Nepravidelný cyklus

9541
23.12.08 21:28

Nepravidelný cyklus

Ahoj holky, nevíte nějaké způsoby, jak přivolat MS, popřípadě aby se tělo nějak nakoplo a byl cyklus pravidelný? Po vysazení (i s HAK) jsem jí měla nepravidelnou (32-36dní) ale teď nechodí skoro vůbec :( poslední 2 MS byly po 63 a 45 dní, obě po Agolutinu, což se mi moc nelíbí, že mi ho dávají :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
23.12.08 22:15

Radu nemám, jen útěchu, že jsem na tom stejně a to neberu a skoro vůbec jsem nebrala HA.
Hlavně ty období před :-) a když trvají 14 dní, fakt chuťovka.

Mám jen útěchu, i tak můžeš ovulovat - v pohodě jsem otěhotněla a donosila mimi, samozřejmě že ovulace tehdy byla 24. den cyklu…

Na tvém místě bych pátrala, zda-li máš ovulaci, pokud ano, nic neřešila, nic s tím neuděláš. koušela jsem lecos, třeba teplou vanu, forkou flašku, nic nepomůže.

Jinak i po hormonech menstruuji později, než je obvyklé (vyzkoušeno vícekrát, včetně HA). Proč, to mi nikdo nevysvětlil, jen jsem vždy byla ujištěna, že nemenstruovat 60 dní nevadí a k tomu nikdy nedošlo, vždycky jsem „to“ nakonec dostala.

• Nahlásit
  • Citovat
17442
24.12.08 01:02

Pokud vím, tak Agolutin ničemu neškodí /naopak třeba u nás si ho jedna holčiina po ivf každý den ďobe, prý je to pro těhotenství pozitivní-dostala to v CAR/, bohužel ale taky nic neřeší, míněno pro další cyklus. Asi bych se pídila, proč tomu tak je, zvlášť jestli chceš miminko - může za tím být zvýšený prolaktin nebo polycystická ovaria a fakt není na co čekat, jestli tvůj dr. s tím nic dělat nechce, tak vyraž do CAR, teda jestli se už o mimi snažíte. Ale je fakt, že některé kamarádky si zkraje po dobrání HA stěžovaly na podobně rozhozený cyklus, který se jim časem srovnal. Já po prvním vysazení jsem na tom byla podobně jako ty, tak mi dr.na:,–(il v druhé půlce Proveru, ale cca po 4 cyklech jsem to nedostávala ani pro ní a podle dr.už na mě byla slabá a nic „silnějšího“ neexistuje. Doporučil mi otěhotnět, jenže to se s rozhozeným cyklem těžko praktikuje, skončila jsem v CAR a po problémech otěhotněla, teď už mám rozptyl minimální jen 28-36 dní :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.12.08 05:01

Já jsem neměla měsíčky po vysazení antikoncepce, a to 3/4 roku, pomohl mi bylinný čaj z kuliček černého pepře (kupovaný v Berlíně, ale tady ho někde v lékárnách taky mají) začala jsem nejprve ovulovat, potom měly přijít měsíčky. Hned na první pokus se nám miminko podařilo, takže na měsíčky vlastně už nedošlo … ale to ani nevadilo. Byla jsem šťastná, že budeme mít miminko, přeci jenom už mi bylo skoro 32 roků.

• Nahlásit
  • Citovat
400
26.12.08 14:27

ahoj Jowano,
já jsem měla do vysazení HA cyklus 47 dní,doktorka mi na to řekla,že každá ženská to má jinak,že pohoda.To se mi moc nelíbilo,tak jsem za ní šla ještě jednou.Tak mi předepsala UTROGESTAN a cyklus se mi upravil na 37 dní,takže aspon tak.Ted mi byl doporušen bylinný přípravek FEMIGARD a kontryhelový čaj.Ani s jedním ještě nemám zkušenosti,takže nemůžu pověděď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
27.12.08 08:21

Děkuju za rady. Vím, že mám v nepořádku hormony (vyšší androgeny, sníženou fci štítné žlázy). Proto nejsem zastáncem do sebe cpát další hormony, když ty moje vlastní se už i tak sypou :( A hlavně, jsem měla problémy i přes braní HAK, takže si myslím, že další hormony nic nežeší..O mimčo se zatím nesnažíme, ale i tak chci, aby mi tělo fungovalo.
Helus, to samé řekla Dr. mě, že některé ženy to tak mají, ale mě to fakt normální nepřijde, hlavně když to nechodí ani pravidelně např. po 45dnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
27.12.08 13:11

Ahoj Jowanko. Trápení s cyklem mám po vysazení HA také. Nejprve nechtěla MS přijít a pak byl cyklus velice krátký (15dní). Teď se to zase nějak mění, posledně byl „už dokonce“ 19dní :? Přítel mi ale teď pod stromeček nadělil perfektní knížku „Nejrychlejší cesta k přirozenému početí“. V ní jsem se dozvěděla, že celý problém je možná pouze v mé nízké hmotnosti. Je pravda, že BMI mám 18 (norma je 20-25) a přibližný podíl tuku jsem si vypočítala 17% (norma pro početí je 22%). Takže můj další pokus k nápravě cyklu a ovulace je jíst a jíst a přibrat alespoň 5kg :wink: Knížku doporučuju, je napsaná pěkně, zabývá se možnými gyn.problémy, stravou před početím apod. Vrátila mi naději, že by se mimčo mohlo brzy podařit i nám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
27.12.08 17:15

Jowano,já mám taky sníženou funkci štítné žlázy a beru na to letrox - hormony,takže i já hledám jinou cestu než do sebe cpát další.
Mě se ted cyklus ustálil na 37 dnech a asi s tím už raději nebudu nic dělat.Maximálně ty bylinky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
27.12.08 17:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
27.12.08 17:25

Vjo - přesně - při ovulaci někdo minikrvácí nebo špiní, to znamená hup na to! :wink: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
27.12.08 20:57

Vjoo, myslím, že to s přibíráním nebudeš mít tak akutní. Nevím, co považuješ za normální délku cyklu, v knížce uvádí normál 23-35 dnů. Přičemž délka luteální fáze (dny od ovulace do 1.dne MS) je 12-16dnů.
Jinak pokud máš BMI pod 20, doporučují trochu přibrat. Už jen kvůli zabránění nechtěnému potratu, vývojovým vadám, nedonošenosti popř. nízké porodní váze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.12.08 12:37

Ahoj holky,zdravím vás,vaše téma mě moc zaujalo.Mám podobný problém,v červenci jsem vy:,–(ila HA,od té doby jsem měla taky jen 2MS a to taky po vyvolání Agolutinu(první jsem dostala po 60dnech a druhou po 44dnech),užuž jsem se začínala radovat,že tento cyklus MS přijde normálně,ale nevím,dnes mám 39DC,sice už 4.den špiním,ale MS se zatím nerozjela,tak nevím nevím,s největší pravděpodobností taky navštívím po novém roce doktora,ale už i tohle považuju za úspěch,předtím jsem ani nešpinila,tak věřím,že je to na dobré cestě,myslím že mi k tomu pomoli i kapky Jeřáb ptačí,které jsem tehle cyklus začala brát.
Holky,myslíte si,že když mi doktor předepíše nějaké prášky na vyvolání MS,že se můžu normálně snažit o miminko?Já bych se v lednu už mooc chtěla snažit o prďolku,moc moc :D
Jinak s tím váhovým rozdílem to mám to samý,vážím 56kg a měřím 174cm,takže jsem taky štíhlounká,myslíte že i proto mám problémy s menzes??
Jenny

• Nahlásit
  • Citovat
9541
28.12.08 19:25

No, tak já bych zas ráda nějaké to kilčo shodila ( cca 8kg). BMI mam 25 a jak je vidět, tak u mě je s nepravidelnym cyklem taky problém..tak bacha holky, ať nepřiberete moc a pak né jen, že budete mít rozházený cyklus, ale i ty kilča navíc a fakt se to blbě shazuje :) ale jak psala Hanscha, tak těm které máte BMI pod 20, by to i pomoct mohlo. Jinak já vy:,–(ila HAK v únoru a cca 3 měsíce MS celkem chodila (35-40dní), ale pak už jen jak se jí zachce :( spíš vůbec, teď jsem už zas 35 dní a břicho mě vůbec nebolí..Anonymní, dost často se předepisuje na vyvolání Utrogestam ( je to progesteron) a ten snažení nevadí, ba naopak, pokud se zadaří otěhotnět, tak se někdy předepisuje na podporu udržení těhotenství. To samé Agolutin, ten také v těhu nevadí , je to taky progesteron, akorát ani jeden dle mého neřeší příčinu, jen prostě MS vyvolá :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
taz16
5.5.12 18:43

prosím pomoc

ahoj holky
já se chcu zeptat jestli, když máte nepravidelnou menstruaci a neberete antikoncepci jestli máte sex? a potom vám to příjde třebo po 40 dnech třeba. Je to normální. Já to ještě nedostala, ale mívám to nepravidelné, tak se chci zeptat jestli se mám bát nebo ne :,(

• Nahlásit
  • Citovat
56909
5.5.12 19:22

Nejjednodužší je si udělat test, pokud máš nepravidelnou,tak cca týden po předpokládaném termínu ms. Já měla hodně rozházené cykly, pozit test se mi ukázal až 3 týdny po předpokládaném termínu.. tedy to už jsem test nezkoušela a šla rovnou k dr, ta to poznala, já chtěla vyvolávačku, všechny předchozí testy byly negativní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama