Nesnáším tchána

80
3.10.20 20:54

Nesnáším tchána

Dovolím si založit toto téma, i když tu jedno podobné je. Snad to nebude někomu moc vadit. S hlouby duše nesnáším svého tchána. S manželem jsme 7 let spolu. Máme 8mi měsíční dítě. S tchánem jsme si nerozuměli od začátku. Tedy spíš já nesedla jemu a to z následujících důvodů. Jeho syn je o 10 let starší než já, takže první bylo to, že jsem pro něj moc mladá. Oni žijí celý život na vesnici úplně ukázkový vesnici život. Zvířata, zahrada atd. Po zjištění, že mě úplně netahne tenhle život jsem u něho klesla ještě víc. Prostě jsem k tomuto životu nebyla vedená, i když jsme žili s rodiči v baráku, ale oba tvrdé pracovali a ani netouzili po tom mít ještě za barákem dobytek. Pak přišel další kámen úrazu na zabijacce. Prostě na to nejsem nikdy jsem nebyla a nebudu. Nic mi to neříká, ale to je další věc, kterou oni žijí…cela rodina :zed: já jim to neberu, ale nesnesu, aby mě někdo nutil do něčeho co mi je pro srsti a žaludku. O to víc nevidím důvod proč se zúčastnit, když manžel to také dělá jen z donucení, že tam musí pomoc. A pomalu přecházím do současnosti, kdy se nám narodil potomek. Malému je 8 měsíců a jeho úchvatný dědeček si ho ani jednou nepochoval, nesahl na něj žádným způsobem. Jezdí několikrát týdně kolem našeho domu, zastaví u vrat že něco potřebuje, ale na vnuka se nejde ani podívat. Pak když náhodou z donucení a že slušnosti jedu s manželem o němu domu, tak je hrozně naštvaný a uhrazeny proč malý neustále řve, když ho vidí… (proč asi je to pro něj cizí člověk a evidentně z něho necítí nic moc dobrého. Běžně totiž na lidi nebreci) když jsem manželovi řekla jestli laskavě tátovi může něco říct, alespoň kvůli tomu malému protože má jen jednoho dědu (můj tatínek je již bohužel po smrti) tak říká že to tak nemysli, že takový je prostě. S tím já nesouhlasím, protože o další vnoučata jeví normální zájem jezdí tam na víkendy apodobne. Takže manžel mu neřekl nic, ale teď v týdnu jsem to už nevydržela já, když tu zase pribrzdil, tentokrát že malému koupil něco..když pominu to, že mě pomalu nepozdravil ani na půl huby.. Byla jsem svým způsobem ráda, ale prostě radši bych byla ta ten kontakt.. Řekla jsem mu ať jde dál, alespoň na dvůr.. Šel,, ale pohrát si se psem :pocitac: :pocitac: :pocitac: tak jsem bouchla a řekla mu, že má snad radši ty zvířata než vlastního vnuka. Jeho reakce nebyla vlastně žádná, šel se podívat do kočáru řekl hezky spí a odjel. Manžel se k tomu ani nevyjadroval, protože věděl, že by to skončilo špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9517
3.10.20 21:01

A co jako řešíš prosím tě? Tchán prostě není na miminka, jinak nic hrozného nedělá. Tak přestaň hysterčit. Co bys chtěla aby dělal? Aby chodil po vesnici s kočárkem? Nikoho nemůžeš donutit, aby se těšil a radoval z dítěte. Tak ho nech být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17802
3.10.20 21:04

Brzdi děvenko, mimina spoustu lidí neberou. Buď ráda, že tě respektuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.10.20 21:04
@AnastazieB píše:
A co jako řešíš prosím tě? Tchán prostě není na miminka, jinak nic hrozného nedělá. Tak přestaň hysterčit. Co bys chtěla aby dělal? Aby chodil po vesnici s kočárkem? Nikoho nemůžeš donutit, aby se těšil a radoval z dítěte. Tak ho nech být.

Rozhodně to není o hysterii. Pokud mohl chovat jako mimina děti od své dcery, proč to najednou nejde ani od vnuka od svého syna? Jde o to, že mám pocit, že když nesnese mě, tak se nemá ani k našemu dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
3.10.20 21:06

Mě to tak hrozny neprijde, proste stara skola, je to malý miminko, co zatím nic moc nedela :think: jako můžeš čekat poprdenyho dědu, ale ocividne na to není a vůbec te navíc nechape. Moje holky taky mají takhle dědečka - respektive je to můj deda, je mu přes 80 ale je normalne vitální, al když se narodily jako první pravnoucata tak když jsem chtěla aby si je pochoval tak jsem mu je do náruče nacpala, bylo vidět jak je nesvuj… ale ne ze by je neměl rad nebo ho nazajimala :nevim: moc vlastně nechápu, za co ho nesnasis, za to ze je starej morous? Njn, to tak někdy proste je :roll: čím bude vnuk starší tím to bude lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 21:07

Třeba mu nic neříkají miminka? Nebo myslíš že je to kvůli tobě? U nás je to zase tchýně, na oslavě byla uražená a malého ignorovala úplně i když ji nesl hračku ukázat, musela jsem jí říct že ji nese hračku… Aby se na něj alespoň podívala… Ale ona je citová manipulátorka, chce aby se jí ostatní vtírali. Pak brečí švagrové a ta mi vyčítá že ji syna nedáváme na hlídání a že ho od ní odhanime ( přitom ho sama ignoruje…) Ale to je spíš divadlo na ostatní aby byla litovana… Když přijedeme pohraje si pět minut a pak je malý ignorovany. Tchán se zajímá tak zběžně. Nijak moc aktivně ale na vnuka je pyšný i „na dálku“… Nějak mi přijde že děti od dcer jsou vždy rodině blíž…

• Citovat
  • Nahlásit
9517
3.10.20 21:10
@Mark999 píše:
Rozhodně to není o hysterii. Pokud mohl chovat jako mimina děti od své dcery, proč to najednou nejde ani od vnuka od svého syna? Jde o to, že mám pocit, že když nesnese mě, tak se nemá ani k našemu dítěti.

No a co? A kdyby to tak bylo, tak co? Přivážeš ho k postýlce? Prostě pokud ho nebude mít rád, tak s tím nic neuděláš. Nemůžeš nikoho nutit. Čím víc to budeš hrotit, tím to bude horší. Vztahy nejsou vždycky ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18959
3.10.20 21:11

Noa? Jaky maj styl života si určitě vedela uz pred svatbou a ze tchan neni podelanej z tvého ditete, taky neni nic hrozneho. Holt ho mimina nezajimaji, ne kazdy musi byt podelany z mimina, zvlášť jestli to neni prvni vnouce. Počkej az bude syn vetsi a bude s nim nejaka akce a ne jenom na nej koukat, jak spi v kocaru. U nas deda videl mladsiho syna kdyz prisel z porodnice, podival se na nej mezi dverma, rek pekny a zas sel, pak ho vidi obcas, kdyz se tam stavime, sam neprijede a i tak na nej koukne a de, jeste ho ani nepochoval a to je malemu 16 měsíců. Starsiho syna si bere porad, protože uz je samostatny a je s nim nejaka akce, lecos se s nim da podniknout a ne jenom koukat jak spi a menit pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
3.10.20 21:12
@AnastazieB píše:
A co jako řešíš prosím tě? Tchán prostě není na miminka, jinak nic hrozného nedělá. Tak přestaň hysterčit. Co bys chtěla aby dělal? Aby chodil po vesnici s kočárkem? Nikoho nemůžeš donutit, aby se těšil a radoval z dítěte. Tak ho nech být.

Tak to s tebou nesouhlasím. Zakladatelku úplně chápu jak se cítí. Tobě by nebylo líto kdyby tchanovci ignorovali vaše dítě? Já jsme zažila něco podobného. Naše malá jako mimino byla děsně uřvaná a tchýně si ji nechtěla ani pochovat protože malá hned spustila a jen jsem slyšela, že to není normální, že tak řve apod. Několikrát jsem to obrečela, protože nadržovala " našemu staršímu synovi a říkala jak ho kvůli dceři odstrkujeme a podobný nesmysly.

Bohužel radu nemám. Asi jen vydržet. Naše malá čím byla straší tím víc ji tchýně začala brát konečně jako plnohodnotné vnouče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.10.20 21:12

Kdyby to tak bylo, tak nepíšu že ho nesnáším. Kdybych zde měla psát vše tak to je mnohem delší. Neustále proti mě něco má. Já se k němu chovám slušně a tak čekala to samé od něj. Například, že když se objeví u našeho domu tak mě alespoň normálně pozdraví. A říkám kdybych nevěděla že k ostatním dětem se choval od miminek úplně normálně, choval je a tak tak neřeknu ani půl slova, proč a naším dítětem to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.10.20 21:16

@PeBa12 děkuji přesně tak jsem to myslela. To, že my dva se nějak extra nemusíme přece nebude znamenat to že naše dítě bude kvůli odstrcene. Vnoučata od Jeho dcery ho taky zajímaly jezdil s babičkou (jeho ženou kočárem, když byli na návštěve i choval), tak se mi prostě nelíbí a mrzí mě, že s nejmladším vnukem to nejde. Mrzí to i manžela, jenže na to svému tátovi nic neřekne. Má k němu velký respekt i když s ním ve spoustě věcech nesouhlasí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16253
3.10.20 21:18

@Mark999 uvědom si, že nikdy nezměníš ostatní lidi, když ti něco vadí, můžeš změnit jenom svůj přístup
a tchán není povinný být poprděný z tvého miminka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.10.20 21:23
@Anonymní píše:
Třeba mu nic neříkají miminka? Nebo myslíš že je to kvůli tobě? U nás je to zase tchýně, na oslavě byla uražená a malého ignorovala úplně i když ji nesl hračku ukázat, musela jsem jí říct že ji nese hračku… Aby se na něj alespoň podívala… Ale ona je citová manipulátorka, chce aby se jí ostatní vtírali. Pak brečí švagrové a ta mi vyčítá že ji syna nedáváme na hlídání a že ho od ní odhanime ( přitom ho sama ignoruje…) Ale to je spíš divadlo na ostatní aby byla litovana… Když přijedeme pohraje si pět minut a pak je malý ignorovany. Tchán se zajímá tak zběžně. Nijak moc aktivně ale na vnuka je pyšný i „na dálku“… Nějak mi přijde že děti od dcer jsou vždy rodině blíž…

Bohužel si myslím, že je to kvůli mě. Od začátku nesouhlasil, že jeho syn si jak já říkám, vybral mě. Nelíbilo se mu, že nechceme žít stylem jako on. Ne jen já, ale ani manžel. Jenže je podle něj asi vína na mě, nebo já nevím. Manžel mu sice chodí občas pomoc, ale doma by to nikdy nechtěl také ho to nebaví. No ale podle tchana jsem jen holka z města že jo a vůbec se k jeho synovi nehodim a několikrát řekl, že úplně s výběrem nesouhlasí. Za to tchyně?, na tu bych nikdy nedala dopustit. Zlatá ženská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18959
3.10.20 21:23

@Mark999 a to je ono, vetsinou ma babi a deda radsi vnoucata od dcery, jsou jim blizsi, zatímco kdyz chtějí vnouce od snachy, se kterou navic nemaj uplne sluncem zality vztah, tak ani nevi, co si muzou dovolit, aby to zas nebylo spatne. To je tu dnes a denne podobna diskuze, „moji rodice jsou super babi a deda a tchani delaj vsechno spatne“, tak se pak ani tchanum nedivim, ze se drzi radsi stranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.10.20 21:25
@stinga píše:
@Mark999 uvědom si, že nikdy nezměníš ostatní lidi, když ti něco vadí, můžeš změnit jenom svůj přístup
a tchán není povinný být poprděný z tvého miminka

Já nehodlám nikoho měnit. A z tvého mimina? Tak především to není jen mé mimino ale taky potomek jeho vlastního syna. :roll: pokud může jevit zájem o svá další vnoučata, proč by nemohl i o vnouce od syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama