Neschopenka - dotaz

1073
1.7.15 12:20

Neschopenka doraz

Ahoj, chci se zeptat na dve veci, dnes jsem si byla u doktorky na listek pro penize na neschopence..az ted jsem si vsimla, ze na tom potvrzeni o trvani dicasne neschopnsti je preklep v adrese, ma byt 127 a je tam 17, na ostatnich neschopenkach, co mam u sebe a co se odevzdavala je to ok, problem je, ze doktorka uz tam neni a od zitra ma dovolenou. Je to problem, kdyz na tech ostatnich je to ok ci muzu tam dopsat tu 2 je to tisk, aby to nebyl pruser, ale aby zas neprisla kontrola jinam..

A dalsi vec, jsem tehu a ve zkusebce, zamestnavatel chce ukoncit pomer, ale rekl mi, ze den predtim mam prinest ukonceni neschopnosti a den po vypovedi jit na novou, ale to uz nebudu zamestnana a na neschopenku nebudu mit narok ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1231
1.7.15 13:23

Neschopenka má ochrannou lhůtu 7dnů, ale ukončit PP můžeš i v průběhu, nevím proč bys měla jít na novou. Pokud to je „další“ lístek na peníze a předchozí už OSSZ vyplatila tak to neřeš, už to mají zavedené. Pro lepší pocit to tam klidně dopiš, napiš opravila a podepiš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
1.7.15 15:46

Ale ja nemam duvod ukoncovat nemocenskou, doktorka me k praci kvuli problemum v tehu neuschopni, rikala, ze i kdyz me zamestnavatel vyhodi, na Bracha e budu do materske..kdybych ji ted ukoncila, tak nevim, zda na ni nastoupit pak znova, kdyz uz nebudu zamestnana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
1.7.15 18:08

@PAN66 ochranná lhůta je 7dnů, takže znovu nastoupit můžeš ale je to zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13036
1.7.15 18:52

@PAN66 ja bych jí neukončovala, protože i z pohledu lékaře a dalších kontrol by bylo divné, že jsi byla jen jeden den v práci a opět nastoupila na neschopenku. Také by tam mohl být problém s diagnozou - technicky by si lékař musel vymyslet novou diagnozu. a v neposlední řadě to je nevýhodné i pro zaměstnavatele, protože by ti zase platil 14 dní na neschopence. a pokud máš smlouvu na dobu neurčitou a máš nárok na peněžitou podporu v mateřství, tak bys s ukončením pracovního poměru nestihla ochrannou lhůtu 180 dnů od ukončení zaměstnání a o podporu na mateřské bys přišla a čerpala bys pak po porodu rovnou rodičák. fakt si to vše kolem dokola nastuduj. v těhotenství totiž nemůžeš dostat výpověď a pokud se nepletu, tak ani ve zkušební době (ale možná mě někdo opraví). ať s tebou zaměstnavatel zbytečně nevyběhne a přijdeš zbytečně o peníze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
1.7.15 19:02

@PAN66 oprav to tam a podepiš. Sestřička mi takhle taky opravovala nemocenskou. Ale už tammají tvoji adresu zaznamenanou, tak by neměl být problém, ale pro klid..Jinak nemocenskou neukončuj, tak jak to chce zaměstnavatel. Prostě řekni, že doktorka tě takhel neuschopní a nevypíše novou a tečka bez diskuze.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama