Tak jen doufam, ze je to nekdy prejde a nebudou i v budoucnu hyperaktivni. Co dnes predvadel a predvadi, nejradsi bych s nim sla k psychologovi…
jo a on bude nejhodnejsi na svete-chi-neres to-proste to musime jen zvladat-jsou takovi-vidis ze v tom nejsi sama a ze je to normalni :wink: mala dnes usla az o hodinu dele nez noralne a jeste na rukou… ale je fakt ze jsem mela navstevu -no jo.. neudelas nic-proste je to zive ditko-hlaska ze je na solarni pohon me pobavila-fakt asi jo… jinak fakt nevim kde bere tolik energie-chce to pevne nervy a spoustu-spoustu lasky.jdi se tedpodivat na toho spiciho drobecka a a vsechno mu odpustis a budes jenom vnimat to jak dycha a voni…ja uzasny ,je svuj a potrebuje Te -je jedinecny…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
17.6.07 09:59

Ahoj,

u nás to bylo podobné, k částečnému zklidnění ale došlo až kolem 2. roku… U nás mě kromě temperamentu nejvíc ničila zvídavost. Např. na 1. narozeniny vlezl do pračky (máme horní plnění :-)) Chce to prostě vydržet. Jo a chování obličejem k tělu a ne do prostoru jsme odbourali asi ve 3 měsících, jinak se nechtěl vůbec chovat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
17.6.07 14:30

Fakt mě uklidňuje, že nejsme jediní, kdo má malého Lotranda! Náš Víteček je divoký (a bohužel uřvaný :( ) už od narození, spává už od miminka jedině na bříšku, aby měl co nejmíň podnětů. Lézt a stavět se začal v 6,5 měsících. Nyní dokáže vylézt na jakýkoli gauč nebo manželskou postel, na konferenční stolek, do myčky a do trouby, do vestavěné skříně, do odpakového koše … :? . Pořád něco objevuje, to je zázrak, když si vydrží dvě tři minutky hrát s vláčkem. V náručí prostě pořád někam šplhá eventelně skáče šipky z náruče pryč. Začíná chodit, tak doufám, že ho stačím uhlídat, aby mi neutekl 8) …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
17.6.07 21:09

Náš Tomík je taky strašně aktivní. Je píšeš u přebalování je velký problém udržet ho na bříšku. Už sedí a lozí, ale tím je ještě aktivnější. Před chvílí se u mě choval a tak mlátil do klávesnice, že jsem měla strach, že bude po ní. Ale udržet ho dál to je taky problém, nevím kde se v takovým drobečkovi (Z našich 3 dětí je nejdrobnější) bere taková síla. Spíš se děsím až bude chodit, to bude jak vítr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.7.07 15:26

neposedné miminko

Tak to jsem se uklidnila, že v tom nejsem sama. Mám doma malou teroristku, která už od narození toho moc nenaspí a pořád brečí (spí asi tak 7hodin za celý den.) Je hrozně aktivní už v porodnici běhala dlouhé tratě (ruka, noha, ruka noha) Teď ji je 5 měsíců a nevydrží na jednom místě, tak se mi pořád vzteká. Já jsem z toho na prášky celý den jenom, brečí a vzteká se. Od 3 měsíce se převrací z bříška na záda a od 4 měsíce ze zad na bříško, ale ani v jedné poloze nevydrží i když má u sebe hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
189
6.7.07 21:22

Holky, tak to jsme na tom úplně stejně. Moje princezna neváží ani 9 kg. Naštěstí se tomu doktorka jenom směje a říká, že si nedovede představit, kolik bych toho musela nacpat, aby při svém temperamentu vážila víc. Jídlo je pro mě noční můra. Musím si připrvit dostatečnou zásobu lákadel (hračky do krabiček, aby musela chvíli otvírat, atd.), aby snědla aspoň pár lžiček. Ale je pravda, že když ji po tom maratonu uspím (jsem z toho celá zpocená), tak to tomu vrnícímu uzlíčku všechno odpustím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
6.7.07 21:37

Ahoj, přidávám se do klubu, taky je divoká a neposedná. Přebalování a oblékání je děs a většinou i řev. U jídla musím taky dělat neustále kraviny a vymýšlet podněty na zabavení, jinak by nic nesnědla. Začala lozit a chodit za ruky, tak už nevydrží vůbec. Holt, asi máme hyperaktivní děti.

Jo a taky jsme drobci, v 8m měla 6,6kg. Teď ale víc jí, tak snad už máme přes 7kilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
8.7.07 16:54

Zari, nechci strašit, ale mě malá kolem 9, 10 měsíce taky začala pěkně jíst (přibrala 1/2 kg za měsíc!!!), ale v roce utrum a mám problém do ní tu lžičku nacpat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama