Ukončení - zástup za nemoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veselamuchomurka
Stálice 80 příspěvků 13.08.19 14:59
Ukončení - zástup za nemoc

Dobrý den, mám hloupý dotaz - na RD se mi zadařil miniúvazek - zástup za nemoc. S paní, místo které pracuji, je to asi jako na houpačce, co se zdravotního stavu týče. Pokud mám smlouvu psanou jako zástup za nemoc, je nějaká lhůta, do kdy by mi zaměstnavatel měl oznámit, že končím? Popř. jak se tato smlouva ukončuje - musím něco podepsat, nebo mi zkrátka zaměstnavatel ústně sdělí, abych už nechodila?
Děkuji za odpovědi

Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 34640 příspěvků 13.08.19 15:02

@veselamuchomurka ukončení pp ti zaměstnavatel sdělí, až bude vědět, že zaměstnanec ukončil pn

veselamuchomurka
Stálice 80 příspěvků 13.08.19 15:06

@matkabagristy a forma? stačí ústní? Děkuji

Makryk
Povídálka 34 příspěvků 13.08.19 15:13

A jaká forma smlouvy to je? HPP, DPP, DPČ? Je jedno z jakým účelem Tě vzali, na výpověď má vliv pouze forma smlouvy… :think:

veselamuchomurka
Stálice 80 příspěvků 13.08.19 15:18

HPP

Makryk
Povídálka 34 příspěvků 13.08.19 15:27

V tom případě můžete ukončit pracovní poměr dohodou (písemnou a podepsanou oběma stranami) - tu podepiš pouze, pokud budeš souhlasit s jejím zněním. Pokud ale dostaneš výpověď (tam už Tvůj podpis k platnosti není potřeba) - zde z organizačních důvodů, běží Ti standardně výpovědní lhůta a máš nárok na odstupné. Pokud je ovšem ve smlouvě sjednáno „na dobu určitou“ tedy po dobu pracovní neschopnosti kolegyně, pak jejím návratem Tvůj poměr končí a nemusí Tě na to upozorňovat ( i když je to samozřejmě vhodné). Tedy ústní forma stačí. 8o

Váš příspěvek
Reklama