Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@nigrogato píše:
Obávám se že je to extrém. Ani prohlašování člověka za blázna a ani dupání a přílišný nátlak nepomůže.
Lepší je dohoda a domluva bez emocí. Ať jdou nejdříve klidně do manželské poradny pokud to neumíči nechtějí řešit sami.
Ať jdou. Ať se snaží v rukou odborníků, udělat si v manželství nová pravidla o právech a povinnostech.
Já jen, že její tzv. hysterie je zřejmě její dosud jedinou sebeobranou. Nejspíš je to jedna z těch mnohých žen, co se příliš snaží. Vždycky je dobré, podívat se na situaci také očima toho druhého, nejen toho, kdo tu situaci vypráví. Třeba tady: http://saskova.blog.idnes.cz/…s-snazi.html
@poučená Souhlas. Jen ať jdou a pěkně oba dva.
Teda jako mít týpka, který se zavře do pracovny a sleduje zde sport, protože ho přemáhá jeho líné já. Pak odtud vyleze celý udivený, co ta jeho zase má? A ve finále napíše své kámošce, vylíčí jí jak ta jeho zuří a že je blázen a začne spolu s kámoškou hledat psychiatra/psychologa ![]()
@Anonymní píše:
Ne ze bych se ho chtela zastavat, ale vcera ji stavy (nebo jak to nazvat) zacaly hned od rana a on byl v praci a kdyz prijel tak si to na nem asi vybila
Ma rocni dite, muze ji teprve najizdet cyklus, ja mela par prvnich cyklu opravdu vyzivnou at tydenni pms, nejakym zazrakem jsme to prezili s detmi vsichni, ale nekdy jsem fakt bouchla a litaly hadry cucky.
Ja bych hlavne kolegovi rekla, at kouka vzit deti na hriste misto cuceni na tv, at si ona muze hodit chvili nohy na stul, vypit v tichu kafe.
Ji bych doporucila zobat magnezium, zelezo a nechat si vysetrit stitnou zlazu. A pokud nemaji zavedeno, tak jeden vecer v tydnu at muze ona vypadnout, zacvicit si, obejit obchody.
Psychology ci psychiatry bych do toho tahala, az by zacala byt situace neunosna i pres plne zapojeni kolegy. Dneska by hned kazdy na vsechno daval AD, to mi prijde jako blbost.
@Bibi239 píše:
Ma rocni dite, muze ji teprve najizdet cyklus, ja mela par prvnich cyklu opravdu vyzivnou at tydenni pms, nejakym zazrakem jsme to prezili s detmi vsichni, ale nekdy jsem fakt bouchla a litaly hadry cucky.
Ja bych hlavne kolegovi rekla, at kouka vzit deti na hriste misto cuceni na tv, at si ona muze hodit chvili nohy na stul, vypit v tichu kafe.
Ji bych doporucila zobat magnezium, zelezo a nechat si vysetrit stitnou zlazu. A pokud nemaji zavedeno, tak jeden vecer v tydnu at muze ona vypadnout, zacvicit si, obejit obchody.
Psychology ci psychiatry bych do toho tahala, az by zacala byt situace neunosna i pres plne zapojeni kolegy. Dneska by hned kazdy na vsechno daval AD, to mi prijde jako blbost.
Naprosto konstruktivní postup ![]()
@LadyLada píše:
@poučená Souhlas. Jen ať jdou a pěkně oba dva.Teda jako mít týpka, který se zavře do pracovny a sleduje zde sport, protože ho přemáhá jeho líné já. Pak odtud vyleze celý udivený, co ta jeho zase má? A ve finále napíše své kámošce, vylíčí jí jak ta jeho zuří a že je blázen a začne spolu s kámoškou hledat psychiatra/psychologa
SOBEC JAKO PRASE ![]()
@LadyLada píše:
@poučená Souhlas. Jen ať jdou a pěkně oba dva.Teda jako mít týpka, který se zavře do pracovny a sleduje zde sport, protože ho přemáhá jeho líné já. Pak odtud vyleze celý udivený, co ta jeho zase má? A ve finále napíše své kámošce, vylíčí jí jak ta jeho zuří a že je blázen a začne spolu s kámoškou hledat psychiatra/psychologa
@poučená píše:![]()
![]()
SOBEC JAKO PRASE
Koneckonců, to jí ho vybrali rodiče a nebo si ho vybrala sama? ![]()
Také jsem takového sobečka měla. Ale já jsem pro něj měla pochopení. Vypěstovala jsem si z něj narcisku. Narcista je nejvyšší stupeň sobectví. neuměla jsem se jeho sobectví ubránit.
Těžko se sobci ubránit. Umí manipulovat, jako když dýchá.
Zakladatelko, pomoz jeho ženě, ať jdou spolu k psychologům.
Každá žena má právo, cítit se ve svém životě hezky a nemuset se bránit hysterickými projevy.
@poučená píše:
Také jsem takového sobečka měla. Ale já jsem pro něj měla pochopení. Vypěstovala jsem si z něj narcisku. Narcista je nejvyšší stupeň sobectví. neuměla jsem se jeho sobectví ubránit.Těžko se sobci ubránit. Umí manipulovat, jako když dýchá.
Zakladatelko, pomoz jeho ženě, ať jdou spolu k psychologům.
Každá žena má právo, cítit se ve svém životě hezky a nemuset se bránit hysterickými projevy.
Narcisista je pro vztah nepoužitelný, naštěstí je velmi rychle rozpoznatelný.
Tedy buď ráda že jsi se ho zbavila.
Ano, hysterie není normální způsob projevu, to je buď volání o pomoc a nebo projev nemoci.
@nigrogato píše:
Narcisista je pro vztah nepoužitelný, naštěstí je velmi rychle rozpoznatelný.
Tedy buď ráda že jsi se ho zbavila.
Ano, hysterie není normální způsob projevu, to je buď volání o pomoc a nebo projev nemoci.
Já jsem se ho nezbavila. Maskoval se do těžké nemoci a v ní mě ovládal. Je to můj dlouhý životní příběh.
Sobci se umí maskovat. A jejich oběti bývají poměrně dost bezbranné. Potřebují podat pomocnou ruku.
Tak jsem s ni mluvila. I ona si mysli ze se sebou potrebuke neco delat. Uznava ze jeji chlap je sobec ale ze to je jen cast tech problemu co ma. Zakladatelka
@Anonymní píše:
Tak jsem s ni mluvila. I ona si mysli ze se sebou potrebuke neco delat. Uznava ze jeji chlap je sobec ale ze to je jen cast tech problemu co ma. Zakladatelka
Tak to je moc dobře, že s ní o tom mluvíš. A co tedy bude dál? Kudy se to posune? Posuňte to aktivně. Jinak se to posune samo, ke špatnému. Hodně odvahy všem a štěstí!
Ještě mohu doporučit, aby si „nabíjeli baterky“ - video od minuty 6. Protože kde není pohoda, chybí z nejrůznějších důvodů bioenergie. https://www.youtube.com/watch?…
Ne ze bych se ho chtela zastavat, ale vcera ji stavy (nebo jak to nazvat) zacaly hned od rana a on byl v praci a kdyz prijel tak si to na nem asi vybila