Nespící dvouměsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 23:36
Nespici dvoumesocni dite

Maminky už jsem zoufalá nevím co bych mohla delat spatne, tak si sem jdu pro radu.
Syn porodni vaha 2.750g nyní 8 týdnů 5.100g. Je plně kojen mohu říci že často protože tahá jen pár minutek a má dost na tu hodinku max. Náš problém je nespavost celé dny brecime a uspáváme. Nemyslím si že ho něco bolí denně ho masíruji i vícekrát a hlad doufám taky ne to by tak krásně nepribiral co myslíte?
Pokaždé když se mi ho podaří uspat tak se snadno vzbudí někdy stačí i jen to ze ho položim. Také už nám usne jen v satku jinak minimálně například v kočárku i tu hodinu houpem. Prosím poraďte čich mohla vyzkoušet a moc děkuju za každou radu.

Reakce:
lootseek
Stálice 78 příspěvků 05.09.18 01:51

Zavinovačka (ideálně zn. Swaddle Me) nebo alespoň ruce přivinout pevně k tělu plenou, bílý šum, poloha na břiše nebo na boku, dudlík. Dudlík je při kojení kontroverzní, ale i podle toho, že kojíš co hodinu by se dalo usuzovat, že potřebuje cumlat…

Sebinka123
Nováček 6 příspěvků 05.09.18 02:49

No mě zarazilo to kojení každou hodinu. Váhu má malej pěknou, tak si myslím, že by se mu intervaly mezi jídly mohly trochu prodloužit. Taky jsem někde četla, že není dobrý kojit po hodině, protože to starší mlíčko je v bříšku natrávvený a to čerstvé se s ním smíchá a mimčo z toho má bolesti břicha. Ve dvou měsících nám pro lepší spaní pomohlo víc unavit mimčo. Pásli jsme často koníky, ukazovali hračky, často venku na vzduchu, povídali si. Jo, ten bílý šum byl super, stahovala jsem tenkrát aplikaci. Dudlík máme od porodnice, plně kojím doteď a malýmu bude rok. No, každému pomůže něco jiného, hlavně co pomohlo dnes, tak už nemusí fungovat zítra a naopak. Přeji brzké zlepšení :)

VikiRiki
Kecalka 180 příspěvků 05.09.18 04:24

Mam ted 6 tydenni miminko a mame to samy. Potichu je jen kdyz spinka (vydrzi spat jen na rukach, u prsa, v satku nebo kdyz jedem venku kocarkem), jinak ma prdiky, a rve a rve a rve…a je to prakticky v blede ruzovym jako to bylo u dcery. Prozradim ti trik jak jsem prezila dceru a jak ted prezivam i synka. Nebojuj proti tomu. Proste to prijmi. Chce nosit na ruchach? Nos ho. Chce byt v satku? Dej ho tam. Chce si dumlat cecika? Nech ho :-) Za chvili to prejde. Nam to trvalo tak do 4.mesice a pak se to vsechno uklidnilo, tak doufam, ze to s malym taky tak nejak doklepem tech par mesicu :-) Sice nic doma neudelas, ale budes mit spokojeny miminko a ty budes mit stale vsech pet pohromade :palec: :pankac:

VikiRiki
Kecalka 180 příspěvků 05.09.18 04:42

A jeste dodam, ze kojeni na pozadani obcas fakt znamena kojit i co hodinu. Muzete mit zrovna spurt, nebo se ti meni slozeni mlicka. Malej mi na prsu taky doslova visi..(za 5,5 tydne skocil z porodnich 3400g na 5100g). Ver tomu, ze se to casem upravi :palec: oni to mimca obcas fakt maji i jen jako dudel 8) malej to pouziva v noci jako polstarek. Bumba do odpadnuti a pak ho pusti a polozi si tvaricku na cely prso (i kdyz je teda pak celej od mlika :mrgreen: )..ale takhle mi vydrzi spinkat nekdy i 2,5hod!!! Takze ja se za noc vyspim treba i ty 4-5 hod celkem :D :D :D proste nejaky odkladani miminka jsem uz vzdala u dcery, tez se hned vzbudila. Pochopila jsem, ze moje deti maji potrebu blizkosti maminky hodne silnou. Takze tak. Opravdu nedelas nic spatne, naopak to delas moc dobre :palec: Toz doufam, ze ti to trochu pomohlo. Nejsi v tom sama :hug:

beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 05.09.18 05:10

@Sebinka123 : u kojeni to nevadi, michani „starsiho“ a „noveho“ vadi u UM.

Zakladatelko : potrebuje blizkost, takze nosit (supr, ze mas satek), vozit, drzet a neodkladat, pokud nemusis (jasne, obcas musis). Muj prvni byl stejny, rikala jsem mu nalepka :lol: Precti si o ctvrtem trimestru.

VikiRiki
Kecalka 180 příspěvků 05.09.18 05:38

@beruska9 nalepka je moc mila prezdivka :srdce: ja dceri rikavala princezna prsomila a manzel ted synovi vymyslel kral kozomir :lol: :lol: :lol:

S.Berankinová
Kecalka 303 příspěvků 05.09.18 07:25

@VikiRiki má naprostou pravdu :palec: nebojuj, přijmi to, dopřej mimču všechno co chce, časem se to zlepší, fakt, rozhodně nedej na řeči, že se miminko tak často nekojí a že z něj budeš mít závisláka atd., ano bude to závislák, a až přijde jeho čas, tak se od mámy odpoutá a půjde prozkoumávat svět, dodávám, že nejsem žádná ekobiosupermatka, kdybych tenkrát věděla to co vím teď mohlo být spousta věcí jinak

a princezna prsomila a král kozomir je nejlepší :lol:

beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 05.09.18 07:53

@VikiRiki : hehe :mrgreen: Ja ziju v zahranici a dodatecne jsem zjistila, ze tady maji termin „Velcro baby“ - Velcro je suchy zip :mrgreen: To jsem neznala, tak byl nalepka :D Ted mam druhou nalepku a je to teda organizacne tezsi, kdyz jsou 2, ale uz se tim tak moc nezabyvam, vim, ze to prejde ;)

lootseek
Stálice 78 příspěvků 05.09.18 08:35

Jo a ještě se nám osvědčilo zatemnit postýlku baldachýnem z tmavé látky na spaní přes den, kontrola plenky před uspáváním (neusne i když má jen malinko čůrnuto) a usínáček, kterým si dělá ještě větší tmu a zároveň drží lépe dudlík) :palec:

Klaudie1993
Nováček 1 příspěvek 05.09.18 14:31

@VikiRiki @beruska9 @Sebinka123 @lootseek všem vám moc dekuju za čas :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >