Dítě závislé na mamince.........

272
6.6.07 10:06

Dítě závislé na mamince.........

Ahojky mamky, mám takový dotaz. Začalo to asi před 14 dny. Dcera začíná být na mě hodně fixovaná a já nevím proč. Doteď bylo vše v pohodě, ale teď ji nechám třeba na chvilku před poštou a začně plakat, nebo mi ji hlídá kamarádka před obchodem a začne plakat. Dřív to nedělala,byla spokojená v kočárku i beze mně. Nebo když jsme někde na návštěvě a já si jdu třeba odskočit hned začne plakat,přitom je tam i manžel,ale to nepomáhá. Za to doma to je bez problému. Může být s manželem sama celý den a v pohodě. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
6.6.07 10:27

Sára když se narodila, do půl roku byla miliónový miminko. Neznám proplakaný noci, vztekání, nic z toho. Cca před 14 dny, jako by nastal zlom, ona se hrozně změnila. Vyžaduje pozornost, chce, abych byla s ní. Vydrží si hrát, ale jen chvilku, pro mě docela šok, když si v pohodě hrála i 2 hodiny, já mohla uklidit, uvařit, to teď nehrozí.
Když si jí vezme někdo cizí a ona na mě nevidí, tak začne natahovat. Myslím si, že je to normální jev „mamánkování“, obvykle začíná kolem 8 měsíce. Takže vydržet :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
6.6.07 10:28

Říká se tomu separační úzkost a dítě si tím do tří let projde několikrát - a pokaždé to po nějaké době odezní. Je to dost náročné období, ale opravdu neboj, je to přirozené.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
6.6.07 11:18

Ahoj,

bud rada ze vydrzi alespon s tatou :) ja mam mamanka od narozeni, nemuzu se od nej hnout - jakmile me nevidi tak spusti rev (chodime spolu i na zachod)… dokaze si vyhrat sam (ale musi me videt a musim na nej celou dobu mluvit) :) s tatou si pohraje ale musim byt u toho a nesmim kamkoliv odejit to je pak problem :) kdyz jednou za cas hlida pres noc moje mamka (abychom si s manzelem nekam vyrazili) tak ji enchce usnou a pak se se mnou dalsi rano nebavi… a kdyz jsme nekde na navsteve tak porad po ocku kouka jestli tam jsem taky (i kdyz vypada jak rozkosny detatko co se na vsechny smeje) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
6.6.07 11:18

Tohle období poprvé začíná u dětí kolem 8. měsíce, tvoje dcerka se asi právě do takového období dostala.
Předtím pro miminko existovalo jen to, co v tu chvíli vidělo. Jakmile mu něco zmizelo z dohledu, jako by to pro něj neexistovalo. Čím je dítko větší, tak už chápe, že věci a osoby existují, i když je nevidí. Nejvíc se to projevuje na mámě - asi každé dítě si tím projde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
6.6.07 11:57

Ahoj,

jojo, separacni uzkost se objevuje u vetsiny miminek mezi 7-10 mesicem. U prvni dcery jsem to zazila a odeznelo to zhruba po trech mesicich. Ted ma dva a pul roku a opet zacina byt mazliva.

U druhe dcery me to nejak minulo. Uz ma pres rok a porad nic. Tak si rikam, jestli me to dite bude vubec nekdy potrebovat…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
6.6.07 12:36

No jo,ale dcera právě není vůbec mazlivá,chci si ji přitulit a hned mě odstrkuje. Doma může být beze mě to ji nevadí,ale jinde to už je problém. Snažím se jí učit samostantosti,takže si umí hrát sama v tom problém není. Ale jak píšete asi to bude ta seprační krize,tak holt musím vydržet snad to se to zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
6.6.07 12:57

TAk toto téma je pro mě (pravděpodobně) také aktuální.Naše Emička před 14 dny sfoukla první svíčku na dortu a asi v té době začalo naprosto šílené období a já nevím, zda je rozmazlená nebo se jedná o separační úzkost.Jak ráno vstaneme, tak se od ní nesmím hnout.V klidu se nasnídat, umýt nádobí, nebo cokoliv udělat je téměř nemožné.Malá na mě neustále visí a jakmile si sní nejdu hrát nebo jí nechovám, tak dostane záchvat pláče a vzteku.Nevím, jak na to mám reagovat - zda jí mám podléhat a na všechno se vykašlat nebo jí trochu vychovávat a nechat jí vyvztekat…Kolikrát musím zavřít okna, aby sousedi neslyšeli, jak se malá vzteká.Zní to, jakobych jí mučila.
Pokud je doma taťka, tak si s ním vydrží chvilku hrát, ale po chvilce mě začne hledat.Pokud však nejsem doma nebo malou hlídá babička, tak není nejmenší problém…Co si myslíte mamky…rozmazlená nebo úzkostná???díky Evropanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
6.6.07 13:38

Evropanko, hlasuju pro normální - uvidíš, že to přejde, dej jí čas… Jen to někdy trvá několik měsíců - což je kvalitní teror…
A neboj, hned pak skočíte do vztekacího období :D:D:D:D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
6.6.07 13:48

Ahoj - tak jsem se právě od vás poučila, že se tomu tedy říká „separační úzkost“.
Taky jsme si prožili.
Asitak do 9 měsíců jsem se všude chlubila, jak se malá na každého chechtá a jak mě nepotřebuje, a jak kdybych ji nechala stát v parku v kočárku, tak se nechá odvézt někým cizím.
Taky to přestalo…
Jenom si už nepamatuju, kdy nás to pustilo. Možná to mělo i nějakou přestávku, ale spíš mám dojem, že už to od té doby nepřestalo. Takže teprve čekám :lol:
Ovšem mohu říct, že daleko „kvalitnější“ bylo nastalé období vzoru. Malá byla trošku vzteklounek od narození.
Ovšem ve 2 a čtvrt roce to vygradovalo!!
Klasika - válení po chodníku, válení po koberci, řev a jekot :roll: :roll: plus komentář sousedů, kteří vylézali na chodbu, aby se podívali, co té malé ubohé holčičce provádíme, že spouští sirénu.
No - provedli jsme jí například to, že místo dvou látkových plenek na žmoulání do ručičky jsme vzali pouze jednu látkovou plenku.
já bláhová jsem si myslela, že ji cestou po schodech přesvědčím, že jedna látková plínka do ručičky stačí.
Nakonec nám manžel musel hodit z okna tu druhou plínku v igelitovém sáčku, protože sousedka začala navrhovat, abysme šli s malou k doktoru pro PRÁŠKY NA UKLIDNĚNÍ.
No, jako občas jsem na ty prášky byla zralá spíš já 8) - ale zvládli jsme to i bez prášku a ve dvou letech a 7 měsících má období vzdoru pauzu. Je mi jasný, že se můžu ještě těšit. papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.6.07 13:58

Ahoj, je to separační úzkost, a buď ráda že ji má, aspoň víš že se vyvíjí, tak jak má, je to klasické období. Spíš by bylo divné, kdyby jej neměla, ale i to může být u některých dětí v normě, zvláště pokud je kolem nich odmalička plno lidí. Na separační úzkost pak navazuje strach z cizích lidí (projevuje se pláčem nebo stydlínstvím). Ještě jednou se separačka může objevit okolo 18 měsíců. Samozřejmě je to tak jako se vším, +- nějaký ten měsíc podle prcka. Jinak já bych za to byla ráda, protože víš že všechno je ok. beru to tak že separačka, první vzdor i revolta u puboše musí přijít, protože jinak ¨někde něco nehraje :D

• Nahlásit
  • Citovat
574
6.6.07 18:26

Tak nevím, můj syn je asi nevyvinutý, protože separační úzkost zatím neprožil nebo ji měl tak nenápadnou, že jsme si ji asi nevšimli :) . Zato dcera se tedy „vyvíjí“ pořádně, protože ta by zas na mě byla přilepená pořád, jak se na ní podívá někdo jiný, řve jak protržená… 8O :) :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
6.6.07 20:15

pitrisek - sceny kvuli latkovce na zmoulani zname velmi dobre. Obe dcery jsou na tom zavisle. Plince rikaji BUBU a ja jsem na to celkem alergicka. Porad totiz nekde BUBU hledame a co je jeste horsi…ztracime je na vychazkach.

Zuzicek - pokud se mala zlobi jen venku, ze maminka neni nablizku, tak se raduj. Je jen malo takovych samostatnych exemplaru.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
6.6.07 20:37

Terik - no zaplaťpánbůh že je to jen venku, doma na mě nevisí,můžu odejít nakoupit nebo prostě vypadnout ven a v pohodě zůstane s manželem. Tak to jsme na tom ještě docela dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.16 20:24

...

Chci se zeptat koncime 5ty mesic a muze byt na me zavisle? kdyz me nevidi dela kalisek a natahuje a usinat chce jen semnou a pritiskle na tele je to mozny ze uz tak brzy???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama