Co na vyrážku?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
debora
Povídálka 50 příspěvků 20.05.07 20:19
co na vyrážku?

Ahoj holky,mé 16 měsíční holčičce se udělá vždy,když je sluníčko,teda velké vedro,nějaký ekzém na pusince a nemůžeme se toho zbavit,už jsme začali používat ochranný krém s faktorem 40,předtím jsme měli faktor 20 a nepomáhalo to.Nevíte jaká mast by na to mohla zabrat?Zašly bysme ke kožnímu ale ten náš je už starý a na všechno dáva tu samou mast.Děkuji za odpovědi.

Přečtěte si článek: Vyrážka u novorozenců a kojenců, kdy k lékaři?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xxsigi
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 20.05.07 22:21

Ja mam 8. mesicniho chlapecka. Ten ma vzdycky uple cervene licka, jdou videt zilky a ma hrozne suchou tvaricku. Pani doktorka nam poradila Infadolan, ale ten nam moc nevyhovoval. Nakonec jsem koupila v lekarne krem Aderma na suchou a atopickou kuzi a tim mazeme a je to o moc lepsi.

zanda
Nováček 2 příspěvky 21.05.07 14:53

Ahoj,můj tříměsíční syn se mi osypal poprvé asi ve čtyřech týdnech a naše dětská dr.nám napsala Holtův krém.Sice příšerně smrdí,ale opravdu mu pomohl.Min. týden měl na čele jakoby ekzém,tak jsem ho tři dny po sobě mazala a má čelíčko úplně hladké.Akorát se to maže na noc,protože prý na to nesmí přijít sluníčko.

debora
Povídálka 50 příspěvků 21.05.07 22:26

díky holky jste zlaté

biba
Kecalka 443 příspěvků 22.05.07 17:34

Ahoj, dcera měla atopický ekzém, výborný byl konopný krém na ekzém od fy Cutishelp (v lékárně). Ted má jen suchou kůži, tak mažeme modrou Indulonou, taky s dobrým efektem.

Apolena01
Kecalka 228 příspěvků 23.05.07 21:45

Deboro,
může se jednat o periorální dermatitidu. Doporučuje se nepoužívat zubní pastu s florem (což je u dětí problém , protože k nám se dováží pouze asi 2 a jsou dost drahé).Exém může být také způsoben změnou opal.krému, hlavně pokud je parfémovaný. Nejlépe na delší dobu vy:,–(it veškeré krémy a zubní pasty s florem (i fluoridové tablety, pokud dáváš)
Apolena

adusum
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 01.06.07 08:24

Zdravím!
Vyrážka má určitě mnoho příčin a podob a každému zabere něco jiného.Můj syn měl pupínky nejprve na tvářičkách a postupně se mu to rozšířilo na hlavičku.hrudníček a ruce.Trápila ho od 14 dnů minimálně do dvou měsíců…Byla jsem už zoufalá.Nejdřív jsem myslela,že se mi zpotil,ale potničky to nebyly.Dostali jsem Holtovu mast (ale kamarádka laborantka mi říkala,že v tom je thér,tak jsem z toho měla divný pocit),ale ta nám stejně moc nezabrala.Používala jsem odvar z řepíku,trochu to bylo lepší.Peru v dětském prášku,oblékám malého do bavlněného oblečení.Plně kojím,takže to mohlo být i z jídla,které jsem zkonzumovala a dostalo se to do mléka.Kosmetiku používám jen pro alergiky.Na kožním nám jako diagnozu uvedli dermatitidu (obecně zánět kůže),dostali jsem tři mastičky,ale výsledek po týdnu nic moc…
Zachránila nás až návšěva kamarádky,které poradil jeden pan doktor - dermatolog,ať používá INDULONU červenou , tu desinfekční.Koupila jsemji,stojí cca.34Kč.A stal se zázrak!!! Vyrážka začala mizet,malý se přestal šmudlat,jak ho to svědilo.Občas se nám někde něco objeví,ale v takovém rozsahu už ne.Doporučuju všem a tuto pro mě cennou radu předávám s díky dál!Pokud pomůže třeba jen jedné z vás,budu ráda.
Mějte se!

xxsigi
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.06.07 14:04

AT ZIJE INDULONA!
Ja mazu modrou. Vsechno, sebe, maleho a nemuzu nic rict. Dokonce mi ji doporucili na koznim, ze to je snad to nejlepsi, co muze byt a hlavne na indulonu nebyly zaznamenany jeste zadne alergicke reakce.
Takze idulone zdar :D

ivodička
Závislačka 3364 příspěvků 18.02.13 21:11

Maminky, můj syn má už dlouho kolem pusinky tuto vyrážku. Na kožní chodíme, kortikoidy nepomáhají. Mírné zlepšení bylo po bepanthemu. Ještě jsem přemýšlela zkusit canesten. Nemáte někdo s tímto podobnou zkušenost, co bych mohla ještě zkusit? (syn je slabý atopik)

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 18.02.13 21:17

Co zkusit imazol? My většinou všechno mažem Niveou SOS a zmizí to. Jednou sme měly na puseně nějaký taky červený bebi a na to sme dostaly Funicid - nevím jestli je to přesně nebo tak nějak, ale je na předpis.

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 18.02.13 21:21

@ivodička LINOLA krem, zkus to..Koupila jsem ji synovi protoze jsem mu nasla vyrazku minuly tyden na nozkach…Linola je i pro atopiky..

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 18.02.13 21:23

Tak je to Fucidin krém ;)

ivodička
Závislačka 3364 příspěvků 18.02.13 21:25

Děkuji, a co ty krémy obsahujou? Jsou to také kortikoidy, nebo něco jiného?

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 18.02.13 21:27

@ivodička To nevim co to obsahuje, ale doporucila mi to dr a sama me rikala ze ta LINOLA je i pro atopiky..A vyrazka bych rekla ze nam mizi mazeme od minuleho pondeli.Zkus si to najit na netu. @ivodička

ivodička
Závislačka 3364 příspěvků 18.02.13 21:28

Jojo, díky, už jsem to našla a studuji ;) :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama