Nesestouplé varlátko

17
4.5.04 20:54

Nesestouplé varlátko

Ahojky,
mám 8-měsíčního chlapečka - od narození má nesestouplé levé varlátko, MUDr. nás chce poslat k urologovi v 1 roce věku. Mám z toho obavy - můžete se prosím někdo podělit o zkušenosti, jak se tento problém řeší, abych věděla co nás čeká? Představa, že mu budou v této „citlivé“ oblasti něco provádět, mě již předem děsí…
Děkuju
Janina + Dominik (8měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
4.5.04 22:23

Jani,
vůbec neporadím, jen moooc držím palečky, aby vše dobře dopadlo a Dominika nic nebolelo.

Pa

Míša a Martínek 20 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.04 01:14

Ahoj Jani, nemam sice zkusenost s vlastnim potomkem, ale muj bratranek mel taky tenhle problem. Pamatuji si, ze na to prisly az snad ve dvou letech a musel jit na chyrurgii, kde mu pri celkove anestezii to nesestouple varlatko stahli dolu. Myslim, ze udelaji jen nejaky vpich a stahnou ho dolu. Na zakroku byl rano a odpoledne behal po nemocnici jak sileny. 8O
Hodne stesti a at je chlapecek brzy OK.
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.5.04 10:20

Nesestouplé varlátko

Ahoj Jani,

moj 16m syn Tomasko mal tiez nezostupene varlatko. V 4. mesiacoch nas lekarka poslala na urologiu, kde mi povedali, ze zatial sa nemam coho obavat. V 80% pripadov do veku jednoho roka dietata vajicko zostupi. V pripade, ze sa tak nestane tak, v 2. roku dietata sa prevedie chirurgicky zakrok, ktory urolog prirovnal k !operacii slepeho creva". Kazdy pol rok sme potom chodili na kontrolu a pri poslednej kontrole nam urolog povedal, ze Tomik ma uz obe vajicka v poriadku.
Takze, drzim palce aby to aj Vam dobre dopadlo a hlavne sa nestresuj.

Zuzina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.5.04 18:27

Ahoj Jani, mám téměř dvoluletého chlapečka, kterého čeká koncem května operace (stažení varlátka), potom bych ti mohla napsat, jak to probíhalo..na urologii nás poslali v roce. Pokud varlátko nesestoupí samo, je možná hormonální léčba (3 injekce), ale úspěšnost je velmi nejistá-varlátko může sestoupit jen dočasně a pak zase putovat do původní polohy anebo léčba nemusí účinkovat vůbec…pak je doporučena operace.
Držím pěstičky, aby varlátko sestoupilo samo!!
Ahoj Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.5.04 18:56

Ahoj,

v některých nemocnicích provádějí zákrok téměř „ambulantně“. Tzn., že dítko ráno přijmou, provedou zákrok v narkóze, a odpoledne, je-li vše O.K., jde domů.
Jinak, co se týče citlivosti této oblasti. Náš kluk měl dva operační zákroky podobného druhu (revize varlete při akutním zánětu, roztažení předkožky - obojí v plné narkóze). Nevím, zda je náš mladej extra statečné dítě, ale není to nic, čeho by se člověk musel děsit. Samozřejmě, že to bolí a je nepříjemné, ale jsou v životě lidském mnohem horší věci. Vše záleží na přístupu lékařů a sestřiček. Pro informaci, my jsme byli v Praze ve Vinohradské nemocnici a dětská chirurgie je tam bezvadná. Navíc je to jedno z mála pracovišť v ČR, které se na urologické operace dětí přímo specializuje. Tuto nemocnici mohu vřele doporučit. Byl tam s námi jeden dvouletý chlapeček se stejným problémem, co má Tvůj chlapec. Pustili ho ještě ten den domů a druhý den na kontrole běhal jak čamrda varle nevarle …
Hlavu vzhůru - varle dolu! Čau Evča

• Nahlásit
  • Citovat
17
5.5.04 20:05

Holky, díky za příspěvky, Andreo, napiš mi prosím, jak to u vás probíhalo, držím všechny palečky.
Pa Janina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
2.6.05 20:51

Ahoj maminky,
máme skoro 8 měsíčního chlapa a mám pocit, že má problém s varlátky. Po narození je měl hned sestouplá, žádný problém. Ale teď se mi zdá, že se mu vrátila kamsi nahoru, pytlík je prázdný na pohmat (nevím jak to jinak popsat :oops: ). I podbřišek má trochu zvětšený. Ale evidentně ho nic netrápí, nebolí, je v pohodě. Mám spěchat k doktorce nebo můžu počkat na 8 měsíční prohlídku za 2 týdny?
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama