Neshoda se jmény pro holku

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2033
20.1.23 08:36
@Anonymní píše:
Tak potom leda dvě jména :lol:. Naše dcera je Laura Mia :srdce:.

Tohle mě vždycky zaujme… Takže na ni voláte jednou Lauro a jindy Mio? Nebo na ni ty voláš Lauro a tatínek Mio?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3556
20.1.23 08:43

My jsme si ve finále házeli mincí. Vybrali jsme 2 jména, která se líbila oběma, ale každý tíhnul k tomu svému. A mince rozhodla. Známí třeba naházeli lístečky se jmény do klobouku a vytáhli jedno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
20.1.23 08:44

My jsme to dělali tak, že pokud se jednomu jméno nelíbí, automaticky o něm přestáváme uvažovat a hledáme dál. Mě přijde, že ty si chceš prosadit svoje, ale koukni na to z jeho pohledu. Vyberte to, na čem se shodnete, určitě ani jeden nechcete oslovovat vaše dítě jménem, které se vám nelíbí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1339
20.1.23 08:51

Urcire bych se zamyslela ještě nad jinými jmény a vybrala něco, na čem se shodnete oba …

Jinak teda ja bych si z vašeho vyberu taky nevybrala :D Řídila bych se i podle příjmení, třeba jestli mate klasicky český, tak jedině třeba tu Ester, případně ještě Karin. Cizi jména jsou k tomu jak pěst na oko …

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6180
20.1.23 08:55

@unuděná taky jsme to tak měli, že co se nelíbí jednomu automaticky vypadne z výběru. Našli jsme dvě krásná jména co se líbí oběma a holkám sedí. A máme ještě dvě v záloze, kdyby náhodou nám hráblo, tělísko selhalo nebo tak něco :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
20.1.23 08:57
@Lily Evans píše:
@unuděná taky jsme to tak měli, že co se nelíbí jednomu automaticky vypadne z výběru. Našli jsme dvě krásná jména co se líbí oběma a holkám sedí. A máme ještě dvě v záloze, kdyby náhodou nám hráblo, tělísko selhalo nebo tak něco :mrgreen:

Já osobně musím říct, že se nám mnohem snáz vybíralo jméno pro kluka, tam jsme se shodli naprosto ve vkusu. Holčičí bylo těžší, nakonec jsme dali takové, které má hodně možností, jak dítě oslovit, i když jsme ani jeden nebyli přesvědčení, že je to to pravé. Ale dcera je spokojená a sedí to k ní pěkně. Určitě bych nekývla na nějaký manželův výmysl, který mi nejde přes pusu, stejně jako bych ho nikdy nepřesvědčovala, že mnou vybraná Emilka je to, co chce :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2533
20.1.23 09:01
@Any9 píše:
Jinak teda ja bych si z vašeho vyberu taky nevybrala :D Řídila bych se i podle příjmení, třeba jestli mate klasicky český, tak jedině třeba tu Ester, případně ještě Karin. Cizi jména jsou k tomu jak pěst na oko …

Tím chceš říct, že Ester a Karin jsou česká jména? :nevim:
Tu posedlost českými jmény a pocitu, zda „nečeské“ sedí či nesedí k příjmení, nechápu. Tohle budou u současných dětí řešit maximálně prababičky a jak vidím, tak i některé babičky a matky. Děti si toho nevšimnou, pokud je tedy nenaočkují dospělí, jsou zvyklé na velkou různorodost jmen.

Důležité je jen to, aby se jméno líbilo oběma rodičům.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5889
20.1.23 09:07
@Beruška205 píše:
Dobré ráno bando, mám takový problém.
S přítelem čekáme miminko, čekáme holčičku. Vše je v pohodě ale když dojde na jména tak to už je kámen úrazu.
Líbí se mu jméno Mia, nebudu lhát je to hezké jméno ale převážně mi to spíše sedí pro nějaké zvíře. Moje tipy byly a jsou Mália, Katrin nebo Ester- to se zase nelíbí mu. Mia zatím vyhrává a když řeknu že ne, tak to bude zase prý Melissa nebo Samantha. Nevím si s ním rady a potřebuji s ním nějak hnout…

Buď jděte úplně do jiného nebo dejte 2.Třeba Katrin Mia a Melissa Ester a střihněte si a kdo vyhraje, toho jméno bude jako první, pokud vyhraje on, tak to bude Melissa Ester a pokud ty, tak Katrin Mia a ať prohraje kdokoliv, tak se s tím bude muset smířit, ale bude moct doma používat to jméno, jen ve škole apod. budou dítěti říkat spíš tím prvním. Úplně bych z toho vědu nedělala, pokud se neshodnete ani na jednom, tak bych vybírala z těch dvou variant a střihla si.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22939
20.1.23 09:12
@Beruška205 píše:
Dobré ráno bando, mám takový problém.
S přítelem čekáme miminko, čekáme holčičku. Vše je v pohodě ale když dojde na jména tak to už je kámen úrazu.
Líbí se mu jméno Mia, nebudu lhát je to hezké jméno ale převážně mi to spíše sedí pro nějaké zvíře. Moje tipy byly a jsou Mália, Katrin nebo Ester- to se zase nelíbí mu. Mia zatím vyhrává a když řeknu že ne, tak to bude zase prý Melissa nebo Samantha. Nevím si s ním rady a potřebuji s ním nějak hnout…

Mia je hezké jméno, ale já ho mám zafixované pro kočku, kterou znám. A ikdyž znám holčičku toho jména, tak je silnější pro zvíře.
Chci se zeptat, máte cizí nebo české příjmení?
Podle toho bych se také rozhodovala. Třeba taková Samantha Nováková, to bych opravdu nedala.
Já jsem svému synovi dala 2 jména, jsme spokojení oba- manžel i já.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5889
20.1.23 09:14
@Santa Juana píše:
Tohle mě vždycky zaujme… Takže na ni voláte jednou Lauro a jindy Mio? Nebo na ni ty voláš Lauro a tatínek Mio?

Jeden syn má dvě jména a na obě slyší. Ve školce je pro všechny Miky, Mikulášek apod.,ale já mu říkám i Manu.Je to stejné jako když dítěti s jedním jménem rodič říká třeba princezno, beruško apod..Prostě to dítě na to taky slyší a já celé dětství slyšela na Evelínu, ač se tak nejmenuji, ale v okolí bylo Eva celkem časté jméno, takže doma jsem byla Evelína a Eva jsem byla ve škole apod..Pro mě je syn Miky Manu(oficiálně Mikuláš Immanuel) a problém s tím nemá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6180
20.1.23 09:19

@unuděná my se u kluka naopak neshodli vůbec a to jsem nakonec kývla na manželovo vysněné - protože bylo lepší než těch pár ostatních na kterých jsme se aspoň jakž takž shodli. Ale vysněnej Antonín ani František (či Antonie a Františka) holt nebude :nevim: Holky jsme měli hned napoprvé co jsme to řešili - dokonce jsme vymysleli rovnou i druhé a fakt jsme ho o pět let později dali. A taky maj obě spoustu variant oslovení, to bylo důležité kritérium.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
654
20.1.23 09:34

Muzete dat dve jmena, jak uz tady padlo. Jinak i na Maliu muzete klidne volat Mia. Nase mala se jmenuje Emilia Mary a taky ji cas od casu nekdo rekne Mia. Ale kdyz se za zadnou cenu neshodnete, tak vybrat uplne jina jmena

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
798
20.1.23 09:44

@Fiveone Mikulas Immanuel? :mrgreen: proc?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
798
20.1.23 09:45

@alynch Emilia Mary? :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5889
20.1.23 09:48
@Nenitamduch píše:
@Fiveone Mikulas Immanuel? :mrgreen: proc?

Protože jsem se tak rozhodla v den porodu.Do té doby to byl jen Mikuláš. Pro mě to smysl má. Mám ráda jména končící na áš a jednoho slušného Mikuláše jsem v té době znala(svého zubaře) a Immanuel má pro mě zvláštní význam.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková