Neschopnost stát si za svým, co mám dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 12:54
Neschopnost stát si za svém

Ahoj, hledám tu ženy, co si nedokážou prosadit svoji.
U mě je to trochu trapné. Je mi 23 let, bydlím sama, studuji VŠ a k tomu dělám na hlavní poměr. Rodiče mi platí část energií, jelikož jsem ještě studentka. Byt je můj, tak platím jen energie+nájem společných prostor.
Mám staršího bratra, rodina s ním není v kontaktu, hodně rodiče zklamal.
Kvůli tomu já dělám to, co rodiče po mně chtějí, ikdyz já toužím po něčem jiném.
VŠ nenávidím, rozjela se u mě deprese po čase. Navíc strašně miluji zvířata, když jsem byla menší, otec mi navzdory matce pořídil psa.
Je pro mě obtížné navázat přátelství skrz nedostatku času. Ale psa bych chtěla. Bohužel jsem ten typ člověka, že když mu někdo řekne, ať něco nedělá, tak to neudělá.
Vím, jsou to možná blbosti, ale stejně mě to trápí.
Chci vědět názor žen, klidně i mužů, kteří jsou pod tlakem ostatních a jak se jim to povedlo překonat, pokud vůbec.
Prosím o anonym, je tu příbuzná.

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 7798 příspěvků 1 inzerát 21.01.19 13:04

Šla bych za psychologem, koučem a rozhodně to řešila co nejdřív. Až budeš mít jendou přítele, rodinu, taky budeš poslouchat jen rodiče ?

milktea
Kecalka 217 příspěvků 5 inzerátů 21.01.19 13:08

A doma psa mít nemůžeš? Nebo kočku, které samota tak nevadí (když chodíš do práce).

Měla jsem to podobně, ale já byla na rodičích finančně závislá a pomohlo mi až, když jsem si začala vydělávat, no i tak to trvalo. Uvědomit si, že jsi dospělá. Nějací rodiče mají tendenci řídit svoje děti i v dospělosti a já s nimi bojuji dodnes a to mi bude 40.

Prosím uvědom si, že tohle je tvůj život, tvoji rodiče mají svůj. A tvůj bratr taky. Nemáš povinnost za něj jakkoliv splácet nějaký pomyslný dluh rodičům.

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 21.01.19 13:11

Můžu se zeptat, proč bratr rodiče zklamal? Šlo u něj také o to, že se odmítl podřídit názoru rodičů a oni s ním přerušili kontakt? Osobně si myslím, že podřizovat se dlouhodobě názoru okolí, ač jsou ty rady míněné sebelíp, vyustí v to, že dřív nebo později skončíš tam, kde jsi nikdy být nechtěla, a budeš nejen neštastná, ale i neschopná postavit se na své vlastní nohy, protože si zvykneš na to, že okolí za tebe důležitá rozhodnutí udělá.

Zabatko
Závislačka 4404 příspěvků 21.01.19 13:11

Chápu to dobře, že bys psa měla u sebe doma? Tak to si stůj na svém, protože je to Tvůj život, jsi očividně více méně soběstačná, chytrá holka. Asi bych to řešila s psychologem, pokud máš tady ty problémy i v jiných oblastech ne jen ve vztahu k rodičům.

7.straka
Kecalka 451 příspěvků 21.01.19 13:13

Já jsem od puberty štěkna…ale zkus na začátek sice všechno odkývat (vyhneš se konfliktu) a pak si to udělat po svým. Sice třeba dostaneš kartáč dodatečně, ale aspoň první krok. Dělám to tak s tchýní nebo maceškou, párkrát jsem něco odkývala ve školce… myslím si něco o zádi a pak si to udělám po svým.

milktea
Kecalka 217 příspěvků 5 inzerátů 21.01.19 13:14

A ještě: moje nejstarší sestra šla na školu dle přání rodičů a spoustu věcí dělala na nátlak rodičů a dnes toho hodně lituje - ano, má výborné postavení a peníze (což je pro rodiče měřítko štěstí) ale je nešťastná a práce ji ubíjí. Bohužel má profesi, kterou nejde tak snadno změnit. Ty toho můžeš změnit ještě dost.

Když zkusíš před rodiči navrhnout, co bys chtěla (změna VŠ atd.), jak budou asi reagovat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 13:16

@Lalelale můj bratr nadělal dluhy, jsme od sebe 9 let, sexuálně mě obtěžoval, fetoval, skončil se základním vzděláním, potom v krymlu, rodiče to semlelo. Jak jsem se dostala do puberty a udělala něco, co se rodičům nelíbilo(přišla o hodinu později domu, dělala jsem číšníci v hospodě, abych si vydělala..), tak mi řekli, že jsem stejná jako on anebo že k tomu alespoň spěji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 13:18

@Zabatko ano, psa bych měla u sebe a když bych potřebovala odjet někam, tak by byl u matky přítele.

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 21.01.19 13:27
@Anonymní píše:
@Lalelale můj bratr nadělal dluhy, jsme od sebe 9 let, sexuálně mě obtěžoval, fetoval, skončil se základním vzděláním, potom v krymlu, rodiče to semlelo. Jak jsem se dostala do puberty a udělala něco, co se rodičům nelíbilo(přišla o hodinu později domu, dělala jsem číšníci v hospodě, abych si vydělala..), tak mi řekli, že jsem stejná jako on anebo že k tomu alespoň spěji.

no jako srovnávat tě kvůli takové prkotině s ním, to je hodně přes čáru. Už to tu padlo, tvůj bratr má život svůj, ty máš svůj a tví rodiče též. Jsi mladičká a rozhodnutí, která ohledně VŠ a práce uděláš teď, na tebe budou mít velký vliv téměř celý život. Co je směr, který bys chtěla ty?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >