(Ne)spaní 2měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pájuš69
Povídálka 18 příspěvků 11.09.18 08:33
(Ne)spaní 2 měsíčního miminka

Malému jsounpres dva měsíce a v noci mi usne hezky spi tři hodinky a pak už celou noc spi jen po hodince nebo po pul hodince takže vlastně spím jen necelé tři hodiny v noci a pak už se nevyspim začíná to být dost unavujici nemáte nějaké rady jak udělat aby se mi pak nebudil furt? Je plně kojený. Uspim ho večer u prsa a pak dam do postýlky a po tom tři hodinovém spánku už je většinou semnou v posteli protože bych jinak asi musela spát sním v postýlce?! :lol: jinak přes den je veselí vždycky si tak hodinku hraje a pak hodinku spi kojime přes den po dvou hodinách. Jinak hezky přibírá prdiky ani jiné věci nás netrápí tak už vážně nevím jestli se třeba nerozhodl ze třeba spanek přes noc vlastně vůbec nepotrebuju :lol:

Reakce:
Janli
Kelišová 6315 příspěvků 11.09.18 08:38

Jediná rada je vydržet. Některé děti to tak bohužel mají a kolem dvou měsíců v noci jaksi nespí. Postupně se budou intervaly spánku prodlužovat. Jediná rada je jít spát ve dne, když mimino usne a krizovou dobu takhle překonat.

Pájuš69
Povídálka 18 příspěvků 11.09.18 08:43
@Janli píše:
Jediná rada je vydržet. Některé děti to tak bohužel mají a kolem dvou měsíců v noci jaksi nespí. Postupně se budou intervaly spánku prodlužovat. Jediná rada je jít spát ve dne, když mimino usne a krizovou dobu takhle překonat.

No já si to myslela :D snažím se co to jde spát i přes den to jediné mě asi drží ještě na nohou a pak teda jeho úsměv :srdce:

p0pokatepetl
Kecalka 118 příspěvků 11.09.18 08:57

Intervaly sa podla mna predlzovat nebudu, mam 5m klucinu a od 4m spi horsie ako kedykolvek predtym.. mnohe zname so stejne starymi prckami mi toto potvrdili :) niektore maminky potom nacpu miminka kasou v nadeji, ze to bude lepsie, no casto pridu na to, ze je to hlupost.. Dietatko sa proste vyvija, ma moc novych vnemov, potrebuje maminku :) proste mame miminka, musime to vydrzat :kytka:

Pájuš69
Povídálka 18 příspěvků 11.09.18 09:16

@p0pokatepetl tak co by jsme pro ty naše malé lásky neudělali :srdce: tak vydržet se dá všechno :) Důležité je ze jsou spokojený :D spanek nepotrebujem :lol: :lol: :lol: :dance:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 11.09.18 09:16

Připrav se na to,že to může být jak na houpačce. Náš se první tři měsíce budil jen dvakrát na kojení,musel ovšem spát se mnou,ale přes den nezabral,chtěl se nosit a očumovat,prostě malá Kelišová. Řval únavou a musela jsem ho vždycky ,,umlátit" v kočárku,aby alespoň trochu nabral síly. Když konečně trochu začal spát přes den,začal se budit v noci a to i každou hodinu. Půl hodiny se kojil a půl hodiny spánku. Pak přišlo období(kolem 7.měsíce,kdy spal krásně ve dne i v noci. No a s 9. přišla separační úzkost,kdy v noci byl vzhůru co hodinu a hodinu řval, mlátil sebou ze strany na stranu,stoupal si,štípal a vztekal se,protože nemohl usnout. Přes den visel jen na mně a nemohla jsem ani na WC bez něj. Trvalo to 14 dní,teď už je 14 dní jakž takž klid, včera spal poprvé durch 12 hodin. Ty maminy se spícími miminky jsou fakt výjimka. Nic jiného,než vydržet se nedá.

Pájuš69
Povídálka 18 příspěvků 11.09.18 09:24

@Aduš8
Taksnad ho to brzo přejde :) stačí na par dni ať se trosku vyspim pak mužů zase fungovat i bez spánku :D to museli být dobrý 12hodin v kuse já už po jeho třech hodinách spánku chodila koukat jestli dýchá ze to není možný ze mi spi tak dlouho :lol:

Yukii
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 11.09.18 09:35

Mě se malé mimino budilo v noci pořád. Tak se mnou prostě spalo v posteli a bylo po problému ;-) nakojila jsem v polospánku mimčo hnrd uslo a oba jsme se krásně vyspali. Přes den měl syn taky období že spal jen v závěsné houpačce případně v šátku.
Chce to vydržet, časem se to zlepší :hug:

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 11.09.18 09:43

@Pájuš69 ten spánek se pravděpodobně bude měnit, jestli k horšímu,nebo k lepšímu, toť otázka. Moje tříměsíční malá měla kolem měsíce a půl taky takové kratší období, kdy hodně špatně spala, teď dá často 6-7 hodin v kuse, 2× mi i prospala celou noc bez kojení - je plně kojená. Část noci spí v přístavné postýlce, část noci vyloženě u mě přitulená.
Jinak je to o zkoušení, co kterému miminku sedne: zavinovat/neza­vinovat, dudlík/bez dudlíku, s rodiči/bez rodičů, každé miminko to má fakt jinak. Pro příklad: první syn už od malička spí mnohem lépe sám, odstěhovala jsem ho tedy až v 6 měsících (byl plně kojený), ale zpětně si říkám, že jsem to mohla zkusit dřív, už jsem sotva pletla nohama. Myslela jsem, že má hlad a on chudák vůbec hlad neměl, rušili jsme ho. Z buzení co půl hodiny přešel na celou noc prospanou v kuse. Nesnášel zavinování.
Druhý syn byl úplný opak, sice taky nesnášel zavinování, ale spaní v postýlce se zuřivě bránil, takže spal s námi. Po zavedení příkrmů jsem přešla na kompromis usínání v postýlce a přesun k nám do postele podle jeho potřeby. Takto se k nám stěhuje dodnes, většinou ale až k ránu na pomazlení.
Třetí breberka to má podobně, jako druhý syn s tím, že má ráda zavinování. Spí v přístavné postýlce, abychom měli v posteli víc místa,ale stejně se chce část noci tulit.

lampicka11
Závislačka 3440 příspěvků 5 inzerátů 11.09.18 09:53

My povídej. Malému je měsíc… Od 20h spí do 1h… Což si piskam…paráda…jenže dnes se vzbudil na další kojení ve 3 a od 4-6byl vzhůru…tak že jsem nespala…ale on nebrečí…breptá si a nebo se rozčiluje že mu vypadl dudlik :? No a vstala starší holka že je 8 a letela jsem s detma do školky. Padám na hubu. Spala jsem nějakých 5hodin včera obdobně…a když už mrnous spí tak já než zaberu tak on se vzbudi :zed:…asi budu chodit spát v 8…jinak to nevidím.
Edit..dodám že prvních 14dni se budil jen jednou max 2 za noc. .

Alkata
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 11.09.18 10:08

Mas to jeste pohádkové. Nam se holka budila co půl hodinu a špatně spi do ted jsou ji tri roky. Delat se neda nic, jen vydržet. Navzdycky to nebude.

rena621
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 11.09.18 10:38
@Pájuš69 píše:
Malému jsounpres dva měsíce a v noci mi usne hezky spi tři hodinky a pak už celou noc spi jen po hodince nebo po pul hodince takže vlastně spím jen necelé tři hodiny v noci a pak už se nevyspim začíná to být dost unavujici nemáte nějaké rady jak udělat aby se mi pak nebudil furt? Je plně kojený. Uspim ho večer u prsa a pak dam do postýlky a po tom tři hodinovém spánku už je většinou semnou v posteli protože bych jinak asi musela spát sním v postýlce?! :lol: jinak přes den je veselí vždycky si tak hodinku hraje a pak hodinku spi kojime přes den po dvou hodinách. Jinak hezky přibírá prdiky ani jiné věci nás netrápí tak už vážně nevím jestli se třeba nerozhodl ze třeba spanek přes noc vlastně vůbec nepotrebuju :lol:

Mam 2,5letou holcicku a materska me naucila tohle-ze co plati dnes nemusi platit zitra. Jeden mesic spi druhy ne treti jo … Atd. Jednou to je zlate dite pak cert. Ted papa za tyden nemusi. Ted chce byt v kocaru pak uz ne. Deti se porad meni a kazde obdobi ma jine radosti a starosti. Nestracej nadeji vse delas perfektne a pride i spanek uvidis.

Pájuš69
Povídálka 18 příspěvků 11.09.18 18:34

Moc děkuji aspoň vím Zr nejsem jediná :lol: no malej byl dneska na očkováni a od té doby skoro furt spi :) tak jsem se už i dospala :) :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >