Neříká mi, kde je

Anonymní
25.11.19 08:41

Neříká mi, kde je

Ahoj, nadpis je trochu nadsazený, věc se má ale tak, že přítel není zvyklý mi říct, kde je. Neřeším takové to pár minutové zdržení z práce (pracovní doba je pevná), ale zkrátka, když místo domů, jede pak třeba do garáže, byla bych ráda, kdyby mi to dal vědět. Už jen kvůli tomu, že rádi obědváme společně (na jeho popud), takže když dělám jídlo, dělám ho tak, aby bylo hotové, když on přijede z práce. Navíc mi fakt nepřijde nic špatného na tom, že mi napíše, hele, jedu z práce tam a tam, nevím, na jak dlouho to bude. Jo, fajn, v pohodě. Neřeším. Ale když vím, že koncí ve dvě, jsou 4 a on nikde? Nejsem stíhačka, není to o podezírání, spíš o tom, že zkrátka komunikace ke vztahu patří a mě přijde normální a hlavně jako slušnost, že dá vědět. Stejně jako já, když někam jedu.
Ano, mluvili jsme o tom, takže teď mi napíše, když se někde zdrží, ale mám pocit, že si myslí, jak strašně moc je pod pantoflem. Ve finále mi ještě řekne, že on je nejlepší, protože přece žádnej chlap doma neříká, kde je. Stejně jako jeho kamarádi. Že kolikrát jejich přítelkyně taky nevědí, kde jsou půl dne. Tak jako pardon, ale to už mi přijde ujetý.
Tak nevím, jsem fakt nějak špatná? Jak říkám, nepotřebuju vědět, každé prd, ani to, když jde s klukama do hospody, že „V tolik hodin budu doma“. Ne. Prostě jdeme s klukama tam a tam. Jo když pak zabrousej i jinam, tak ať, stejně spím a je mi to jedno. Ale aby vypadl z domu ve 12 a já v 11 večer nevěděla, kde je s tím, že „je s kámošema“, nevím, chci toho fakt tolik?
Jako já nevím, jak to jinak ty lidi dělají. Prostě lítají všude možně a sejdou se (možná, někdy) doma?
Prosím buď anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
938
25.11.19 08:51

Ano, říct jedu tam a tam, do večera jsem doma, je ve vztahu naprosto normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3988
25.11.19 08:51

Nejspíš ti tu spousta lidí napíše, že jsi stíhačka a máš ho nechat dýchat… ale mně taky přijde normální, si takové věci říct, taky třeba vařím večeři tak, aby byla, až přijde z práce, takže když ví, že ten den něco večer má a přijde o něco později nebo třeba bůhví kdy, tak mi to sdělí, stejně tak, když mám něco já, tak mě huba neupadne, abych řekla, že nebudu doma, až přijde a přijdu až někdy pozdě, že mám třeba nějakou akci s kolegy. Přijde mi to jako minimálně slušnost u lidí, kteří jsou partnery a tráví večery obvykle pospolu, ne jen každý zvlášť vedle sebe. Ale u nás jsme nikdy nemuseli jeden druhého k něčemu takovému nutit, přišlo nám to vždycky normální. Asi to tak mám naučené z rodiny, taky když nebyla máma doma, řekl taťka: dneska je s kamarádkami na večeři, přijde pozdě. A ne: jak mám vědět, kde máma je, i když už je devět hodin, nehlásí nám přece, kde je. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
25.11.19 08:54

Je přece úplně normální říct kam jdu, teda alespoň u nás. Argument, že „žádnej chlap doma neříká kam jde“ je hloupost. Ale jestli se v životě řídí tím, já to mají jeho kamarádi… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
25.11.19 08:56

Tez mi prijde normalni si rict, kde se nachazime a v kolik se cca vratime domu, at ten druhy nemusi mit starost. Jinak mame ve vztahu naprostou volnost, ze si chodime kam chceme s kym chceme, ale myslim, ze je slušnost informovat o tom partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3794
25.11.19 08:59

My si to teda říkáme normálně a dokonce s předstihem :nevim: :mrgreen: nikdy se nestalo, že bych nevěděla kde chlap je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936

Ano, máme nějaký režim dne, neřeším minuty, ale jakmile jde o zdržení půl a víc hodiny tak si píšeme. Stylem jedu nakoupit, přijedu později. Nebo zdržím se asi o hodinu dvě v práci, dám ještě vědět, nebo po práci jedu do garáže. Prostě naprosto normální komunikace ve vztahu. Jestli si přítel myslí, jakej je podpantoflák, že své partnerce pošle SMS, že se zdrží a domu přijede o dvě hodiny později, protože jede ještě tam a tam, tak je to nevyzrálec s nízkým sebevědomím.
Aby si jako jeden jezdil domů jak do holubníku bez toho, aniž by dal prostě vědět, že nepřijede v obvyklý čas, to by mi badilo. Jakože pracuju do tří, domu dorazím v osm a partner ať si škubne, nebudu mu říkat, že přijedu později nebo kde jsem byla? No tak to děkuju pěkně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
@sissi001 píše:
Je přece úplně normální říct kam jdu, teda alespoň u nás. Argument, že „žádnej chlap doma neříká kam jde“ je hloupost. Ale jestli se v životě řídí tím, já to mají jeho kamarádi… :nevim:

Potvrzuji, je to blbost. U nás na 100% se ví, „KDY, KDO přijde“. KDE je tak na 95%… :kytka: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
25.11.19 09:02

Všichni doma říkáme, kam jdeme a kdy se tak asi vrátíme. Standardní věci (odchody do školy a do práce a návraty podle normálního rozvrhu nebo konce pracovní doby) teda nezmiňujeme, ale cokoliv, co se vymyká, ano. Děti hlásej, že jdou po škole ke kamarádům, já že jdu na kafe s kámoškou, muž dává vědět, že jde s chlapama do hospody… Považujeme to za naprosto normální chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3875

Podle mě uplně normální věc, také si s manželem dáváme vědět, když se někdo z nás někde zdrží :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763

My si s manželem věříme na tolik, že prostě sdílíme polohu na mobilu. On nemá pevnou pracovní dobu, tak abych ho nemusela otravovat s dotazy, jestli už jede atd. Nebo třeba se nemusíme nahánět po parku a jdeme na jistotu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7691
25.11.19 09:04

No tak to mi přijde úplně normální, že vím, kde zrovna manžel je a i orientačně, v kolik se vrátí :nevim: On teda docela často zapomíná dát vědět, že se zdrží, třeba si voláme ve dvě a řekne, že do čtyř bude z práce doma, jenže pak se jim tam něco navalí, je skoro šest a já doma šílím strachy, že měl nehodu :roll: To je snad základní ohleduplnost ve vztahu, navíc když jsou pak i děti a člověk potřebuje trochu víc plánovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
25.11.19 09:05

Úplně normálně se zeptám kde byl a nebo kam jde. Či ho mám čekat nebo se zdrží. Je jedno či jde o přítele nebo jiného člena rodiny. Nemusí do detailu říkat od minuty do minuty co dělal. Máš zájem o osobu a tým že se zeptáš projevujes starost. stíhačka je ta co neustále volá a kontroluje telefon nebo sleduje.

Příspěvek upraven 25.11.19 v 09:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6720

Ano, je to věčný boj. Máme ještě navíc dvě děti, taky bych ráda věděl, kdy se vrátí večer domů. Manžel to někdy řekne a někdy ne. Bere to jako útok na svou nezávislost. Ale většinou je v práci, takže je zbytečný se ptát. Za ty léta jsem si aspoň vybojovala, že zavolá před 19 hod. v kolik tak zhruba přijede. Že se někde staví po práci mi hlásit nemusí. O víkendu je to jiný. To si říkáme, kam kdo jde. Pařit moc často nechodíme. Zas na druhou stranu ani mě nevyslýchá, kde jsem a proč tam jsem, takže to je příjemný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936

Jo a ještě vyšší level pak nastává s dětmi, protože tam už to není jen o tom jako říct přijdu později, protože jedu do garáže nebo s kámošema na pivo, ale je to o domluvě. V rodině funguje nějaký časový režim, se kterým se počítá, takže když se počítá, že cestou z práce vyzvedne dítě z tréninku a hodlá to jakože změnit, tak se prostě nejdřív musí zeptat, jestli já jsem schopna ho zastoupit. To se tvůj přítelíček úplně zvencne, až bude chtít jít s kámošema a ty mu řekneš nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat