Spánek dvouměsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MishellW
Povídálka 35 příspěvků 08.09.18 21:26
Spánek dvou měsíčního miminka

Ahoj maminky, opět bych potřebovala od vás pár zkušeností a rad.. moje holčička 2 měsíce je v noci nejhodnější dítě. Usne kolem 9 a vzbudí se až kolem 6 na kojení. Většinou pak dopoledne prospí s přestávkami na kojení. Ale pak odpoledne je od 2 do 9 vzhůru a spí třeba jen 2×10 minut. Přijde mi unavená a jakoby nemohla zabrat, vždycky tak pobrečívá.. ale nedivím se, když je 6 hod skoro v kuse vzhůru. Není to moc? :nevim: Jestli to není náročné pro tak malé dítě :( Nemám jí třeba dopoledne budit, aby si odpočinula i odpoledne? Je plně kojená. A prosím kritiku si nechte pro sebe. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 08.09.18 21:27

Určitě ji nebud. Ona si to srovná.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 08.09.18 21:29

Nebud bude protivná i dopoledne. Musí si to nastavit sama. Zkus odpoledne vzít do kočárku jestli neusne tam, a pospí aspon hodinku. Záleží jak ma ráda kočárek.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 08.09.18 21:35

Ahoj, mám chlapečka 2,5 měsíce… v noci spi krasne a přes den to taky není žádná sláva, ale posledních 14. dni jsem zavedla odpolední spánek buď v kočárku anebo v postýlce a celkem to funguje… :) spi zhruba 1,5 hodiny… jinak mi nespi skoro vůbec :)

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 08.09.18 21:45

Dcera od narození spala v noci 12h i více, pak se vzbudila ráno na krmení hoďku byla třeba vzhůru, pak zase spala 3-4h a pak zase se vzbudila na jídlo, chvilku vzhůru a zase spala, prakticky celý den i noc prospala :-) občas byla taky protivná a nemohla zabrat. Jestli máš telefon s androidem, tak doporučuju stáhnout aplikaci baby sleep. Dcera když nemůže usnout, tak to na ní zabírá i teď ve skoro dvou letech. Je tam bílý šum, my konkrétně pouštíme vysavač. Jak to pustím tak zapadne do postele jak švestka a během minuty chrní.

lisma
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 08.09.18 21:49

Naša dvojmesačná spí celú noc, budí sa teda na kojenie asi 2-3×, ale párkrát potiahne a spí ďalej. Doobedie tiež v poslednej dobe prespí s 20-30 minútovými pauzami a poobede okolo tretej - štvrtej už je neuspateľná, pospáva jedine v šátku tak 5-10 minút a potom mrčí :roll: ale aspoň večer pekne zaberie a v noci je kľud.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 08.09.18 22:19

Nebuď, ať si to srovná sama, ten režim má zřejmě už docela dobrej. A užívej si to, všem co jim takhle děti spí upřímně závidím! Můj starší spal strašně špatně a mladší není o moc lepší :zed:

Lex1
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 22:45

Přesně, dokud spinká takhle krásně v noci, nezasahuj do spánku přes den. A taky zavidím :P

Slečna Ferka
Extra třída :D 10098 příspěvků 08.09.18 23:03

@MishellW Vozíš ji odpoledne v kočárku? Dcera měla do půl roka režim „dvouhodinovek“: probuzení, kojení, hraní, nošení, mazlení, lezení pod hrazdičkou, usnutí, tak půl hodiny spánku, a znova.

Ale po půl roce začala spát 3× denně (tak po hodině) a odpolední spaní muselo být vždy v kočárku (za jízdy, jak se zastavilo, byla vzhůru). Když třeba pršelo a zkoušela jsem ji uspat doma, tak to byl boj, vztekala se, nechtěla, a i když chvilku vytuhla, byla na zabití.

Proto navrhuju: zkoušíš ji v to odpoledne povozit?

Jinak ale obecně Ti dítě spí úplně skvěle. Celou noc, půl dne… to, že je trochu namrčená navečer, to nic není. I kdybys ji „neutahala“, tento režim je dobrý - a časem si ho usadí jinak.

MishellW
Povídálka 35 příspěvků 09.09.18 13:02

Moc děkuji za rady :palec: s kočárkem chodíme odpoledne každý den na procházky někdy usne, ale ne vždycky a když usne tak musíme chodit venku a houpat, když dojedeme domu, je hned vzhůru :) každopádně mě vůbec nevadí, že je nespinká, já si jí užívám :srdce: jen sem nevěděla, jestli to není pro ní špatně :think:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10098 příspěvků 09.09.18 13:12

@MishellW Není. Ale není sama, kdo musí jet, aby spal - čili pokud je nevyspaná večer protivná a nechceš ji zbytečně trápit, tak holt choď… v tom snad není problém, ne?

11nika11
Nováček 2 příspěvky 18.09.18 20:47
Prosím o radu zkušenější maminky

moc prosím zkušenější maminky o radu :) Jsem maminkou dcerky Elenky, je to naše první dítě proto se vše teprve s manželem učíme. Malé je nyní 8 týdnů. Již týden bojujeme s večerní rutinou a usínáním :( Abych přiblížila problém…Elenka zatím nemá žádný režim, nechávám to plně na ní, přes den spí podle potřeby, jakmile na ní vidím, že zívá uspím ji. Každý den spí trochu jinak, nicméně pomalu se to nějak ustaluje. Problém ale nastává kolem 4 až 5 hodiny. Ela se většinou vzbudí, chvíli s ní cvičíme, mluvíme na ní, poté dostane jídlo (od narození je plně na UM). Pije docela dlouho, od narození má problém si říhnout, takže krmení je někdy i 30 minut a víc, aby si dostatečně říhla. Je to trochu zvědavka a při jídle dost kouká co kde lítá, takže ji to zdržuje u jídla :) Nicméně od těch 5 půl 6 je to boj. Nechce se jí spát, ale zároveň pláče a vzteká se, všimli jsme si, že v tuto večerní hodinu pije pomalu dvakrát víc než přes den, přitom na jídlo se budí co 2-3 hodiny a dle doktorky pije nadmíru, ale na to neslyším jelikož již od mala pila hodně oproti tabulkám, má jiný apetit :nevim: Na prdíky trpěla a trpí, ale ne nijak výrazně a už se to zlepšuje, při každém krmení dostává Espumissan a prdí krásně. Dříve jsme ji „drželi o hladu“ (nemohu jí dát najíst před koupáním, jelikož se pozvrací, vždy až po koupání), abychom ji max. v 6 hodin koupali a dávali spát, vydržela od 7-8 hodin večer až do 1 ráno spát, vyhovovalo jí to a usnula krásně tvrdě. Tento režim šel provádět jen když se vzbudila přibližně před koupáním tak, aby neměla šílený hlad a vydržela tuto rutinu (když říkám šílený hlad, tak je opravdu schopná řvát do zmodrání a dušení se dokud nedostane flašku a takové dítě koupat nechcete :roll: ). Nyní to vypadá tak, že se nají a od půl 6 vydržíme 1 hodinu breku, vztekání a koupeme cca v o půl 7 až v 7 večer (Dřív to nejde, pozvracela by se), dostane jídlo nicméně vypije max. 30ml, protože je už tak unavená, že odpadne, vzbudí se za hodinu a dopije se, poté nějak zabere a spí. A tak moc prosím o radu maminky, proč je nyní tento večerní kolotoč? Nerozumím tomu, proč spát nechce, ale zároven pláče a má i větší hlad, když přes den pije opravdu dost. Ráda bych jí zpříjemnnila večery, aby pro ní nebyly stresující a neplakala každý den ve stejnou hodinu. Moc Vám děkuji :hug:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10098 příspěvků 19.09.18 15:18

@11nika11 Já bych to neřešila, je to takové období. Tyhle věci se mění ze dne na den - a někdy děti prostě brečí. Možná má spurt nebo se vyrovnává s jinou vnitřní změnou… Neřešte, brzy to přejde.

11nika11
Nováček 2 příspěvky 20.09.18 12:03

@Slečna Ferka Děkuji, asi nic jiného nezbývá, chtěla jsem jí jen ty večery dělat klidnější aby nebyla ve stresu a podrážděná :) tak snad to přejde

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 18.10.18 01:30

@11nika11 jako byste mi mluvila o nasem miminku. Mame uplne ten samy problem. Emicce je 6 tydnu pres den s tim spanim se to jeste jaks taks da. Ale jakmile odbije 4ta hodina odpoledni zacne rev rev rev. Chci vzdy ve 4 nakojit aby se v 7 koupala, ale je to.masakr. Neni sance. Nevim co ji odpoledne vadi. Jeste mame problem ze se prepijela, takze ja od 4 treba hodinu kojila do 5ti a dite porad honi prs. Pak ji vse tlacilo, blinkala, rvala..nekonecny pribeh kazdy den. Chapi ze uz.nebude spat furt, ale rada bych ji take odpoledne zprijemnila, protoze se vzdy desim podvecera co prijde. Vcera vydrzela rvat od 3 do 7mi! A nic ji nebylo. Jeste ze vcera poprve trochu prijmula dudlik. Jinak by byl rev nonstop. :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >