Reklama

Problém se spánkem kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PM94
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 03.09.18 19:30
Problém se spánkem kojence

Hezký večer holky, už jsem tak trochu v koncích a tak se chci zeptat, máte některá nebo jste měli nespavce. Eli má 2 měsíce a prakticky přes celý den spí tak 20 minut a to jen v případě že ho houpu v lehatku nebo vozím v kočárku, nebo nosím v šátk, je milionovy protože když nespí, kouká, žvatla. Jenže podle mě je malinký na to aby nespal. V noci naštěstí spí dobře, usne v 20h jak dudek a poprvé vstává na kojení v 1 ránu, pak co 2 hodiny až do rána. Přes den se kojí co hodinu až co 30 minut, což mi přijde jako masakr. Mám už jedno dítě, ale nebyl kojeny a tohle nedělal. Mám strach že je to vše spojené s kojením a prostě mu to nestačí a opravdu se mi tomhle kojení protivy a mám chuť s tím přestat, ale pritom teď jsem se na kojení tak těšila a přála si to, beru to že si vynaheazujeme to utrpení v těhotenství a odloučení po porodu. Nevím co dělat a jak ho naučit spát, protože opravdu nejsem schopna nic udělat přes den protože většinu času kojím, nejdříve jsem myslela že to je těmi vedry, ale ty už nejsou a štejne. Přejde to, třeba něco jako koliky? :lol: Nebo jde to nějak naučit aby spal? Růstový sprut to asi nebude, ten by netrval už 8 týdnu :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kamkam
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 03.09.18 19:48

Spí krásně v noci. Když je vzhůru, je spokojený. Víc spát nepotřebuje. Mám pár kamarádek, které taky měly nespavce. Časté kojení to taky časem přejde. A dělat věci s ním v šátku? To by nešlo?

simelka
Kecalka 136 příspěvků 03.09.18 19:49

Ahoj, tak u nás něco podobného. Malý už má teď půl roku a je to o chloupek lepší. Zpočátku spal jen když jsem nonstop jezdila s kočárkem. Teď zvládne 2× 45 minut bez vozeni.

lentilka248
Kelišová 6422 příspěvků 03.09.18 19:51

@PM94 ja z jineho soudku..dost mi připomíná moje deti alergiky, taky nespavci, taky nedložitelni, taky nonstop na prsu..havne ten nejstarší u ktereho jsme na to prišli pozdě..sanim se uklidnoval..jak vypada stolička? nezvrací?

Netopirek
Echt Kelišová 7599 příspěvků 03.09.18 19:53

https://m.maminka.cz/…zdravy-vyvoj

1m miminko celkem za den má naspat 15hod a 30min. 3m 15hod

PM94
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 03.09.18 19:54

@Kamkam Asi šlo, jenže když se třeba ohybam nebo něco bouchne atd tak sebou strašně skube a prostě mi přijde že aspoň jednou denně by měl spát vklidu, jde o to že i na něm vidím že je ospalý, červené oči a ty si tře nebo se tahá za uši a to mám právě vypozorovano že je unaveny, večer mu pak trvá i hodinu než zabere a odpojí se od prsa, když to udělá dřív než se odpojí, začne hledat a brečet :(

PM94
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 03.09.18 19:56

@simelka tak on nespí ani při té jízdě maximálně 10 minut :zed:

PM94
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 03.09.18 19:57

@lentilka248 kadil naposledy před 2 dny a byla takova kašovita žlutá, nezvraci, že sem tam si ublinkne, když si nemůže odřihnout

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15575 příspěvků 03.09.18 20:39

nedostatkem mléka to asi nebude, to by plakal, což nepláče :think: Takže bych ho neodstavovala, i když chápu, že je to vyčerpávající :think: Jak se pohybuje váhově, přibývá pěkně?
Důležité je, že spí v noci, a dlouho :palec: Neruší ho třeba přes den starší sourozenec? Jinak moje děti byly v kojeneckém věku taky pořád na prsu, někdy kvůli hladu, jindy pro uklidnění :think: Neřešila jsem to, přešlo to samo :think:

Kamkam
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 03.09.18 20:41

@PM94 ahaa, já z toho prvně pochopila, že je celý den v pohodě… Ty tak nevím, čtu, že nespí dyl, ani když jezdíš dal… Ona je otázka, jestli by UM to spaní vyresilo… To myslím, že ne. Zase se to časté kojení se nejspíš časem upraví. Až zesílí, natáhne si víc mlíka, ne? Na alergii nebo nesnášenlivost se mi to nezdá. To by byl i celkově nespokojený, ne? Možná jsem mimo. :nevim:

Helileli
Závislačka 2750 příspěvků 03.09.18 21:00

Zkoušela jsi zavinout? Já to dělala tak, že jsem nakojila, odpojila, dala krknout, zavinula a dokojila, to už krknout nepotřeboval a usnul. Kojila jsem v posteli a tam ho pak nechala, na posteli jsem měla zábranu.

PM94
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 03.09.18 21:02

@pe-terka Je možný že by starší, ale dávám ho spát do ložnice a stejně. Teď začal starší chodit do školky tak třeba se to upraví, teda snad se to úpravi :lol: odstavovat ho nechci, zatím nevím jak přibývá narodil se s 3,5kg domu jsme šli s 3320g a v šestinedělí měl 4320g, možná o chloupek víc, teď nevím, jdeme až pristi týden, to už bude mít skoro 11 týdnu, řekla bych pocitově ale že nabral, byl taková kost a kůže a začíná pěkně baculatět a pronese se, plen má taky počuranych dostatek. Možná se fakt teď srovná co skončili vedra a starší šel do školky, no uvidíme. Brala bych kdyby alespoň spal dopoledne aby jsme si oba od staršího „odpočinuli“ :lol:

PM94
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 03.09.18 21:05

@Kamkam myslím, že kdyby to byla alergie je celkově nespokojeny. Umělé mlíko to asi nevyřeší, právě když jsem ho jednou zkoušela dokrmit jestli nemá hlad, tak stáhl 90ml a ještě se stejně dožadoval prsa u kterého se ukojil ke spánku ale za 30 minut byl vzhůru znovu. Třeba tady opravdu pomůže jen čas, zkusím to ještě pořešit příští týden s dr na poradně

PM94
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 03.09.18 21:07

@Helileli spí semnou, kojím v posteli, zkoušela jsem zavinout a je z toho nervózní a od prsa se pak odtahuje a vzteka se, když ho zase uvolním tak je klid. Jednu domu docela pomáhalo dávat na bok nebo spát na bříško ale už nefunguje ani to :nevim: Četla jsem že by to měl být jakýsi Moroův reflex proto sebou tak skube. No tady asi stejně pomůže jen zkoušet a doufat že časem se to úpravi, snad

Kamkam
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 03.09.18 21:19

@PM94 taky si myslím. Musíš si to říkat, ať se z toho nezblázníš. Upraví se to, časem určitě… Kolik času bude třeba… To je ve hvězdách :think: ale upraví, akorát pak třeba zase přijde něco jiného :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama