Reklama

Už to vážně nezvládnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 06:18
Uz naozaj nevladzem

Neviem co robim zle, velmi sa snazim, ale je to malo.
s
7 m syn sa budi cele noci po pol. hodine, max.hodine.Som uplne vycerpana. A to mi teraz cele dni pomahal manzel, pretoze mal dovolenku.Cele dni prebaloval nosil..
neviem co pride v pondelok, ked uz pojde dk prace.
maleho plakat nenechavam jak cez den v noci som stale v pohotovosti.
Je to umrcane dieta, skoro stale nespokojne. v noci sa stale budi, kojim po pol hod.az hod. a pol. A dni niesu o nic lepsie. Nedokazem ppchopot co chce.Nie kocik, nie lehatko, nie n brusku, chrbte. posteli,ohradke.nie hrat sa, spievat…nie nie nie.
Ked tak este nosit…lenze ja niesom tazny kon.Ma cez 8kg a ja doma dalsie deti ktore potrwbuju teply obed a aspon troxhu pozornosti..zacala som chxodit prvy krat v zivote do fitka, pretoze potrebujem schudnut ale viac asi este vypadnut z domu.
Manzel je chapavy, vidi, ze toto je ine ako sme mali so starsimi detmi.

snazim sa drzat ale normalne mam chut sa vyplakat uz a vykaslat na vsetko.
Toto co robim a snazim sa vyhoviet je na ukor mna samej.
bohuzial ma syn vrodenu vadu srdca a caka ho pravdepodobne kratkom case operacia srdiecka.
inak by som asi naozaj ho nechala poplakavat cez den a ignorovala to, lebo hoci ho milujem nadovsetko na svete, nechcem sa zblaznit.

nemyslim, ze su to zuby.trva to priliz dlho a tie dni su od narodenia taka strasne narocne…noci bolo niekedy fajn..budil sa aj po 3hodinach…kde su tie casy

no a otazka? ani neviem.snad len zvedavost..mal zo niekto z vad takto???kedy sa to zmenilo? co pomohlo? cas?

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 06:41

klid, bude lépe!! znám to, u nás se to začalo lámat, když začala chodit kolem nábytku - ona chodila už kolem toho 7. měsíce, náročný to bylo pořád, o to víc, že ji člověk musel jistit - což nesnášela a vztekala se, ale začalo s to lámat, dny byly snesitelnější - první 4 měsíce trpěla na koliky a to řvala třeba 18 hod denně, já byla na bohnice, co se týče spánku tě nepotěším, u nás se budila co hodinu taky skoro celý první rok a celkově líp začala spát až po 2. roce, ted 2 a půl a většinou spí celou noc, usíná ale pozdě až kolem 10 a vstává mezi 5-6, ale spí, někdy spí i do 7 :) no když tak vzpomínám, první 2 roky nic moc, ale po kouskách lepší a lepší, po půl roce nechtěla kočár ani nosítko, to byl otřes, nešlo nikam jet, v mhd řvala a řvala, po roce zas přišlo vztekací období, pořád se vztekala, řvala, nechtěla chodit za ruku, ve 2 letech zas odmítání jídla, praní s dětma na hřišti kvůli lopatičce, vše jsme nějak ustáli a dokola vysvětlovali co ano a co ne, důslednost na prvním místě- v hodně věcech se to zlepšilo! ale je to pořád malý škvrně, takže ení to dokonalé, není robot, že. ted ve 2 a půl letech docela dobrý až na vyjímky jako dnes, dnes vstala v půl 5, je protivná jak nevim co, chce kostky - nechce kostky, chce si kreslit, nechce si kreslit, pořád knourá, pořád mě volá, dělám snídani, pořád za mnou chodi a tahá mě pryč, udělám ji jídlo - dám ji ho na stůl ona se rozbrečí :zed: to bude den..

musíš to vydržet, budou i lepší dny, vždy je něco..

Co příbuzní, že by hlídali přes den, povzili? nemáte někoho, že by sis dáchla? je mi to líto, vím, že to je jrozně náročný, hlavně, že máš chápavýho manžela, to já neměla, byly dny, kdy jsem padala na pusu a on mi jen řekl, z čeho si unavená, vždyt si celý den doma, máš spát , když spí dítě přes den..jenže spala přes den několikrát, ale ne déle jakpůl hodiny, to nešlo ani usnout a večer se budila po té hodině..

konzultovala si to s pediatrou - že tak pláče? není to něco kvůli té vrozené vadě?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 06:43

jo ted čtu, že kojíš po půl hodině, já jsem velká propagatroka kojení, dceru jsme měla neustále u prsa a kojila jsme do 2 r a 4 m! ale teda 7m bych po půl hodině už nekojila! to se zničíš! už dáváte nějaké příkrmy, ne?

Lex1
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.08.18 07:30

Taky bych nekojila po půl hodině, v 7 m jsem kojila 2× za noc. Celkově se to zlepší až bude chodit. Musíš vydržet :*

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 07:33
@Anonymní píše:
jo ted čtu, že kojíš po půl hodině, já jsem velká propagatroka kojení, dceru jsme měla neustále u prsa a kojila jsme do 2 r a 4 m! ale teda 7m bych po půl hodině už nekojila! to se zničíš! už dáváte nějaké příkrmy, ne?

Ahoj.
Dakujem.Ano, davame.Kasu som skusala 4 druhy .nechce
zelenina a zelen.s masom nic moc.max.2 lyzic­ky.Ale ovocie mu idem.. lenze nemozem.mu 2,3 x denne davat len ovocko.Ci ano?

a co mam robit ked sa v noci zobudi ?mozno by som ho uspala pri noseni.ale to uz potom radsej to prso vytiahnem :?

on neplace .prva faza je mraucanie, knourani … vtedy konam.Do druhej faze placu sa ani nedostane. uplne minim.
ale to knourani je skoro furt :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 07:44
@Anonymní píše:
Ahoj.
Dakujem.Ano, davame.Kasu som skusala 4 druhy .nechce
zelenina a zelen.s masom nic moc.max.2 lyzic­ky.Ale ovocie mu idem.. lenze nemozem.mu 2,3 x denne davat len ovocko.Ci ano?

a co mam robit ked sa v noci zobudi ?mozno by som ho uspala pri noseni.ale to uz potom radsej to prso vytiahnem :?

on neplace .prva faza je mraucanie, knourani … vtedy konam.Do druhej faze placu sa ani nedostane. uplne minim.
ale to knourani je skoro furt :zed:

hele, moje dítě nikdy moc nejedlo, ted skoro v těch 2 a půl letech sní k obědu pár lžiček suchý rýže, testoviny chce taky jen suchý a dobne, večer ji naháním s večeří a nic..a tak to bylo vždy, s příkrmy začínáte, kojíš, nedělej si hlavu, že toho moc nesní, nenut, nabízej, stačí pár lžiček, zkus mu dát kaši před spaním - zkus domácí, ty kupované - to je samá modifikovaná mouka a ve výsledku jsou víc jak z jedné čtvriny cukry, což není na noc dobré, když si dá, ok když ne , nenut, dej mi prso před spaním a behem noci už ne - nebo ne alespon co půl hodiny! když se probudí a bude plakat, konejši ho, bud tam s ním, on se může budit i kvůli zlozvyku pít z prsa, dcera to tak měla, já ji kojila v noci ro roka a půl,a le ne tak často. ono sis na sebe trochu upletla bič, když začne knourat hned vytáhneš prso , aby byl klid, to chápu, ale on si na to prostě navykl..já bych doporučovala, aby až bude mít muž volno s ním spal on, aspon půlku noci, aby se nedožadoval mléka a nebo vytrvat a vydržet, ony se ty intervaly budou prodlužovat.

ještě zkus napsat sem - http://www.kojeni.cz/…kam/poradna/- ohledně toho kojení by ti mohly lépe poradit laktační poradkyn

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 17.08.18 08:17

Vzit k sobe do postele a na den poridit dobre ergonomicke nositko. Ja synovi rikala nalepka, byl neustale nalepeny na me :lol: Trochu pomohl cas, ale porad vyzaduje hodne kontaktu. Nektere deti jsou takove :nevim: Co se tyce spani, mel obdobi, kdy spal I dyl v kuse, ale jeste v 21 mesicich se byl schopny budit kazdou hodinu az 2, tehdy jsem odstavila a teda s placem, to chapu, ze kvuli srdicku nechces.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.08.18 09:54

Já to povím takhle. Když byli kluci malí (jsou od sebe dva roky), a já byla snad přes rok jak zombie (jeden nespal v noci a druhý už ne ve dne) taky mi říkali, až budou běhat, až budou ve školce, až budou ve škole, až budou samostatní ….

Ne. Dítě je závazek na celý život, už nikdy se máma nezbaví toho strachu a pocitu, že je to na ní. Ikdyž čím jsou starší, tím více své zodpovědnosti za svou osobu by měli přebírat. O to to je pro mámu těžší. Takže ikdyž je mu 14 a spí u kamaráda, stejně máma se převaluje a má nutkání co půl hodinu ho bombardovat sms, zda je všechno v pořádku.

Určitě není dobře to v sobě dusit. Je fajn si najít někoho, s kým lze své trápení sdílet, vědět, že v tom člověk není sám, ikdyby to byla skupina na emiminu. Shánět informace, jestli to má někdo podobně, a jak to řeší. Tady by bylo dobré, kdyby ses část dne, týdne mohla věnovat sama sobě, nebýt prostě na prďolu až tak upnutá. Pokud jsi unavená fyzicky, tak třeba vypnout při masáži a tak. Nebo naopak, některé právě nabije nějaký sport, pohyb, tanec. To už si pak musíš najít sama. Tzn. pokud to jen trochu jde, vrazit na hlídání každému, kdo má ruce nohy. Zmírnit obecně své nároky na sebe jako dokonalou mámu - dokonalá je ta, která miluje. Tečka.

Věřím, že zdravotní problém se vyřeší, že vše dobře dopadne, a že malý bude prosívat jako každý jiný kluk - a že budeš řešit klasické problémy úměrně věku. Např. že nosí poznámky ze školy, protože se pere o přestávkách :-) Takže se zase nevyspíš - věř mi :-) :hug: :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 09:58

@Emilie mam 13 lete a 9 lete dite, takze to znam :? ale je to nic oproti tomu mrnousovi

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.08.18 10:16
@Anonymní píše:
@Emilie mam 13 lete a 9 lete dite, takze to znam :? ale je to nic oproti tomu mrnousovi
:hug:

Všechny děti jsou jiné a některé děti jsou prostě náročné. Asi má důvod, proč je mu ouvej a proč tě potřebuje.

Prvorozenný byl vždycky mamánek, nemohla jsem se od něj hnout, vyžadoval mojí přítomnost. Špatně jedl, musela jsem přejít na sunar, špatně spal. Vlastně popisuju i současný stav. V tom se nezměnil. Je prostě taková osobnost. Vybíravý v jídle neskutečně, citlivý, nesmělý, nejistý, neukotvený, stydlivý. Ikdyž jinak (vcelku) pracovitý, chytrý, talentovaný. A tvrdohlavý. Mladší byl jedlík za dva, hned se přisál, nacpal, spokojeně říhl a usnul. Zabavil se vždycky i sám, dodnes má chvilky, že je občas rád sám , ale mezi lidmi (dětmi) nemá problém. Kromě toho, že nespal v noci (pokud nebyl jasný důvod, kdy plakal, tak si hrál, breptal, zpíval - prostě pařil!!!), s ním nebyl problém (pominu-li nějaké dočasné zdravotní potíže včetně toho, že je „nedopečený“, v 33 tt.). Mimochodem, předčasně jsem rodila taky z toho důvodu, že mi dal dost zabrat právě junior. Už jsem to nezvládala já. Neměla bych to na juniora práskat, ale … letos půlku tábora probrečel, že chce za maminkou ….

Takže máš asi doma citlivou dušičku, která si neví sama rady se sebou a potřebuje toho andílka, který mu musí pomoci …. víš, možná ta zdánlivá nespokojenost, kdy není s ničím nespokojený, je spíš vyjádření, volání, potřeba se vypovídat (taky to neumí jinak), maminko, já tady tomu nerozumím, já to nechápu, jak to funguje, já nic neumím, já si nejsem jistý, já se moc bojím …

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 12:22

@Emilie prave. ale maminka taky uz ide :? z rezerv… :,(
uz mam toho dost.
vyhoviem mu vzdy a hned.
neverim ze mize byt tak male mimco rozmazlene .

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.08.18 12:34
@Anonymní píše:
@Emilie prave. ale maminka taky uz ide :? z rezerv… :,(
uz mam toho dost.
vyhoviem mu vzdy a hned.
neverim ze mize byt tak male mimco rozmazlene .
:hug:

Chápu, že je to strašně těžké .. ale dáš to. jsi máma. A máma, ta má větší sílu než člověk! :hug: :srdce:

2016
Stálice 78 příspěvků 17.08.18 13:04

U nás čvrté dítě nenormálně náročné.Imrvére řval.První skoro dva měsíce prořval v kočárku,než jsem přišla na to,že ho asi nesnáší.Koupila jsem si první šátek a nosila.Pak došlo na další a nosítko.V postýlce řval,v lehátku řval a i kdybych ho tenkrát dala na lustr,tak bude ječet.Dudlík neexistoval,flaška vůbec.Jen prsa a šátek (nosítko) a já do toho další 3 děti.Nic ho nebavilo déle jak půl minuty a zase bud mručení nebo řev.Jedinou teda výhodu jsem měla,že mi spal celou noc,ale u prsa.Prostě dudlík z něho měl.Kolikrát jsem měla úplně husí kůži,jak mi bylo nepříjemné,když měl v puse to rozmočené prso v kuse třeba 5 hodin.Vydržela jsem to do jeho 13ti měsíců a vyměnili jsme se s manželem.Zůstal na RD.Kojím ho dodnes (2,5 roku) a už mám zase jiné starosti s ním :-) .Chápu tě,ale musíš vydržet,nic jiného prostě nezbývá. :kytka:

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 17.08.18 14:14

Starší syn se takto ve stejném věku budil. Vydržela jsem do 9 měsíců tak, že jsem ji měla v posteli a nonstop se kojil. Jenže jsem se nemohla pohnout a začaly mě bolet záda, vstávala jsem s bolehlavem.
V 9 měsících se to ve mě zlomilo a odstavila jsem. Pár dnů se ještě v noci párkrát vzbudil, ale já si dala předsevzetí, že UM bude před spaním a pak až po 6 ráno. Párkrát se vzbudil v 5, dostal vodu. Zároveň jsem ho odstěhovala do pokojíčku. A tím celé to martyrium skončilo. Za dva týdny už spal celou noc, cca ve čtvrt na osm jsem ho položila do postýlky, dala flašku a odešla, syn to vypil, usnul, já cca za dvě hodiny vytáhla prázdnou flašku z postýlky. Akorát tedy v těch 6 ráno se budil na mlíko, ale to jsem si předem odmerila UM, do flašky jsem dala studenou, v 6 ráno jen doplnila horkou, měla jsem přesně vypočítáno, kolik musí být studené a horké, nasypala UM, zatrepala, dala mu to a ještě pak 2h spal a já taky.

Původní myšlenka teda byla odstavit jen na noc, ale on nechtěl pak přes den a mlíko šlo rychle do kopru. A v konečném důsledku mě to ani nemrzelo :oops:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama