Neschopnosť nájsť prácu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 09:04
Neschopnosť nájsť prácu

Prajem krásny deň všetkým,

prisťahovala som sa za priateľom do Česka, konkrétne Ostrava. Som tu už rok, pracovala som ako opatrovateľka seniorov v Anglicku. Už 2 mesiace si intenzívne hľadám prácu tu v Ostrave, ale nedarí sa mi. Neviem kde robím chybu. Posielam životopisy skutočne všade, poslala som aj do Kauflandu na pozíciu predavačka, ale na pohovor ma ani nepozvali a poslali mi iba mail, kde písali, že po preštudovaní môjho životopisu sa rozhodli dať prednosť iným kandidátom. Poslala som aj životopis na pozíciu pracovníčky vo výrobe, odtiaľ sa mi tiež vôbec neozvali, ďalej do obchodu Reserved a Notino ako predavačka, ale tiež sa mi vôbec neozvali. V životopise mám práce ako administratívna pracovníčka, práca vo výrobe Samsung, práca v pizzerii Anglicko a ako poslednú prácu mám opatrovateľka seniorov. Pozvali ma na pohovor do Lidlu, včera mi volala pani, ale z iného Lidlu vraj tam, kde som sa uchádzala o prácu majú už plno (neviem prečo som tam teda bola na pohovore, ale ok) a vraj som veľmi dobre zapôsobila, vraj som bola úžasná (to mi povedala Tá pani, nechválim sa). Neviem teda v čom môže byť problém. Priateľ pracuje, zarába dobre, vie nás uživiť oboch, ale mňa trápi, že som neschopná nájsť si prácu. V čom môže byť problém? Je to vo mne? Alebo len skrátka tu v Ostrave tých príležostí nie je až tak veľa? Mysím, že som šikovná a pracovnitá a naozaj mi nevadí akákoľvek práca. Už mi to doma lezie na „mozog“.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Elen8
Extra třída :D 13097 příspěvků 16.08.19 09:09

Taky záleží jaké máš vzdělání. Mě když se na pozici prodavacky/poradkyně přihlásil někdo s neodpovídajícim vzděláním například s VŠ, nebo VOŠ nezvala jsem je na pohovor protože jsem hledala zaměstnance na stálo, ne jen jako krátkodobé řešení než se najde něco lepšího. Například jsem jednou přijala na tuto pozici mladou slečnu, účetní a po měsíci samozřejmě utekla do uctarny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 09:11

@Elen8 Nemám vysokú školu, mám stredoškolské vzdelanie ekonomického smeru s maturitou.

Lalelale
Kelišová 5455 příspěvků 16.08.19 09:14

Napadá mě, jestli se nehlasis na blbé pozice. Že díky praxi z UK jsi pro ně prekvalifikovana a oni nevěří, že jim na práci v Lidlu vydržíš. Zkusila ses ucházet o odpovídající pozici, třeba opět pečovatelku? Třeba někde, kde by mohli ocenit i aj? Ostravu neznám, ale znám několik lidí, co z ní kvůli práci odešlo. Ale to ti holky přímo z ní asi řeknou líp, jak to tam je.

Elen8
Extra třída :D 13097 příspěvků 16.08.19 09:16

Myslím, že to může být třeba tím, zkus obeslat/obejít firmy z Tvého oboru. Není nutné aby měli zrovna inzerát. Projdi si možnosti a firmy, kde myslís, že by jsi se uplatnila a sama oslov a životopis jim pošli. Většina firem si je ukládá a v případě potřeby se sami ozvou ani nezadavaji poptávku.
Taky jsem to tak dělala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 09:16

@Lalelale Ahoj, ja sa snažím hlásiť sa na pozície hlavne teda na také, kde netreba prax. Nemyslím, že práca v Anglicku je nejaké „terno“, aby ma kvôli tomu odmietali. Ale neviem, nie som personalista :) Hlásila som sa aj na pozíciu administratívnej pracovníčky, ale tiež sa mi neozvali. Rozmýšľala som aj nad prácou opatrovateľky, ale tu v Ostrave toho moc nie je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 09:17

Tiež som si poslala žiadosť do OKINU, nebola potrebná prax, len anglický jazyk a tiež nič. Neozvali sa. Rozmýšľam kde je chyba… na nič ale nemôžem prísť.

kacakaca
Závislačka 2844 příspěvků 16.08.19 09:18

Motivacni dopis i zivotopis pis vzdy na miru. Hodne zamestnani za kratky cas nepusobi dobre, nemusis psat uplne vsechno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 09:21

@kacakaca Nemám veľa zamestaní za krátky čas. V každom v tom zamestnaní som pracovala min rok, v Anglicku dokopy 4 roky. Doplnila som tam aj brigády počas strednej školy.

Elen8
Extra třída :D 13097 příspěvků 16.08.19 09:21

V tom případě si nech zkontrolovat životopis :-)
Ostrava je ale co vím na práci bída.
Nepropadej panice, kdo chce si ale práci najde :) neznám nikoho kdo by si dřív nebo později práci nenašel, když pracovat chtěl.

Elen8
Extra třída :D 13097 příspěvků 16.08.19 09:23

Případně se zeptej přímo. Neboj se firmu, která Tě odmítla oslovit a vyzadat si zpětnou vazbu, co konkrétně byl důvod pro odmítnutí.

bartsch
Kelišová 5206 příspěvků 16.08.19 09:24

Neřekla bych, že jsi překvalifikovaná. Spíš to v životopisu vypadá, že nejdeš za nějakým svým cílem, nepracuješ na sobě. Měníš zaměstnání a profesně jsou hodně různorodá. Může to vypadat, že u ničeho moc nevydržíš a je ti jedno, co vlastně děláš. Když tě přijmou, tak v klidu si zase za pár měsíců půjdeš o dům dál. Být tebou, zaměřím se na to, co jsi už dělala, v čem už máš praxi. Zrovna ty opatrovatelky seniorů jsou stále potřeba, lidem se tato náročná práce nechce moc dělat. Musíš vytrvat a hledat. V administrativě to budeš mít hodně těžké najít práci, poptávka převyšuje nabídku míst a u tebe může být i mínus, že třeba neovládáš perfektně češtinu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 09:27

@Elen8 Ďakujem, si milá :)
V životopise chyba nebude, aj keď… nemám tam foto, je to dôležité?
Panike sa snažím neprepadať, ale nedarí sa mi. Cítim sa k ničomu, že si neviem nič nájsť. Možno od septembra to bude lepšie lebo teraz sú všade brigádnici ale ktovie…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 09:30

@bartsch Pravdupovediac, nie som a ani som nikdy nebola karieristka, nikdy som nemala nejaký cieľ čo sa týka práce. Možno to môže byť problém, ako aj Ty píšeš. Opatrovanie je veľmi náročná práca, hlavne psychicky. Ale vždy som chcela prácu, kde by som pomáhala ľuďom, aj som rozmýšľala urobiť si diaľkovo výšku ako ošetrovateľ.

stinga
Echt Kelišová 9190 příspěvků 16.08.19 09:33

Jako teď je nejhorší roční doba na hledání práce, všichni absolventi teď hledají práci
fakt nikde v Ostravě nehledají pečovatelku o seniory?
anebo pokud jsi ochotná pracovat i v obchodě, projdi centrem a koukej na dveře od obchodů, u nás je téměř na každém, že hledají prodavačku - ale nežiju v Ostravě

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama