Neumím prodávat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sára 1
Echt Kelišová 8534 příspěvků 11.12.17 15:07
Neumím prodávat

Mám doma hodně věcí po dětech, ale neumím je prodat. Když zadám nějaký inzerát, tak dám kolikrát fakt nízkou cenu a kolikrát o to nemá nikdo zájem. Nedávno jsem něco inzerovala za nějakou cenu. Paní měla zájem o jednu a já nakonec jí prodala i další věci, ale v podstatě jsem jí to spíš dala zadarmo. Chtěla jsem se toho zbavit a ne čekat kdo ví jak dlouho, jestli se vůbec někdo ozve. A dávat pořád nové a nové inzeráty se mi nechce. Přitom mám pár známých a ty prodají všechno - a ty ceny. Staré boty za 900 Kč. Hračky za dost vysokou cenu… Dostaly se mi do ruky věci, které bych rovnou vyhodila do popelnice. Ty známé na tom nejsou vůbec špatně - naopak, jsou na tom finančně velice dobře. Asi někde dělám chybu?

Příspěvek upraven 11.12.17 v 15:24

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 11.12.17 15:08

Fotky?

Aries6
Generální žvanilka 21873 příspěvků 2 inzeráty 11.12.17 15:12

@Sára 1 Neporadím, ale čistě ze zvědavosti si počkám na odpovědi ;) Já hodně věcí dostala, tak je dál taky dávám. A co, co jsem koupila, tak taky. Nemám chuť to fotit, naceňovat, aktualizovat. Jsou teda věci, které jsem prodala a ty, které ještě prodám. Ale vesměs na cenu, která je nižší, jak většina na bazarech. A zatím jsem vždycky prodala. Radši se toho za pár korun zbavím, jak to mít drahé a má mi to ležet doma.

Sára 1
Echt Kelišová 8534 příspěvků 11.12.17 15:27

@radkka No víceméně nejsem schopná se dokopat k tomu, abych to nafotila. Mám nafocené nějaké věci po mně, ale už jsem se nedostala k tomu, abych je někam dala na net. Něco (co jsem teď prodala) jsem chtěla dát na facebook do jedné skupinky, ale nepovedlo se mi to. :nevim: Na mimibazaru se to musí pořád aktualizovat a to mě opravdu nebaví. Dala jsem tam i věci hodně levně a stejně jsem neprodala. No a zase rozdávat to skoro zadarmo, to se mi nevyplatí se s tím fotit, měřit…

Sára 1
Echt Kelišová 8534 příspěvků 11.12.17 15:28

@Aries6 Já právě už pár věcí taky nabídla někomu zadarmo. No a pak zírám, když někdo prodává plyšáka Lamaze třeba za 300 Kč. To mně osobně přijde hrozně moc. :nevim:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 11.12.17 15:32

Já na to nemám nervy a vše posílám dál po rodině :nevim: Zrovna teď úplně nové sněhule, které jsem kupovala rok zpátky za 1300,– jako druhé boty synovi. Měl je jednou a letos už mu nejsou. Jsme první, kdo mají děti, takže s udáním problém není :lol: Jinak, mě jediné, co šlo prodat byly knížky. Hadry nabízí každý, tak o ně asi není zájem? :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 12471 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 15:39

Zkusila jsem prodat pod cenou věci po dětech nikdo to nechtěl napři rifle nové nenošené za 10kč :nevim: tak jsem to zabalila a půjde to známým at to využijí, rozdají nebo vyhodí už se s tím nebudu rozčilovat

lamicina
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 11.12.17 15:48

@Sára 1
no ale prodávat, znamená tomu věnovat čas a energii a to je to, co se ti nechce. Tak to je potíž no. A ano chce to dobré fotky, přesný popis, dobře nasazenou cenu atd. Podle mě se musíš rozhodnout, jestli prodávat chceš, což znamená čas a energii nebo rozdávat popřípadě hodit do kontejneru na textil. Já prodala po dětech skoro všechno a po sobě taky hodně věcí. Je to otázka poptávky ale i dobré nabídky. Např. věci po sobě prodávám přes vinted, ale dětský věci tam moc nejdou, ty zas hodně prodám přes FB bazárek s osobním předáním. Naopak např. boty superfit prodám přes mimibazar hned ten den, co zadám inzerát.

Sára 1
Echt Kelišová 8534 příspěvků 11.12.17 15:51

Koukám, že nejsem sama. Tak v čem tkví úspěch těch, co prodají. :nevim:

Petule030
Kelišová 5696 příspěvků 11.12.17 15:55

@Sára 1 Z vlastní zkušenosti kupujícího, fotky jsou pro mě důležité při výběru. Takže si dej tu práci a nafoť ty věci ;)

Gina
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 6 inzerátů 11.12.17 15:55

Taky nejsem žádný prodávající typ. Radši nabídnu věci za minimální cenu a jsem ráda, že se jich rychle zbavím, než tu čekat měsíce, než po tom někdo skočí. A to prodávám opravdu věci, které byly při pořízení drahé a jsou stále v top stavu. Všechno zbylé, nebo co se hned neprodá, balím do krabic nebo pytlů a jakmile je v okolí nějaká charitativní sbírka - do nemocnice, do Klokánku apod. předávám tam. Dneska jsem na fb viděla fotky nádherného klučiny za žateckého Klokánku, jak se k nim dostal ve špatném stavu, je po operaci nohou, maminy v diskuzi se tam předháněly, kdo mu koupí boty k Vánocům. A když jsem ho viděla s těmi starými hračkami v nemocniční postýlce, úplně jsem se zastyděla, že jsem kdy chtěla něco vůbec prodat, že jsem to rovnou těmto potřebným neposlala.

No jinak každopádně taky nemůžu z toho, když občas vidím nějaký inzerát, kde lidi píšou u sešmajdaných bot top stav a nabízí je za několik stovek, přitom já bych se styděla dávat je i zadarmo někomu dál a rovnou bych je hodila do popelnice. Ale tak asi to zkouší, on se třeba někdy někdo chytne. Je to asi i hodně kolikrát o štěstí, že na ten inzerát narazí ve správnou dobu správná osoba, které se vyplatí si tu byť předraženou bazarovou věc koupit, třeba ten člověk bydlí kousek, takže v tu chvíli nemusí platit dopravu, nemá čas prohledávat jiné bazary, potřebuje zrovna tu jednu konkrétní věc atd atd.

saadet
Extra třída :D 11795 příspěvků 11.12.17 16:33

@Sára 1 jak tu padlo, fotky jsou dulezite, stejne jako popis. Pak ja z osobni zkusenosti se nejlepe prodavaji veci kvalitni a drazsi. Ja tedy po dceri prodavala veci po balikach. Mela dost veci znackovych, ty to dle meho prodaly. Takovety lidl/hm/ca atd jsem davala k tomu zdarma nebo do kotejneru na obleceni. Dost taky zalezi na stavu. Ja prodavala veci v opravdu top stavu - ale dcera toho mela dost, takze i ty vecinz lidlu nebo hm byly moc pekne… Ale ja i prala v detskem froschi a vse zvlast (mysleno jeji veci). Jo a nejvic prodam tady a na bazosi ;) jinde jsem to nikdy nezkousela..

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 11.12.17 16:55

Fotky jsou hodně důležité. Každou věc jsem nafotila, přeměřila a nacenila.Po synovi zatím nic neprodávám. Zatím si to nechávám, když by bylo druhé. A to stejně vyberu a budu prodávat kombinezy, bundy, mikiny a kalhoty v top stavu. Ostatní poletí. Já třeba na bazarech trika po dětech nekupuji, už nekupuji ani punčochy. Prodávala jsem věci po sobě. Dávala jsem do do třech bazarů. Pokud fotit nechceš, tak napiš na fb, že máš věci po dítěti, které prodáváš a s maminkama se sejdi.Ale práce s tím bude tak, jako tak :nevim: Je tedy pravda, že některé mámy jsou nevděčné a chtějí nejlépe vše zadara.Na těch fb bazarech pozor, tam je opravdu potřeba se sejít osobně. Nic nikomu neposílej. Je tam spoustu podvodníků a denně čtu stížnosti. Nejlepší jsou ověřené bazary jako je třeba mimibazar

Sára 1
Echt Kelišová 8534 příspěvků 11.12.17 18:11

Je jasný, že to, co prodávám, nafotím. Ale když vidím, že to nikdo nechce, tak prostě slevím na cenu, za kterou mi to kolikrát přijde fakt skoro zadarmo.

Petra Z
Hvězda diskuse 51680 příspěvků 11.12.17 18:26

@Sára 1 prodávám ve skupince na FB maminek z našeho města…
a co neprodám, nosím na sociálku, tam už to paní přerozdělí potřebným..ono když dneska nový triko koupíš za 50,těžko za něj mohu chtít 45 kč
Takže třeba 15 triček po klukovi nechám za 80 kč a tak…a peníze házím do kasičky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama