Nepovedený obchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alexissss
Nováček 9 příspěvků 18.01.18 09:58
Nepovedený obchod

Holky, třeba mate stejnou zkušenost. 2.1. Jsem prodala pánovi masku star wars. 14.1. Přišla první stížnost ze je maska hodně poskrabana, což nebyla pravda. Dnes přišel další e-mail, ze do ni dal baterky a nefunguje. Přitom mám svědka ze nez jsem to posílala, tak jsem tam zkoušela baterky a vše fungovalo. Ted apeluje na to, ze chce v 14ti denní lhůtě vrátit zboží a já nechci vracet peníze za zboží které pravděpodobně on rozbil. Nevim jestli by byl schopny to dat az k soudu, každopádně by me zajímalo, kdo ma větší šanci na vyhru. Třeba mate doma právníka nebo podobnou zkušenost, tak budu rada když napisete :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

arinecka
Závislačka 4679 příspěvků 18.01.18 10:07

@alexissss Maska byla nová? Nebo použitá? Prodej byl asi soukromý že? Pán má smůlu, je na tobě jestli mu vrátíš peníze ale pokud víš na 100% že maska byla opravdu v pořádku při odeslání tak bych se s ním nebavila.

Rebelka112
Stálice 85 příspěvků 18.01.18 10:08

8o ignoruj ho.

Nemohlo dojít k rozbití během přepravy?

free333
Neúnavná pisatelka 19262 příspěvků 18.01.18 10:10

@alexissss
Já bych mu napsala, že mám věc nafocenou a mám svědky, kteří potvrdí, že to bylo v pořádku a myslím, že dá pokoj ;)

tumpach
Kelišová 5870 příspěvků 18.01.18 10:11
@Rebelka112 píše:
8o ignoruj ho.Nemohlo dojít k rozbití během přepravy?

taky mě napadlo, jestli nemohlo dojít k rozbití během přepravy, nebo si jenom vymýšlí a ona funguje? :think:

Rebelka112
Stálice 85 příspěvků 18.01.18 10:19
@tumpach píše:
taky mě napadlo, jestli nemohlo dojít k rozbití během přepravy, nebo si jenom vymýšlí a ona funguje? :think:

Je pravděpodobné, že si vymýšlí a jenom zkouší, jestli by byla paní ochotná peníze vrátit. Na druhou stranu pokud zboží došlo rozbité vinou dopravy, měl by uplatnit reklamaci u dodavatele, ovšem záleží přes jakou společnost paní posílala, každá má jiné podmínky :nevim:

Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 18.01.18 10:30

Na vrácení peněz nemá nárok. To se týká pouze podnikatelů. Ani nemá nárok na jakoukoliv záruku, pokud jste si ji předem neujednali. Riziko je na straně kupujícího. Pokud nakupuje bazarové zboží, má si převzít osobně a vyzkoušet. Napiš mu, že máš na funkčnost svědka. Vrácení peněz nebo sleva je pouze na tvé dobré vůli.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 18.01.18 10:32

Kdyby se rozbila během přepravy, tak to reklamuje hned, ne po 12 dnech, ne? Spíš si to rozbil sám a teď něco zkouší.
Jestli se nepletu, nejsou pro prodej použitého zboží jiné podmínky, než u nového? (třeba s tou možností vrácení apod.?) Zkusila bych napsat mail na dTest. :think:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27290 příspěvků 18.01.18 10:32

@alexissss a ty máš eshop? Nebo jsi to posílala jako soukromá osoba, od které koupil použité zboží? Pak se žádná čtrnáctidenní lhůta pro vrácení na tebe nevztahuje… pokud máš svědky, že maska fungovala a nebyla rozbitá, tak bych mu to napsala a má smůlu…

Káťa19
Kelišová 7132 příspěvků 36 inzerátů 18.01.18 11:04
@Regina Hero píše:
@alexissss a ty máš eshop? Nebo jsi to posílala jako soukromá osoba, od které koupil použité zboží? Pak se žádná čtrnáctidenní lhůta pro vrácení na tebe nevztahuje… pokud máš svědky, že maska fungovala a nebyla rozbitá, tak bych mu to napsala a má smůlu…

Presne tak, nepises zda byl obchod soukromy? :nevim:

alexissss
Nováček 9 příspěvků 18.01.18 13:16

Holky, maska byla použitá, ale 100% funkční. Obchod byl soukromý, skrz bazárek na netu. Ale domlouvali jsme se po mailu.

alexissss
Nováček 9 příspěvků 18.01.18 13:18

Věřím, že se někde mohla škrábnout během přepravy, ale zkoušel na mě, že do toho blbince, jak se dávaj baterky, že to bylo zrezlý a byla tam vylitá baterie. Je to bbost, dávala jsem tam baterku když jsem to zkoušela před odesláním a hned jsem jí zase vyndala, nemělo se tam co vylít.

alexissss
Nováček 9 příspěvků 18.01.18 13:21

On si nejdřív stěžoval, že je poškrábaná a pak 4 dny na to napsal, že tam zkoušel dát baterky a nefunguje to. Spíš ho asi s prominutím sralo, že nevypadá uplně jako nová, tak to zkouší přes funkčnost, abych mu vrátila peníze. Tak chci jen vědět, jestli mě třeba nemůže za tohle udat a tak, jinak to řešit nebudu. JEstli si to rozbil a chce to ted vrátit, to přece není můj problém.

Rebelka112
Stálice 85 příspěvků 18.01.18 13:27
@alexissss píše:
On si nejdřív stěžoval, že je poškrábaná a pak 4 dny na to napsal, že tam zkoušel dát baterky a nefunguje to. Spíš ho asi s prominutím sralo, že nevypadá uplně jako nová, tak to zkouší přes funkčnost, abych mu vrátila peníze. Tak chci jen vědět, jestli mě třeba nemůže za tohle udat a tak, jinak to řešit nebudu. JEstli si to rozbil a chce to ted vrátit, to přece není můj problém.

Ano, už se mu neozývej, nic Ti nehrozí. ;)

Monchichik
Závislačka 4733 příspěvků 18.01.18 13:36

@alexissss U soukromého prodeje žádných 14 dní na vrácení neexistuje, na vrácení nemá nárok. Napiš mu, že máš fotky a svědky, v jakém stavu si masku posílala. A baterky tam zkoušel dát po dalších 4 dnech? To mu jako přišla maska a on si jí nevyzkoušel? Napsala bych mu, že si neměl pořizovat zboží použité, ale měl si koupit nové. A ukončila bych s ním diskuzi. Nic ti nehrozí.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >