Jak jste našly práci s dětma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 07:27
Jak jste našly práci s dětma

Mám syna ve školce a nikoho kdo by mě pohlidal. Už 2 měsíce hledám práci a jsem už zoufalá. Jako člověk jde na pohovor oni vám řeknou není problém rádi bychom vás vzali ozveme se za týden co a jak no a už se neozvou. Když tam zavolám tak jen že se omlouvaji že mají někoho jiného. Jsme malé mesto a jako už nevím já pracovat chci a moc ale není kde. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 15.08.19 07:32

Jdi delat nekam do stanku, kavarny, bistra. Pomocna sila v kuchyni. Vecer za bar (pokud mas zkusenosti, hlidani, nejak vypadas). Pul uvazky jsou supr u sporky nebo u karcher. Prachy tam vzdycky byli ok. Pokud akutne resis penize, nejlepsi reseni to gastro (penize hned na ruku). Jit nekam saskovat v sacku a poslouchat dokola,,ozveme se,, bych takhle dlouho nedala.

korneli
Kecalka 317 příspěvků 15.08.19 07:36

2 měsíce to je ještě relativně dobrý, já po dětech hledala práci rok.

Kriss Tina
Extra třída :D 12144 příspěvků 15.08.19 07:46

Šla jsem dělat do nemocnice :D tam mají lidí pořád málo, ale záleží co chceš dělat no. Je fajn se optat i kamarádek jestli u nich není volné místo. To už se mi taky 2× vyplatilo, když sem řekla kámošce „jakpa je to u vas s místama“ a ona mi na to řekla „hele zrovna nemáme lidi“ :D přitom inzeráty rozhozene neměli.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 15.08.19 07:57

Taky zacinam hledat- vcera jsem poslala prvni zivotopisy, tak uvidim…
Jsme ale vetsi mesto s prumyslem, tak snad to nebude takovy problem…

Lucius08
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 15.08.19 08:01

Optej se na facebooku v nějaké skupině nabídky práce v okolí.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 15.08.19 08:05

U nás se hodně míst nabízí právě jako vhodné pro mamky s dětmi - třeba práce v tiskárně, prodejně kol, hodně hledají i pomoc do školek od učitelky po údržbu. Všechno to vždy visí na obecní nástěnce (jsme díra :mrgreen: ) podle mne to není špatné na období než děti odrostou a budou moci jezdit do a ze školy samy ;) tak třeba mrknout i na ty nekarierní pozice

Kelsey
Hvězda diskuse 46742 příspěvků 15.08.19 08:26

Zacinala jsem posledni rok rodicaku, ze jsem byla zastupem nemocne ve skolce, kde jsem mela deti a pak i nejmladsiho 2r. Tam jsem byla necely rok, pak jsem odesla, az se vratila nemocna. Tyden jsem byla doma a nastoupila jsem hned vedle do skoly.
Mi k praci pomohlo nejmladsi dite, protoze brecel, ze chce do skolky, kdyz videl, ze denne vodime jeho sestry. Takze jsem se ptala reditelky, jestli nema misto. Mela. Docasne jsem to vzala a postupne jsem si behem prace dodelala jinou skolu.
Nyni mam kvalifikaci pro SS, ale zustavam na ZS, nez mi odrostou moje deti.
Hledej, najdes :kytka:.

chs.jasmin
Extra třída :D 10276 příspěvků 15.08.19 08:33
@Anonymní píše:
Mám syna ve školce a nikoho kdo by mě pohlidal. Už 2 měsíce hledám práci a jsem už zoufalá. Jako člověk jde na pohovor oni vám řeknou není problém rádi bychom vás vzali ozveme se za týden co a jak no a už se neozvou. Když tam zavolám tak jen že se omlouvaji že mají někoho jiného. Jsme malé mesto a jako už nevím já pracovat chci a moc ale není kde. :(

Ahoj,

mě tedy rodičovská končí v prosinci 2020, ale už ted mám práci sjednanou. Začínat bych měla v lednu. Rozjíždíme s kamarádkou soukromou školku ale nutno dodat, že já se jen vezu, byl to její projekt a já naskočila až byl vlak rozjetý :mrgreen:
Ale je to pro mě super, že si budu moci brát děti s sebou :oops: nedovedu si představit na 7 dát děti do školky a ve 4 s vyplazeným jazykem je vyzvedávat protože se naše vesnická školka zavírá. :oops: :mrgreen:

Ale funguje tak hodně maminek.

Co mám kolem sebe holky tak jsou učitelky, prodavačky, asistentky pedagoga (těch vlastně hodně), nebo dělají v kanclu a někdy si práci berou s sebou domů, grafičky (dělají z domova), švadlenu (dělá z domova) - celkově ty kamarádky pak podřizují práci dětem a kolikrát jdou na živnost. :mrgreen:

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 32130 příspěvků 15.08.19 08:46

Zkus hledat tam, kde jsi dělala před mateřskou. :mavam:

andelka83
Generální žvanilka 21190 příspěvků 15.08.19 08:52
@mrav píše:
Zkus hledat tam, kde jsi dělala před mateřskou. :mavam:

Což většinou nejde. Pokud by to šlo, asi by to byla první volba. Mnoho maminek hledá po RD jiné místo, protože buď se nemají kam vrátit nebo už tu práci s dětmi nelze dělat.

Adrina1
Stálice 56 příspěvků 15.08.19 08:53

Pracuju z domu a jsem moc spokojena :srdce: klidne napis zpravu

andelka83
Generální žvanilka 21190 příspěvků 15.08.19 08:55
@Anonymní píše:
Mám syna ve školce a nikoho kdo by mě pohlidal. Už 2 měsíce hledám práci a jsem už zoufalá. Jako člověk jde na pohovor oni vám řeknou není problém rádi bychom vás vzali ozveme se za týden co a jak no a už se neozvou. Když tam zavolám tak jen že se omlouvaji že mají někoho jiného. Jsme malé mesto a jako už nevím já pracovat chci a moc ale není kde. :(

Držím palečky ať se něco vhodného najde.
Já jsem hledala rok a nakonec mi práci dohodila holka, se kterou jsem se seznámila když jsem byla s dětmi v ozdravovně. 14 dní po příjezdu domů jsem nastupovala. Ale bez hlídání bych ji taky dělat nemohla ( směny). Teď jsem zas na RD a pokud bude možnost, po ní bych chtěla dělat ve školství, klidně asistentku ( jsou obvykle půl úvazky, nejsem už samozivitelka a se 4 dětmi budu potřebovat dost času na ně).

unuděná
Echt Kelišová 8703 příspěvků 4 inzeráty 15.08.19 08:56

Tak je pulka srpna, cili dite zrejme nastupuje az od zari ne? Hledas pres prazdniny, to jsou ve spouste typu podniku plonkove mesice, kdy maji lide dovolene a nikomu se nic moc nechce resit. Osobne bych si klidne jeste nechala zari na adaptaci ditete ve skolce a obehala treba znovu ta mista, kde te odmitli nebo nedali vedet. A kdyz ne, tak misto v nejakem supermarketu, uklizeni nebo hlidani deti sezenes temer vsude.Mas auto? Co mas za vzdelani? Nevykrikujes na pohovoru, ze mas male dite?

andelka83
Generální žvanilka 21190 příspěvků 15.08.19 09:00

Jinak některé mé kamarádky si v původní práci zařídily možnosti, aby to s dětmi zvládaly, částečný home office, jiné úplně změnily obor, nebo začaly podnikat z domu ( siti, kadeřnictví, masáže..). Taky kdo dělá na PC ( grafika, překlady apod) může víc být doma. Ale samozřejmě ne každý má na to možnosti, schopnosti, vzdělání ( jako já ).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama