Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Anonymní píše:
Tak potom leda dvě jména. Naše dcera je Laura Mia
.
Tohle mě vždycky zaujme… Takže na ni voláte jednou Lauro a jindy Mio? Nebo na ni ty voláš Lauro a tatínek Mio?
My jsme si ve finále házeli mincí. Vybrali jsme 2 jména, která se líbila oběma, ale každý tíhnul k tomu svému. A mince rozhodla. Známí třeba naházeli lístečky se jmény do klobouku a vytáhli jedno.
My jsme to dělali tak, že pokud se jednomu jméno nelíbí, automaticky o něm přestáváme uvažovat a hledáme dál. Mě přijde, že ty si chceš prosadit svoje, ale koukni na to z jeho pohledu. Vyberte to, na čem se shodnete, určitě ani jeden nechcete oslovovat vaše dítě jménem, které se vám nelíbí.
Urcire bych se zamyslela ještě nad jinými jmény a vybrala něco, na čem se shodnete oba …
Jinak teda ja bych si z vašeho vyberu taky nevybrala
Řídila bych se i podle příjmení, třeba jestli mate klasicky český, tak jedině třeba tu Ester, případně ještě Karin. Cizi jména jsou k tomu jak pěst na oko …
@unuděná taky jsme to tak měli, že co se nelíbí jednomu automaticky vypadne z výběru. Našli jsme dvě krásná jména co se líbí oběma a holkám sedí. A máme ještě dvě v záloze, kdyby náhodou nám hráblo, tělísko selhalo nebo tak něco ![]()
@Lily Evans píše:
@unuděná taky jsme to tak měli, že co se nelíbí jednomu automaticky vypadne z výběru. Našli jsme dvě krásná jména co se líbí oběma a holkám sedí. A máme ještě dvě v záloze, kdyby náhodou nám hráblo, tělísko selhalo nebo tak něco
Já osobně musím říct, že se nám mnohem snáz vybíralo jméno pro kluka, tam jsme se shodli naprosto ve vkusu. Holčičí bylo těžší, nakonec jsme dali takové, které má hodně možností, jak dítě oslovit, i když jsme ani jeden nebyli přesvědčení, že je to to pravé. Ale dcera je spokojená a sedí to k ní pěkně. Určitě bych nekývla na nějaký manželův výmysl, který mi nejde přes pusu, stejně jako bych ho nikdy nepřesvědčovala, že mnou vybraná Emilka je to, co chce ![]()
@Any9 píše:
Jinak teda ja bych si z vašeho vyberu taky nevybralaŘídila bych se i podle příjmení, třeba jestli mate klasicky český, tak jedině třeba tu Ester, případně ještě Karin. Cizi jména jsou k tomu jak pěst na oko …
Tím chceš říct, že Ester a Karin jsou česká jména? ![]()
Tu posedlost českými jmény a pocitu, zda „nečeské“ sedí či nesedí k příjmení, nechápu. Tohle budou u současných dětí řešit maximálně prababičky a jak vidím, tak i některé babičky a matky. Děti si toho nevšimnou, pokud je tedy nenaočkují dospělí, jsou zvyklé na velkou různorodost jmen.
Důležité je jen to, aby se jméno líbilo oběma rodičům.
@Beruška205 píše:
Dobré ráno bando, mám takový problém.
S přítelem čekáme miminko, čekáme holčičku. Vše je v pohodě ale když dojde na jména tak to už je kámen úrazu.
Líbí se mu jméno Mia, nebudu lhát je to hezké jméno ale převážně mi to spíše sedí pro nějaké zvíře. Moje tipy byly a jsou Mália, Katrin nebo Ester- to se zase nelíbí mu. Mia zatím vyhrává a když řeknu že ne, tak to bude zase prý Melissa nebo Samantha. Nevím si s ním rady a potřebuji s ním nějak hnout…
Buď jděte úplně do jiného nebo dejte 2.Třeba Katrin Mia a Melissa Ester a střihněte si a kdo vyhraje, toho jméno bude jako první, pokud vyhraje on, tak to bude Melissa Ester a pokud ty, tak Katrin Mia a ať prohraje kdokoliv, tak se s tím bude muset smířit, ale bude moct doma používat to jméno, jen ve škole apod. budou dítěti říkat spíš tím prvním. Úplně bych z toho vědu nedělala, pokud se neshodnete ani na jednom, tak bych vybírala z těch dvou variant a střihla si.
@Beruška205 píše:
Dobré ráno bando, mám takový problém.
S přítelem čekáme miminko, čekáme holčičku. Vše je v pohodě ale když dojde na jména tak to už je kámen úrazu.
Líbí se mu jméno Mia, nebudu lhát je to hezké jméno ale převážně mi to spíše sedí pro nějaké zvíře. Moje tipy byly a jsou Mália, Katrin nebo Ester- to se zase nelíbí mu. Mia zatím vyhrává a když řeknu že ne, tak to bude zase prý Melissa nebo Samantha. Nevím si s ním rady a potřebuji s ním nějak hnout…
Mia je hezké jméno, ale já ho mám zafixované pro kočku, kterou znám. A ikdyž znám holčičku toho jména, tak je silnější pro zvíře.
Chci se zeptat, máte cizí nebo české příjmení?
Podle toho bych se také rozhodovala. Třeba taková Samantha Nováková, to bych opravdu nedala.
Já jsem svému synovi dala 2 jména, jsme spokojení oba- manžel i já.
@Santa Juana píše:
Tohle mě vždycky zaujme… Takže na ni voláte jednou Lauro a jindy Mio? Nebo na ni ty voláš Lauro a tatínek Mio?
Jeden syn má dvě jména a na obě slyší. Ve školce je pro všechny Miky, Mikulášek apod.,ale já mu říkám i Manu.Je to stejné jako když dítěti s jedním jménem rodič říká třeba princezno, beruško apod..Prostě to dítě na to taky slyší a já celé dětství slyšela na Evelínu, ač se tak nejmenuji, ale v okolí bylo Eva celkem časté jméno, takže doma jsem byla Evelína a Eva jsem byla ve škole apod..Pro mě je syn Miky Manu(oficiálně Mikuláš Immanuel) a problém s tím nemá.
@unuděná my se u kluka naopak neshodli vůbec a to jsem nakonec kývla na manželovo vysněné - protože bylo lepší než těch pár ostatních na kterých jsme se aspoň jakž takž shodli. Ale vysněnej Antonín ani František (či Antonie a Františka) holt nebude
Holky jsme měli hned napoprvé co jsme to řešili - dokonce jsme vymysleli rovnou i druhé a fakt jsme ho o pět let později dali. A taky maj obě spoustu variant oslovení, to bylo důležité kritérium.
Muzete dat dve jmena, jak uz tady padlo. Jinak i na Maliu muzete klidne volat Mia. Nase mala se jmenuje Emilia Mary a taky ji cas od casu nekdo rekne Mia. Ale kdyz se za zadnou cenu neshodnete, tak vybrat uplne jina jmena
@Nenitamduch píše:
@Fiveone Mikulas Immanuel?proc?
Protože jsem se tak rozhodla v den porodu.Do té doby to byl jen Mikuláš. Pro mě to smysl má. Mám ráda jména končící na áš a jednoho slušného Mikuláše jsem v té době znala(svého zubaře) a Immanuel má pro mě zvláštní význam.