Mám ignorovat příbuzného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 09:46
Ignorovat pribuzneho

Ahoj. Ze snad pochopitelnych duvodu anonym prosim. Nechci zabihat do podrobnosti, aby se nekdo nepoznal. Jde o to, ze jsem si vyhodnotila po opakovanych spatnych!!! zkusenostech svagra jako osobu, se kterou nechci komunikovat, stykat se jen v nejnutnejsich pripadech, proste ho ignorovat. Delame to ostatne oba, „sympatie“ jsou asi oboustranne. Svagrova ho ted po novem roce (podotykam poté, co ji opustil kvuli milence) vzala zpet a dle jejich predstav mame delat, ze je vsechno ok. Hra na spokojenou rodinu. Ja ji kvuli detem svym zpusobem dokazu pochopit. Je to jeji zivot, jeji manzel, deti. Jsem daleka hodnotit jejich rozhodnuti. Ale divadlu o stastne rodine neverim a nechci se toho ucastnit. Problem je, ze si pry memu manzelovi, svemu bratrovi, sverila, ze ji ME chovani vadi. A ja s tim mam neco delat. 8o Mam pravo chovat se odmitave? Ale slušně. Proste si jejiho manzela jen absolutne nevsimam a on me. Je to spatne? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 18.01.19 09:49

Zachovala bych se stejne,nebudu se pretvarovat jen proto,ze si to nekdo preje :nevim: ona by spis mela neco udelat s tim svym uzasnym chlapem,ktery zdrhne za milenkou a pak se vrati :roll:

Lalelale
Závislačka 3501 příspěvků 18.01.19 09:51

Není, tvůj manžel měl švagrovou odkázat do patřičných mezi hned, jak si stěžovala. Upřímně, mám v rodině dvě ženy, co se zcela nesnesou a kam jde jedna, druhá nepřijde. Prostě to bereme a nikdo z nás je nenutí, aby se usmířily, když nechtějí. Reakce švagrové by mě jen utvrdila v tom, že je nechci vídat.

Hegy
Stálice 87 příspěvků 18.01.19 09:57

Ne, není to špatně. Mám na to úplně stejný pohled.

Premek_Orac
Závislačka 4678 příspěvků 18.01.19 10:03

Zakladatelko,
tvé pocity jsou naprosto přirozené a sám bych měl problém na člověka, co zradil, koukat jako že se to nestalo.
Otázkou ale je, co je podstatné. Jsi to ty a tvůj vztah k té osobě, nebo je podstatné, aby se ta rodina vrátila k normlnímu soužití?
Pokud ti víc záleží na tom druhém, tak bych si promluvil se švagrovou, že tento problém máš, že ti to činí problém aby chápala tvé chování a nebrala to, jako něco špatného vůči sobě. Zároveň bych se jí zeptal, o co jí teď jde, a jak ji můžeš pomoci.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 18.01.19 10:05

Když chceš, tak ho ignoruj, to ti nikdo zakázat nemůže. Ale dávat jim najevo, že jsi správněji než oni vyhodnotila jejich vztah, to by mě, být tou švagrovou, taky vytáčelo. Ona si pravděpodobně prochází kvůli zachování rodiny nelehkou situací. A při každé příležitosti jí v tom máchat čumák, to je od tebe vážně nevhodný. Takže asi chápu, že si na tvoje chování občas postěžuje.

Annabela11
Závislačka 3042 příspěvků 18.01.19 10:13
@Anonymní píše:
Ahoj. Ze snad pochopitelnych duvodu anonym prosim. Nechci zabihat do podrobnosti, aby se nekdo nepoznal. Jde o to, ze jsem si vyhodnotila po opakovanych spatnych!!! zkusenostech svagra jako osobu, se kterou nechci komunikovat, stykat se jen v nejnutnejsich pripadech, proste ho ignorovat. Delame to ostatne oba, „sympatie“ jsou asi oboustranne. Svagrova ho ted po novem roce (podotykam poté, co ji opustil kvuli milence) vzala zpet a dle jejich predstav mame delat, ze je vsechno ok. Hra na spokojenou rodinu. Ja ji kvuli detem svym zpusobem dokazu pochopit. Je to jeji zivot, jeji manzel, deti. Jsem daleka hodnotit jejich rozhodnuti. Ale divadlu o stastne rodine neverim a nechci se toho ucastnit. Problem je, ze si pry memu manzelovi, svemu bratrovi, sverila, ze ji ME chovani vadi. A ja s tim mam neco delat. 8o Mam pravo chovat se odmitave? Ale slušně. Proste si jejiho manzela jen absolutne nevsimam a on me. Je to spatne? :nevim:

Vadit ji může co chce, nemůže tě nutit aby jsi se na švagra culila když nechceš!Já osobně bych ho taky ignorovala …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 10:19
@Čičorečka píše:
Když chceš, tak ho ignoruj, to ti nikdo zakázat nemůže. Ale dávat jim najevo, že jsi správněji než oni vyhodnotila jejich vztah, to by mě, být tou švagrovou, taky vytáčelo. Ona si pravděpodobně prochází kvůli zachování rodiny nelehkou situací. A při každé příležitosti jí v tom máchat čumák, to je od tebe vážně nevhodný. Takže asi chápu, že si na tvoje chování občas postěžuje.

Vis, ja prave po dlouze uvaze zvolila tento postoj jako nejmensi zlo. Prave nechci moralizovat, delat nepříjemnosti, to by chudak koukala, co je zac, kdybych byla ta zla, ale to nechci. Proto jeste snesitelna ignorace, vic uz dnes nevymacknu. :(

azaleila
Kecalka 279 příspěvků 74 inzerátů 18.01.19 10:28

Buď bych to nechala, jak to je, nebo bych si se švagrovou sedla a řekla jí, co a jak… tedy, pokud Ti to za to stojí… pokud ne, nejsi povina nic nikomu vysvětlovat…
Já to mám obdobně s vlastní tetou, nebavíme a nestýkáme se kvůli starým sporům, které ale nechci řešit, vytahovat a hlavně už nechci nic měnit… ona se několikrát pokusila o kontakt, dokonce i nepozvaná přijela na mou svatbu (tedy jen na obřad), ano, pozdravila jsem se s ní, poděkovala za přání, ale tím to z mé strany skončilo… ona nám pak psala na Vánoce, k narozeninám, ale to jsem ignorovala, neměla jsem potřebu děkovat za přání, které nepovažuji za upřímné a ona časem přestala…
Dělej, jak cítíš, hlavně se nedej do ničeho tlačit… a takovéto měla bys a je to slušnost, to jsou jen kecy!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 10:37

@azaleila Ano. Ja jsem si ho nevybrala, tak stejne jako bych se nekamaradickovala s pitomym sousedem, nevidim duvod, proc nekonat stejne s clovekem, ktereho ve svem zivote nepotrebuji a neni moje volba, nota bene kdyz vim, co je zac. Ale stve me, ze stejny „respekt“, jako jsem zvolila ja k jejimu rozhodnuti, nechova ona k tomu memu. Nerikam nic, nevycitam, nehodnotim, proste si jen nevsimam.

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 18.01.19 10:40
@Anonymní píše:
@azaleila Ano. Ja jsem si ho nevybrala, tak stejne jako bych se nekamaradickovala s pitomym sousedem, nevidim duvod, proc nekonat stejne s clovekem, ktereho ve svem zivote nepotrebuji a neni moje volba, nota bene kdyz vim, co je zac. Ale stve me, ze stejny „respekt“, jako jsem zvolila ja k jejimu rozhodnuti, nechova ona k tomu memu. Nerikam nic, nevycitam, nehodnotim, proste si jen nevsimam.

Ignorace dovede hodně naštvat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 10:42

@GabinkaCh ??? Zakl.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 18.01.19 10:45

Me by bylo fuk co se delo u nich doma, jejich vec. Nikdo do toho krom jich2 nevidi. Chovala bych se normalne, aby se nakazili nejaky povinny rodinny oslavy a seslosti… na tech par hodin to clovek zmakne

Bábrdl
Generální žvanilka 22380 příspěvků 18.01.19 10:45
@Premek_Orac píše:
Zakladatelko,
tvé pocity jsou naprosto přirozené a sám bych měl problém na člověka, co zradil, koukat jako že se to nestalo.
Otázkou ale je, co je podstatné. Jsi to ty a tvůj vztah k té osobě, nebo je podstatné, aby se ta rodina vrátila k normlnímu soužití?
Pokud ti víc záleží na tom druhém, tak bych si promluvil se švagrovou, že tento problém máš, že ti to činí problém aby chápala tvé chování a nebrala to, jako něco špatného vůči sobě. Zároveň bych se jí zeptal, o co jí teď jde, a jak ji můžeš pomoci.

Tak to je teda velká výjimka na emiminu.
Jediný, kdo přišel s rozumným a konstruktivním řešení je chlap. :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 22380 příspěvků 18.01.19 10:49

Představuju si, jak by vypadaly reakce, kdyby tuhle diskuzi založila švagrová:

Mám problém, se švagrovou. Měli jsme s manželem krizi, chyby jsme udělali oba, vyříkali si to, na vztahu pracujeme, dohodli jsme se, že ani jeden. Bohužel bráchova manželka naše rozhodnutí zcela ignoruje, dělá dusno, manželovi dává najevo, že ho nemá ráda, bycla by nejraději, kdybychom se zase rozešli. Všechny její návštěvy jsou šílený stres. Už nevím, co mám dělat…

To by byla samé reakce. Ať se švagrová uklidní, že jí do toho nic není, ať si ji brácha srovná atd. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 18.01.19 v 11:11

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >