Neprospívání kojence

1.2.16 19:51

Neprospívání kojence

Zdravím Vás všechny maminky :)
Chtěla bych se zeptat, poprosit o radu…
Mám měsíčního chlapečka. Při odchodu z porodnice jsme vážili 3090g. po 14ti dnech na kontrole u doktorky měl 3450g. a teď po + měsíci má 3500g. Dnes jsme byli na kontrolní váze za 4 dny nic nepřibral:( má stále 3500g. Mám si koupit Nutrilon a dokrmovat tím, ale mlíčko mám, malý pěkně saje. Někdy u toho spí to je pravda, budím ho. U dr.dnes vypil 50 za 10 minut a to celkem flákal. Je to málo? Nechci jej krmit UM když kojím.
Je to tak hrozné ta váha, že musím dokrmovat? Má vliv na kvalitu mat. mléka moje strava? Proč za prvních 14 dní pěkně přibral a teď ne?
Děkuji za názor a odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28884
1.2.16 19:54

Málo to je každopádně. 50 ku ti má vypít mimino v porodnici, ne v měsíci života. Spí, protože nemá sílu pít a šetří si energii. Tu získává spánkem.
Nemusíš zrovna Nutrilon. Je drahý a stojí za prd. Klidně kup Babylove z DM a dej mu napít po kojení. Když ti to vypije, je hladový. No to je bezesporu a navíc nemá sílu.
Apropos dceřina holka má z výchozí váhy 3200 po narození po měsíci 4300 g. Sekla s kojením, protože to prostě nešlo. Taky jí malá málo přibývala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
1.2.16 20:04

@berry4 To bych zas tak netvrdila. Dítko přibralo za necelé tři týdny téměř půl kila, takže přibírá ok. A moje děti nějaká závratná množství na jeden zátah nikdy nepily - raději pili menší dávky, ale častěji. Klukovi v půl roce stačilo 80 ml, víc si nevzal, podviživený fakt nebyl.

Takže já na místě zakladateky bych se na nějaké dokrmování z vysoka vykvákla. Jen bych si hlídala, zda přibírá (kojené děti přibírají skokově, navíc ve 3. týdnu je růstový spurt), čůrá, kojila dle potřeby dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
1.2.16 20:05

@Svistice za 3 týdny půl kila a dál nic je o. k.? To je kojomasáž nebo co? Tohle už není ani na spodní hranici, ale těžce pod 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
1.2.16 20:17

Dala bych na radu lékařky a koupila UM. Pokud se tazatelka nechce kojení vzdát, konzultovala bych to ještě s laktační poradkyní- zda je správná technika kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
1.2.16 20:18

Já teda souhlasím s @berry4 . Náš nejmladší si už v porodnici ode mě vysál 70ku. 50 ml na měsíční dítě mi přijde teda sakra málo. Zkusila bych nakojit a potom dokrmit UM. Pokud má hlad, tak si ještě dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4499
1.2.16 20:20

Dokrmovat…ano, váha je hrozná..v tomhle věku děti nabírají fakt rychle…my měli těch sedm pročůraných plen…látkovek…jenže to byla taková loužička…no, co říkala jsem si - je malá tak toho moc vyčůrat nemůže…no a pak jsem začali dokrmovat - kvůli neprospívaní a to jsem teprve viděla, co to je pročůraná plína!!! tak bacha i na dehydrataci miminka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26376
1.2.16 20:24

Osobně bych byla dost ostražitá, protože není podle mě moc v pohodě, že dítě stojí tak dlouho na váze. Sehnala bych si váhu domů a vážila před a po kojení a kontaktovala laktační poradkyni, ale za předpokladu, že dostatečně čůrá a nemá propadlou fontanelu. Pokud mimino vykazuje jen minimální známky dehydratace, tak okamžitě příkrm, není čas na hrdinství.
Ony hladové děti vypadají hrozně spokojeně, ale nemají tolik energie, tak pěkně spinkají, přes den i v noci a máma si pak často mylně myslí, jak je miminko spokojené.
Mladší pil taky malé dávky (max 60 ještě ve 2 měsících), ale pil často a přibýval pěkně. Takže pokud pije 50ml 10× denně, tak je to v pohodě. Na svou váhu by měl pít kolem 500 ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
1.2.16 20:26

A co říkala doktorka??? prohlídla ho?

kolik má počuraných plenek za den?

jestli pěkně pije jak píšeš, tak mu spíš než UM nejdřív zkus přidat kojení… obzvlášť když píšeš, že chceš kojit… tak bych ho zkoušela přikládat co nejčastěji, jak to půjde… po vyspání, před spaním, v noci po 2-3hodinách prostě vzít a přiložit, případně i v noci přebalit a tím ho trošku probudit a přiložit… prostě zvednout počet kojení za 24hod.

vážení po kojení je naprostá blbost, to jedině vynervuje matku… sledovala bych kolik čurá, jestli není dehydrovaný (kdyby už fakt málo pil)… vážení 1× týdně pro sledování přírůstků.

ale samozřejmě záleží na tobě… nakolik chceš kojit… UM můžeš dát vždycky, třeba si to i domů kup, abys byla klidnější - kdyby se ti to už nějak pocitově nezdálo, malý vypadal zesláble/hladově, tak to budeš mít připraveno, taková jistota…
já to takhle měla doma nachystaný a uklidňovalo mě to. kojila jsem obě děti plně, ale problémy byly

ještě doplňuju ---- sohlasím s tím, co psaly holky výše, že i neprospívající dítě může vypadat spokojeně! buď ostražitá, zkus opravdu hodně často přikládat, klidně po hodině přes den. hlavně musí hodně čurat, uvidíš jestli pije dost. a často konzultuj s doktorkou, my chodili i obden pro rady!

Příspěvek upraven 01.02.16 v 20:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
1.2.16 20:27

@berry4 Ježíš, já blbě čtu. Já myslela, že miminu jsou necelé 3 týdny a ono už mu je přes měsíc.

Tak bych si nechala zkouknout techniku, jestli se dítě fakt skutčně kojí a dokrmovala stříkačkou po kojení. Pokud teda chce u kojení zůstat, nebo o něj alespoň zabojovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4141
1.2.16 20:29

Určit bych dokrmovala. Za 4 dny nepřibrat je docela málo. Pokud stojíš o kojení, tak můžeš zabojovat. Nakojit, dokrmit a potom ještě odsát, ať se zvedá produkce. Dokrmovat by potom šlo i odsátým. A ideálně zkusit půjčit váhu a spočítat, kolik vypije za den. Jedno kojení není extra vypovídající…
Kolik má počůraných (ale opravdu počůraných) plínek za den? Je aktivní, hlásí se o jídlo nebo jen spí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
1.2.16 20:46

Snažila bych se kojit co nejčasteji a odsávat po kojení a případně dokrmit odsátým mlékem stříkačkou. Hlavně nedávat lahev. A zkusit jeden den vážit každé krmení. Jinak vážit 1× denně ráno, aby bylo jasno, jestli přibral nebo ne. UM bych nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
1.2.16 20:52

Za měsíc 50 gramů je málo…zkusila bych prvně častějc kojit. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
1.2.16 20:59

A měřila ho doktorka? nemůže mít růstový spurt, klidně bych v lékárně koupila vzorky mléka nebo pak v dm a zkusila jestli to nemůže být opravdu hlady.

kolikrát denně kojíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
1.2.16 21:08

Přibral málo, ale pokud chceš dokrmovat, a máš mléko dokrmuj MM a přes stříkačku! Máte dudlíka? Pokud ano, odbourat a místo něj dát raději prso, jinak bude brzy po kojení…,dále ať malému dr. zkontroluje podjazykovou uzdičku, pokud je krátká, dítě nedokáže pak vyvinout dostatečný podtlak při sání a tím pádem má nedostatek mléka :( v posledním stádiu nezdaru bych si domů rozhodně pozvala kvalitní LP, dokážou zázraky :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama