Nespavost 3 měsíčního dítěte

2.7.21 15:30

Nespavost 3měsíčního dítěte

Ahoj holky, mam 3měsíční dceru, která mi vůbec nechce spát přes den. Usne mi u kojení, ale jen se trochu pohnu je vzhůru. Přes den spí maximálně v kočárku, ale jen na 30 min max. Nemáte někdo zkušenost? Je to jen období? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.7.21 15:35

Taky mi tak stejně starý syn spí. Tedy teď ma 2 dny kdy spí hodně, ale nedělám si iluze že to bude na dlouho.
Ale dobře mi odpočívá v hojdavaku (jen musím většinou houpat) a v satku (to teď čím dál tím víc čumákuje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.21 15:40

@Lily-of-the-valley tak snad se to zlepší. Jen mám strach, laktační poradkyně mi řekla, že to není normalní u tak malého miminka, že to leze na mozek tomu miminku :roll: :?, když takhke přes den nespinká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33016
2.7.21 15:44
@Samantha45 píše:
@Lily-of-the-valley tak snad se to zlepší. Jen mám strach, laktační poradkyně mi řekla, že to není normalní u tak malého miminka, že to leze na mozek tomu miminku :roll: :?, když takhke přes den nespinká.

Dětem se ten spánek mění dost často, tak bych neplašila. Jestli se jí dobře spinká v kočárku, hodně bych vozila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.21 15:47

@Samantha45 no a jak působí? S jakou náladou se budi? Jestli s úsměvem, tak ji to stačí. Syn je asi ve spurtu, to prý některý děti víc spí. :) tak to asi fakt nebude na dlouho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.21 15:52

@Lily-of-the-valley
Ráno se budí s úsměvem a odpoledne po těch 30 minutách celkem taky, ale přece ji to nemůže stačit :D je celý den vzhůru, já jen doufám v lepší zítřky :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12951
2.7.21 16:46
@Samantha45 píše:

Nejaka prastena, ne…?
Kazde dite je jine, nektere holt spi min. Zkus spat s ni, nebo ten kocar, auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.21 17:02
@Samantha45 píše:

Dcera mi takhle nějak spala od porodnice, ani jako novorozenec spánku moc nedala. Přesně jak píšeš.

A jestli to miminku leze na mozek, nevím. Dceři budou dva roky, snaží se mluvit, komunikovat, vzhledem k batolatům v okolí je velmi šikovná, na nočník chodit začíná, takže asi mozek funguje, když se spolu domluvíme… Mimochodem moc spánku nedá dosud :? Odpoledne usne jen po dlouhých vyčerpávajících aktivitách, bohužel často i já s ní. Takže leze to na mozek spíš matce, než dítěti. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.21 17:09

@Lesní přízrak tak tos mi úplně zlepšila náladu :) :) moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
2.7.21 17:21

@Samantha45 syn 2 měsíce taky přes den spánku moc nedá. Ptala jsem se pediatra a prý to není na škodu, že alespoň nebude líný na nějaké učení a nové aktivity. Přes den mi naspí cca 4 hodiny dohromady. V kočárku spí taky tak půl hodiny, ale v autě spí sotva vyjedeme pryč od garáže :D Taky jsem se bála, že mu něco je, ale prej to je kus od kusu a náš je hold pozorovatel a velký společník na klabosení, tak bych to asi neřešila ;) Horší to je s domácími pracemi. Když na chvíli usne, tak nevím, co dřív :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.21 17:30

@Cecilka 93
Mně bylo pediatričkovou řečeno to samé, takže se budu snažit zapomenout na ten nesmysl od laktační. Jó s domácími pracemi to je blbé :D ale jak se to říká bordel doma, spokojené dítě? :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
2.7.21 19:57

Ahoj, syn mel take obdobi techto 30timinutovych spanku tusim okolo 4. mesice a trvalo to cca mesic a pul, pak se spanek prodluzoval. Syn se tehdy budil v ne moc dobre nalade, ale nedarilo se ho uspat na delsi dobu (kocarek, postylka, postel, nositko). Pak se to zlomilo a spaval dele a dele (aktualne 2-3 hodinky po o). Spankovy cyklus trva cca tech 30-45 minut a nektere deti neumi prejit plynule do druheho cyklu a proto se probudi po tom prvnim, zpravidla se to nauci, neco se o tom da nacist :) Ale spanek se casto meni, bude lip, s detmi se clovek nenudi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.21 13:07
@Samantha45 píše:
@Lesní přízrak tak tos mi úplně zlepšila náladu :) :) moc děkuji :srdce:

:kytka: jo, hodně lidí kolem mě tehdy taky strašilo, že to není normální, že miminko má spát celý den. Ale každé dítě je originál. Moje dceruška je přísavka dosud, i když má plno jídla a možnost si vybrat. Doma se toho moc dělat nedalo zhruba do jejího roka a čtvrt, kdy ji konečně začaly zajímat hrnce v kuchyni a hračky, a ne jen objímání mých nohou. :lol:

Na některé věci doma trošku občas rezignuju, ale děvčátko začíná být samostatnější, chvíli vydrží u stolu kreslit nebo si sama hrát, ani na WC už za mnou nechodí. Takže v klidu už něco udělám za minimálního odbíhání.

Chci tím říct, že bude líp! :srdce:
Nejhorší je období separační úzkosti, ale i to je znamení dobrého vývoje ;) pak už se to bude jen zlepšovat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.21 14:07

@Lesní přízrak moc děkuji za spousty nadějeplných informací :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat